Do třetice remíza

Rezerva remizovala s Hradcem Králové 0:0

Třetí zápas, třetí remíza, třetí bod. Sparťanská rezerva v úterý dopoledne zakončila Tipsport ligu utkáním proti druholigovému Hradci Králové. Diváci, kteří v mrazivém počasí dorazili do areálu FK Mladá Boleslav branku neviděli a mužstva se rozešla smírně 0:0. Sparťané obsadili ve skupině B druhé místo se ziskem tří bodů.
Do závěrečného zápasu Tipsport ligy nastoupila rezerva Sparty v tříobráncovém systému, kterým reagovala na častou hru soupeře se dvěma útočníky. Trojice Burda – Hušek – Piško musela zpozornět již ve třetí minutě, kdy se ke střele dostal hradecký Urma. Brankář Kotek si však s pokusem poradil a stejně tak nepustil za svá záda ani ránu zblízka z kopačky Vlkanovy.
Na druhé straně se do velmi nadějné situace probojoval Dao, který si našel přihrávku Prokopce za obranu. Útočník z Pobřeží slonoviny však trefil pouze dobře postaveného brankáře Vízka a napodruhé přestřelil. Ve 20. minutě Prokopec opět přihrával. Tentokrát sklepl na nabíhajícího Gabriela jehož zblokovaná střela skončila v zámezí. Z následného rohu k ohrožení branky Vízka nedošlo. Další minuty se odehrávaly převážně ve středu hřiště bez vyložených příležitostí. Až v samotném závěru prostrčil Gabriel za obranu míč na Prokopce. Brankář Vízek byl však připraven a kousek delší přihrávku sebral o krok před sparťanem.
Do druhého poločase naskočila sparťanská jedenáctka se třemi změnami. Ze hry odešli kapitán Piško, Červak a Prokopec a místo nich naskočili Šnajdr, Sláma a Traore. Sparťané mohli jít z kraje druhé části do vedení, ale brejk hráčů v rudých dresech zastavil, pro Votroky důležitým zákrokem, zkušený brankář Ottmar.
Ve druhé půli byli častěji u míče hradečtí fotbalisté, ale defenziva Sparta odolávala i s přispěním golmana Kotka, který si přispal několik důležitých zákroků až do 60. minuty, kdy to mezi třemi tyčemi nahradil dorostenec Benada. V 65. minutě vystoupil z obranné trojice Burda a vyvezl míč až před soupeřovu šestnáctku, kde posunul na volného Traoreho. Traore z dobré pozice mířil nad.
Čtvrt hodiny před koncem provedl trenér Kotal dvě změny, místo Piško s Daem vyběhli na trávník Ambler s Radwan, pro kterého to byl první start v rudém dresu v novém kalendářním roce. Dvě minuty před koncem vytáhl brankář Benada dva parádní zákroky proti střelám hradeckých a následně založil rychlý protiútok. S míčem na kopačce směřoval na Ottmara Radwan, ten byl však nedovoleně zastaven jedním z obránců a akce Sparty byla utnuta.
V Mladé Boleslavi nakonec nepadl ani jeden gól a sparťanská rezerva uzavřela skupinu B Tipsport ligy remízou 0:0 s Hradcem Králové.
FC Hradec Králové – AC Sparta Praha B 0:0 (0:0)
ŽK: Leibl, Král, Čech, Kosař – Traore, Burda. Rozhodčí: Rejžek – Vlasjuk, Váňa. Počet diváků: 144 diváků.
FC Hradec Králové: 1. poločas: Vízek – Čech, Martinec, Král, Kopečný, Soukeník, Zbrožek, Jukl, Urma (18. Leibl), Šípek, Prekop. 2. poločas: Ottmar – Zbrožek, Čech, Král, Trýzna, Jukl (60. Samko), Doležal, Soukeník (60. Kosař), Leibl, Prekop, Djurdjević.
Sparta B: Kotek (60. Benada) – Burda, Piško (74. Ambler), Hušek, Gabriel, Červak (46. Traore), Patrák (46. Sláma), Flak, Horák, Dao (74. Radwan), Prokopec (46. Šnajdr).