Z Jihlavy bez bodů

Béčko podlehlo soupeři z Vysočiny 1:3

K zápasu 24. kola druhé nejvyšší soutěže nastoupilo béčko na půdě jihlavské Vysočiny. Na začátku utkání si týmy vyměnily gólové pozdravy, na Šanclovu trefu odpověděl Michl. Mladý záložník Jihlavy byl také u druhého gólu svého týmu, když ve 25. minutě prostrčil balon na skórujícího Fraňka. Ve druhém poločase zvýšil vedení domácích Vedral. Béčku se nepříznivý stav utkání nepodařilo obrátit. Vysočině Jihlava podlehlo 1:3.
Diváci na stadionu v Jiráskově ulici přihlíželi ostrému startu utkání. Nejprve Uhrinčať našel centrem nabíhajícího Lillinga, Soukup byl však včas na zemi. Na druhé straně domácí zahrávali rohový kop. K míči se ve vápně dostal Šancl, který přízemní střelou poslal Vysočinu do vedení. Zanedlouho však bylo srovnáno! Rus se prosmýkl po levé straně hřiště a nacentroval na bližší tyč, odkud Michl z první překonal Soukupa!
I po rychlých brankách se ani jeden z týmů nezatáhl do obrany. Ve čtrnácté minutě Farka nacentroval do sparťanského vápna, balon Uhrinčať protečoval za autovou čáru. Béčko mohl poslat do vedení Rus, který si vyměnil míč s Mokrovicsem a vypálil z hranice vápna. Soukup měl co dělat, aby ránu vyrazil vedle tyče. Poté měla Vysočina k dispozici další rohové kopy. Hráči ve žlutých dresech zahustili malé vápno, kýžený efekt v podobě gólu se zatím nedostavil.
Ve 25. minutě Šancl vyrazil se svými spoluhráči do protiútoku a prostrčil balon za obranu na nabíhajícího Fraňka. Jihlavský útočník se trefil přesně do naší sítě a domácí šli do vedení. O chvíli později to mohlo být už o dva góly, Lacko však s Fraňkovou zpětnou přihrávkou nenaložil ideálně. Opařené béčko čelilo několika dalším rohovým kopům, které ve 33. minutě vyústily ve Farkovu nepřesnou střelu.
Ve 40. minutě si Farka udělal prostor na levé straně, jeho centr ale před Araujem-Wilsonem odvrátil jeden ze sparťanských obránců. Ke konci poločasu se na hřišti objevovalo více nedovolených zákroků, sudí se obešel bez žlutých karet. Z nabízených výhod si už žádný z týmů nedokázal vytvořit nebezpečnou příležitost, a po poločase tak béčko ztrácelo na domácí jednu branku.
Jihlava v začátku druhého poločasu navázala na vysoký presink, který se snažila uplatnit proti sparťanské rozehrávce. Centr Chytrého ale zblokoval Jedlička. Sparťanský obránce byl o pár minut později také u krátkého tlaku béčka. Lacka si sice dokázal efektně obhodit, následný přízemní centr však vystihl Soukup. Na druhé straně vyrazil do protiútoku Araujo-Wilson, balon si ale předkopl příliš daleko.
Třicet minut před koncem utkání sáhl trenér Loučka k trojímu střídání. Na hřiště přišel také Nicolas Piralić, který si připsal premiérový start ve druhé lize! Krátce poté se Jihlava dostala k dalšímu centru od rohového praporku. Nejvýše si na něj naskočil Vedral, který poslal domácí do dvoubrankového vedení.
Sparťané se snažili postupně přecházet na polovinu domácích, hráči ve žlutých dresech si ale svědomitě plnili své defenzivní povinnosti. V 73. minutě mohla Jihlava vsítit další branku, když Chytrý našel na zadní tyči Farku. Ten však odkrytou branku přestřelil. O pár minut později vystřelil z hranice vápna Šancl, Nalezinek si ale s přízemním pokusem poradil. Po Horákově faulu na Fraňka a následné standardní situaci pak museli sparťané zblokovat ve svém vápně několik střel.
Také v poslední desetiminutovce se béčko nemohlo dostat do ofenzivy. Naopak, Vysočina držela balon daleko od Soukupovy branky a zahrávala i další rohové kopy. V nastavení dokonce Chytrý orazítkoval břevno. Další úspěšný zásah už ale diváci v Jihlavě neviděli. Po prohře 1:3 béčko zůstává ve středu tabulky druhé nejvyšší soutěže.
Vyjádření trenéra Luboše Loučky:
Dnes jsem velmi nespokojený. Nejde ani tak o  ten výsledek, ale spíš o  naší dnešní prezentaci. Horší jsme totiž byli skoro ve  všech aspektech hry.
FC Vysočina Jihlava – AC Sparta Praha B 3:1 (2:1)
Branky: 3. Šancl, 26. Franěk, 63. Vedral – 6. Michl. ŽK: 65. Tonbul, 69. Piško, 90+3. Sagna – 79. Horák. Rozhodčí: T. Ulrich – P. Kotalík, P. Pospíšil. Návštěva:  818.
Sestava Jihlavy: Soukup – Piško, Vedral, Tonbul – Farka, Pešek, Lacko (90+2. Shudeiwa), Chytrý – Šancl (87. Tureček), Franěk (83. Sagna) – Araujo-Wilson.
Sestava Sparty: Nalezinek – Jedlička, Stárek (60. Piralić), Uhrinčať – Penxa, Jonáš, Lilling (28. Horák), Hodouš (60. Váňa) – Rus (60. Hranoš), Michl, Mokrovics (77. Šilhart).