Ligová fotbalová asociaceChance Liga
NovinkyMuži B

Střet s první ligou

Rezerva podlehla Slovanu Liberec

Sdílet

Prvoligový soupeř. Béčko Sparty nestačilo v přípravném zápase, hraném v Mnichově Hradišti, Slovanu Liberec 1:3. Na úvodní gól Nečase dokázal zareagovat ve 35. minutě Sejk. Další dvě branky však skončili ve sparťanské sítí. Sparťanská rezerva padla 1:3.
Oproti minulému mači v Chodové Plané nastoupila Sparta v čistě rudé sadě dresů a představila tak fanouškům v Mnichově Hradišti nové domácí dresy. Desítky přihlížejících sledovaly sparťanskou šanci ze čtvrté minuty, kdy se po přímém kopu Ryneše probojoval k míči Okeke a vypálil. Střelu však neprocedil skrze obránce Liberce a skončila v zámezí. Následně centroval Frýdek z pravé strany na nabíhajícího Sejka. Centr byl však o kousek vyšší a útočníkovi Sparty se nepodařilo vměstnat hlavičku mezi tři tyče. Na druhé straně pálil těsně vedle Nečas.
Ve 14. minutě liberečtí zachytili nepřesnou rozehrávku Sparty a po přihrávce Bíny prostřelil Tůmu Nečas – 1:0.
Svěřenci trenéra Horňáka byli blízko vyrovnání o deset minut později, kdy Patrák našel kolmicí skrze obranou řadu Sejka. Pohotová střela však skončila mimo a Vliegen i nadále držel čisté konto. Oba dva brankáři si v první půli připsali několik skvělých zákroků, jako například Tůma proti Rabušicovi, jehož střelu zblízka vytěsnil mimo branku.
Do konce prvního poločasu scházelo deset minut a Ryneš se probil po pravé straně a přihrávkou do malého vápna vyzval Sejka k zakončení. Jednoduchá práce pro šutéra v rudém, vyrovnáno – 1:1.
O pár desítek vteřin si Tůma zhluboka oddychl, když Michal z velkého vápna napálil v akrobatické pozici břevno. Nerozhodný stav však nevydržel do přestávky, protože po chybné rozehrávce vrátil Liberci vedení Faško – 2:1.
Tak jak úvodní poločas skončil, tak ten druhý začal. Sparta inkasovala. Podruhé v zápase se prosadil Nečas – 3:1.
Sparťanům se ve druhé půli těžce prosazovalo proti obraně Slovanu, a tak se v 53. minutě pokusil střelou z dálky překvapit Knoblocha Patrák. Projektil však skončil pouze nad. O deset minut později si po dlouhém křížném míči Dudla navedl Ryneš míč na střed a vypálil. Po teči Sejka skončil míč pouze v rukavicích brankáře Liberce. Do druhé půle naskočil v modrém dresu Slovanu také Ondřej Novotný, který se dostal do několika příležitostí, ale ani jednu z nich neproměnil. Stejně tak nepochodil letenský Sejk v největší šanci Sparty po centru Šimáčka. Slovan Liberec v závěru kontroloval hru a pohlídal si závěr klání. Sparta B prohrála s prvoligovým Libercem 1:3.
Příští přípravné utkání čeká rezervu ve středu 7. července v Jablonci proti místnímu FK Jablonec.
FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha B 3:1 (1:1)
Branky: 14. a 48. Nečas, 45. Faško – 35. Sejk.
Slovan: Vliegen (46. Knobloch) – Fukala, Lehoczki (46. Kranthove), Chaluš, Mikula, Gebre Selassie (46. Michal), Faško (46. Purzitidis), Nečas, Bína, Matoušek (46. Rondić), Rabušic (46. Novotný).
Sparta B: Tůma (46. Benada) – Tvaroh, Piško, Červak (80. Gelašvili), Dudl (60. Šimáček), Jonáš, Okeke (60. Ambler), Ryneš, Sejk, Patrák (60. Kozák), Frýdek (80. Suchomel).

Další novinky