Ligová fotbalová asociaceChance Liga
NovinkyMuži A

Spartu posiluje Dominik Holec

Brankář podepsal smlouvu na tři roky

Sdílet

Sparta hlásí první posilu pro sezonu 2020/2021! Stává se jí pětadvacetiletý brankář, člen širšího kádru slovenské reprezentace Dominik Holec, který přichází jako volný hráč po ukončení smlouvy v MŠK Žilina. Ve Spartě podepsal smlouvu do konce června 2023. Do zápasů Sparty zasáhne až v příštím ročníku, už v aktuální sezoně se ale bude částečně účastnit sparťanských tréninků.
Dominik Holec strávil celou kariéru v Žilině, kde působil celkem devatenáct let. Odskočil si jen na několik hostování. Naposledy byl v Senici, kde se stal jedničkou a po návratu do Žiliny pak dva roky plnil stejnou roli v svém kmenovém klubu. V minulém ročníku obsadil s MŠK třetí místo v ligové tabulce, v tom aktuálním byla Žilina před přerušením soutěže na druhém místě. Holec nastoupil v tomto ročníku k dvaadvaceti zápasům, v jedenácti z nich udržel čisté konto a třeba v listopadu byl vyhlášený nejlepším hráčem slovenské ligy.
Po přerušení slovenské ligy ale Žilina ukončila smlouvy všem svým hráčům a ti si tak začali hledat nové angažmá. Dominik se po několika týdnech vybírání nového klubu rozhodl pro Spartu. „Těším se na nové výzvy ve skvělém týmu, ve skvělém městě a s výbornými fanoušky. Věřím, že spolu budeme úspěšní a mužstvu pomůžu co nejvíc,“ řekl po podpisu smlouvy Dominik, jehož otec byl také fotbalovým brankářem. Peter Holec v české lize nastupoval za Bohemians a České Budějovice, kde se Dominik narodil.
„Všichni v klubu na mě působí velmi dobře, jsem šťastný, že jsem tady. Ty pocity jsou opravdu skvělé, těžko to vylíčit slovy. Ještě si to asi úplně neuvědomuju, teprve to na mne dolehne,“ usmívá se Dominik.
1 / 16
„Dominik má velký podíl na tom, že Žilina byla před přerušením soutěží druhá v tabulce slovenské ligy s druhým nejnižším počtem inkasovaných gólů. Žilina přitom hraje hodně ofenzivním stylem. Dominik měl v poslední sezoně druhý nejvyšší počet úspěšných zákroků ze všech brankářů v tamní lize,“ vypočítává Holcovi statistiky sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.
„U nás dostane příležitost, aby prokázal své schopnosti. Jeho příchodem budeme mít na brankářském postu výraznou konkurenci, která ze všech gólmanů vymáčkne maximum,“ dodává Rosický.
Přejeme Dominikovi, aby jeho angažmá ve Spartě bylo povedené! Hodně štěstí!

Další novinky