Ligová fotbalová asociaceFORTUNA:LIGA
ReportážeMuži B

B-tým podlehl Dukle Praha

Béčko podlehlo druholigové Dukle v přípravném zápase

Sdílet

B-tým na strahovské umělce sehrál přípravné utkání proti druholigové Dukle Praha. Se stejným soupeřem jsme se utkali na konci října v soutěžním zápase a na Julisce jsme zvítězili 2:1 díky brance Lukáše Juliše v 93. minutě. Nyní, v rámci přípravného souboje, si naši hráči vytvořili v prvním poločase dvougólový náskok, který ale hostující Dukla se zcela obměněnou jedenáctkou během poločasové přestávky dokázala smazat a díky bezchybné produktivitě výsledek otočit ve svůj prospěch.
Sparťané udeřili ze své první šance, kdy Horák vystihl špatnou rozehrávku soupeře, sebral míč, mířil s ním přímočaře na branku a z nějakých 20 metrů trefil tvrdou ranou bližší roh branky brankáře Rady.
K vidění byla vyrovnaná hra obou týmů, nicméně další úder přišel od hráčů Sparty těsně před poločasovou přestávkou. Rychlý přechod do útoku vedl Gedeon, který poslal přihrávku rozeběhnutému Schánělcovi, jenž placírkou mířil přesně k tyči kolem vybíhajícího gólmana.
1 / 74
Do druhé půle šla sparťanská rezerva beze změn, zatímco Dukla vystřídala kompletní složení hráčů v poli. Čerstvá síla měla pro Duklu pozitivní účinek, kdy během několika minut dokázala dvěma góly srovnat skóre zápasu. Poté, co se hra znovu srovnala, provedla Sparta pětici střídání, kdy se poprvé v rudém dresu představila také nová posila z Olomouce Roman Mokrovics.
Zatímco naši hráči nedokázali své šance využít ke vstřelení další branky, tým z Julisky pokračoval ve výborné produktivitě, kdy hattrick kompletoval Moulis a v samotném závěru přidal pátou branku hostů Piroch.
Další přípravné utkání je na programu ve středu 1. únoru od 11:00. Opět na Strahově se utkáme se Sokolem Hostouň, účastníkem ČFL, jemuž po podzimu patří v této soutěži 6. příčka.
AC Sparta Praha B – FK Dukla Praha 2:5 (2:0)
Góly: 11. Horák, 43. Schánělec - 48. Ullman, 50., 73. a 79. Moulis, 89. Piroch
Sestava Sparty B:
Nalezinek – Borkovec, Ševínský, Večerka (60. Hušek), Horák (60. Jelínek) – Váňa (60. Šilhart), Jonáš, Cissé (60. Mokrovics), Gedeon, Lehocký – Schánělec (60. Sprinz).
Sestava Dukly:
  1. poločas: Rada - Douděra, Holiš, Krch, Zapletal - Šebrle, Kozel, Havelka, Hrubeš, Lehký – Červenka.
  2. poločas: Rada - Barac, Piroch, Peterka, Ullman -Hudec,Uhlíř, Buchvaldek,, Moulis, Špatenka – Matějka.

Další novinky