Vysoká výhra nad Hostouní

Béčko v přípravě i potřetí úspěšné

Už třetí zápas odehrála sparťanská rezerva v rámci přípravy na nadcházející jarní část druhé nejvyšší soutěže. V tréninkovém centru na Strahově přivítala třetiligovou Hostouň. Po celé utkání byli sparťané lepším týmem a nakonec svému soupeři nastříleli šest branek. O tři z nich se postaral odchovanec Arsen Vitarigov, premiérovou trefu v rudém dresu si pak připsal Jakub Uhrinčať!
Od úvodu utkání se na balonu drželi sparťané, první centry ale končili na obráních Hostouně. S následnými rohy si pak soupeř dokázal poradit. Oba celky se nebály vysoko presovat svého soupeře. Napadání se ale hostům nevyplatilo v šestnácté minutě, kdy Šiler ze středu hřiště vyslal do úniku Mokrovicse. Sparťanský útočník počkal na svého spoluhráče a balon mu vrátil do běhu, následnou střelu však zablokoval vracející se Novák.
Nalezinek měl poprvé práci až ve 25. minutě, kdy se ke střele ve vápně propracoval Hucek. Sparťanský brankář včas zúžil svému soupeři úhel a ránu vyrazil na roh. O chvíli později se už na druhé straně poprvé radovali sparťané. Váňův prudký centr si na zadní tyči našel nabíhající Penxa, který dokázal zakončit před vybíhajícím Pančevem!
Ve 35. minutě se sparťané na jeden dotek prokombinovali až na pravou stranu hřiště, kde si balon převzal Váňa. Ten obešel svého protihráče a vypálil, Pančev však nemusel zasahovat. Stejný hráč měl obrovskou šanci i o pět minut později, kdy se po rychlém přechodu do útoku ocitl v samostatném úniku, tváří v tvář Pančevovi neuspěl. Sparťané se ale dočkali dalšího gólu ještě před koncem poločasu. Šiler při rozehrávce obral o balon Bízka a zvýšil vedení!
Druhou půli otevřel Šiler nebezpečným centrem do vápna, kde na míč těsně nedosáhli Penxa s Hranošem. V 51. minutě zahrávalo béčko standardní situaci, po které nastal zmatek ve vápně hostů. Nejlépe se zorientoval Jakub Uhrinčať, který z první doklepl balon do branky Hostouně a připsal si premiérovou trefu v rudém dresu!
V 55. minutě se po rohovém kopu dostal k ostré ráně z první Penxa. Pančev se musel hodně natáhnout, aby střelu vyrazil. Na co už však nestačil byla nádherná střela Vitarigova, který z hranice vápna poslal balon do šibenice! Sparťanský odchovanec v zápětí přidal už pátou branku béčka – to vše stihl během necelých třech minut od prostřídání velké části základní sestavy.
Sparťané ani poté nepolevovali a vytvářeli si šance. V 76. minutě zpoza vápna napřáhl Tošnar, Pančev byl připraven. Sparťanský záložník si poté narazil míč s Rusem a proběhl do malého vápna, těsně před zakončením ho ale o balon čistě připravil Freisinger. Deset minut před koncem Rus hledal na zadní tyči Michla, který balon ve skluzu těsně netrefil. Michl se poté snažil zakončit individuálně, ale po kličce na Pančeva se ocitl v úhlu. K míči se tak dostal Vitarigov, který střelou do odkryté branky zkompletoval hattrick!
Béčko v přípravném zápase se Sokolem Hostouň zvítězilo 6:0 a pokračuje v přípravě na jarní část sezony.
AC Sparta Praha B – Sokol Hostouň 6:0 (2:0)
Branky: 27. Penxa, 45. Šiler, 51. Uhrinčať, 61., 63. a 84. Vitarigov.
Sestava Sparty: Nalezinek (45. Kolář) – Večerka (60. Jedlička), Lilling (60. Stárek), Uhrinčať – Penxa (60. Novák), Okeke (60. Tošnar), Holoubek (60. Jonáš), Váňa (60. Hodouš) – Mokrovics (60. Vitarigov), Šiler (60. Rus), Hranoš (60. Michl).
Sestava Hostouně: Pančev – Rampa (80. Klimenda), Bízek (60. Charvát), Novák, Štětka, Venancio – Januška (85. Šíp), Hucek, Křenek (60. Freisinger) – Etemike (60. Fotr A.), Paulizzi (60. Kostka).