Gólový druhý poločas

Sedmnáctka si poradila s Pardubicemi 4:0

Mladší dorostenci zahájili stejně jako U19 ligu v Pardubicích po úspěšné přípravě pod vedením trenéra Hovorky chtěli navázat vítězstvím v mistrovském utkání. Branky si sparťané nechali až do druhé půle, po bezbrankovém prvním poločase se postupně prosadili Kaštánek, Michl, Kabongo a v závěru Stárek. Ulrich v brance Sparty udržel čisté konto a Sparta porazila Pardubice 4:0.
Již od úvodních minut si sedmnáctka Sparty vytvořila mírnou převahu a zatlačila pardubické před vlastní branku. Domácí několikrát zahrozili z rychlých protiútoků, ale zodpovědná obrana Sparty dokázala všechny brejky zastavit ve spolupráci s brankářem Ulrichem.
Sparťané si vytvořili několik nadějných příležitostí ke skórování, ale ani v jednom případě nerozvlnili síť za zády Nalezinka a obě mužstva se po první půli odebrala do šaten za bezbrankového stavu.
Hráčům v rudých dresech skvěle vyšel vstup do druhé části, když v padesáté minutě otevřel skóre Kaštánek – 0:1.
Uběhly čtyř minuty a trenér Hovorka mohl být ještě spokojenější, protože náskok Sparty navýšil útočník Michl – 0:2.
Po hodině hry sáhl trenér U17 k dvojitému střídání. Ze hřiště odešli oba dva střelci a jejich místa zaujali Walter se Staroščákem. A oživení pomohlo okamžitě. V 63. minutě Kabongo přidal třetí gól Sparty – 0:3.
Letenští kontrolovali hru a pomalu ale jistě se přibližovali tříbodovému vítězství. Čtyři minuty před koncem se ještě prosadil stoper Stárek a Sparta porazila Pardubice 4:0.
V příštím kole se mladší dorostenci představí domácím fanouškům, a to v sobotu 17. srpna od 13:15 na Strahově proti Dynamu České Budějovice.
FK Pardubice U17 – AC Sparta Praha U17 0:4 (0:0)
Branky: 50. Kaštánek, 54. Michl, 63. Kabongo, 86. Stárek. Rozhodčí: Pekař – Novák, Stárek. Počet diváků: 50 diváků.
Pardubice: Nalezinek – Štichauer (68. Besperát), Dostál (46. Veverka), Hrnčíř, Teplý, Jarkovský, Juliš, Němec (76. Kárský), Kirchner, Miláček (68. Hrubý), Beneš.
Sparta: Ulrich – Osmani (71. Zábranský), Hollerbach (14. Štěpán), Konopásek M., Vydra, Váňa, Kabongo (76. Gornický), Stárek, Kaštánek (62. Walter), Michl (62. Staroščák), Nguyen.