Výhra nad Leedsem

Béčko zvítězilo v Yorku 3:1

K druhému skupinovému utkání v rámci Premier League International Cupu nastoupili sparťané proti jednadvacítce Leedsu. První poločas patřil naší rezervě, která potrestala nevyužité šance domácích. Na branky Schánělce a Ševčíka odpověděl na začátku druhého dějství McGurk. Zisk tří bodů do tabulky však potvrdil v nastavení svým druhým gólem v zápase Schánělec, béčko zvítězilo 3:1!
Za vytrvalého deště, který se snášel na LNER Community Stadium v Yorku, rozehráli sparťané utkání s dosud neporaženým týmem. Leeds chtěl navázat na vítězství proti OGC Nice a Herthě Berlín a do utkání vstoupil aktivněji. V jedenácté minutě zahrával dva rohové kopy, odvracený míč vrátil do vápna Crew, kde ho Moore prodloužil na nabíhajícího Thomase. Před anglickým útočníkem však schoval balon do své náruče Surovčík.
Jen o několik minut později narýsoval Charlie Crew křižný pas za obranu na Gyabiho, kterého tváří v tvář vychytal Surovčík. Nevyužité úvodní šance domácích sparťané potrestali v polovině poločasu. Okeke na středu hřiště odstavil od balonu Debaya a vyslal do úniku Schánělce. Kapitán rezervy utekl stoperům a umístil balon k pravé tyči – 1:0!
Domácí mohli srovnat ve 32. minutě. Rozběhnutý McGurk poslal do vápna přesný centr na Caroleho, jemuž stačilo usměrnit balon asi z metru do zcela odkryté brány. Jenže francouzský křídelník ho jen vrátil do rukou Surovčíka, a tak sparťané znovu udělovali lekci z efektivity. Vysoký balon Schánělec zpracoval Okekemu, jehož přihrávka našla na pravé straně volného Ševčíka. Sparťanský forvard se moc dlouho nezamýšlel a z druhého doteku nasměroval balon za Christyho záda!
Po změně stran béčku dvoubrankové vedení moc dlouho nevydrželo. Ve 47. minutě vyslal McGurk dlouhý pas z vlastní poloviny hřiště na Gyabiho. Od něj se míč dostal na hranici vápna k Bateovi a ten z první nabídl obloučkem balon rozběhnutému McGurkovi, který celou akci započal a také ji gólově zakončil. Střelec Leedsu zůstal při chuti, o pár minut později vyzkoušel tvrdou ránou pozornost Surovčíka, gólman rezervy se na bližší tyči nachytat nenechal.
V další části utkání se hráči v bílém k tolika šancím nedostali. Naopak, příležitosti měli sparťané. V 56. minutě Ševčík posunul balon na volného Schánělce, s přízemním pokusem si však Christy poradil. Také Ševčík se dostal ke střele, po rohovém kopu vypálil z první zpoza vápna, domácí brankář byl znovu v pozoru. V 67. minutě obránci poskytli letní posile Sparty spoustu prostoru, Ševčíkův ostrý pokus však mířil mimo tři tyče.
Až jedenáct minut před koncem se hráči Leedsu osmělili. Střídající Allen se na hranici šestnáctky odhodlal k ostré ráně, která proletěla jen kousek nad břevnem. Sparťanská defenziva však zůstávala soustředěná a další možnosti Leedsu nepovolovala. V nastavení Debayo dobíhal Ševínského nákop, přihrávka na Christyho se mu ale vůbec nepovedla. Míč sebral Schánělec, který se kolem autové čáry dostal až k malému vápnu, kde překonal domácího brankáře!
Béčko zvítězilo nad jednadvacítkou Leedsu 3:1 a připsalo si první body v rámci letošního ročníku Premier League International Cupu! Rezervu čeká zimní přestávka, v Anglii se znovu představí až 17. ledna, kdy se utká s Blackburnem.
1 / 44
Leeds United U21 – AC Sparta Praha B 1:3 (0:2)
Branky: 47. McGurk (Bate) – 26. Schánělec (Okeke), 37. Ševčík (Okeke), 90+2. Schánělec. ŽK: 39. Hjelde, 45+1. Thomas, 69. Gyabi, 83. Mullen – 22. Večerka, 40. Horák. Rozhodčí: Aaron Jackson.
Sestava Leedsu: Christy – Debayo, Moore, Hjelde, Mullen – Bate, McGurk, Crew (73. Snowdon), Carole, Gyabi – Thomas (64. Allen).
Sestava Sparty: Surovčík – Večerka, Ševínský, Penxa – Váňa (84. Hranoš), Horák, Okeke (48. Tošnar), Hodouš – Ševčík (84. Osmani), Schánělec, Rus (70. Mokrovics).