Novinky

Sejk přihrával na vítěznou branku

Jak se dařilo našim hráčům na hostování v jiných klubech

Mladí sparťané vyválčili v dresu Jablonce cenné tři body, u vítězné trefy navíc asistoval útočník Václav Sejk. Další dva ofenzivní hráči, Václav Drchal a Matyáš Kozák spolu s obráncem Dominikem Plechatým, přispěli k překvapivým výsledkům svých týmů, které obrali favority z Plzně a Vršovic. Florin Nita se v bráně Pardubic blýskl chycenou penaltou. Výkony všech hráčů na hostování najdete v článku níže.

FORTUNA:LIGA

Hradec Králové 0:2 Sparta
Matěj Ryneš, který hostuje v Hradci Králové, nemohl do utkání nastoupit kvůli dohodě klubů.
Plzeň 1:2 Bohemians
K senzační výhře na hřišti Viktorie přispěl Václav Drchal, který odehrál téměř celé utkání. Blonďatý forvard, který byl střídán až v 5. nastavené minutě, byl dokonce dvakrát blízko brance, skórovat se mu ale nepodařilo.
Slovácko 3:0 Zlín
Zápas, který byl od 4. minuty poznamenán červenou kartou pro hosty, vyzněl jasně pro domácí. Michal Trávník naskočil do hry v 76. minutě už za rozhodnutého stavu a pomohl dovést tým z Uherského Hradiště k vítězstvím.
Pardubice 3:1 Teplice
Florin Nita odchytal za domácí celý zápas. V 67. minutě za stavu 2:1 chytil penaltu a udržel tak těsný náskok domácích, kteří chvíli na to přidali třetí branku.
Olomouc 2:0 Mladá Boleslav
Mladý krajní obránce Martin Suchomel byl poslán do hry v průběhu druhé půle. Pět minut po svém příchodu obdržel žlutou kartu. Záložník Jan Fortelný nemohl nastoupit za Sigmu kvůli zranění ani tentokrát.
Brno 1:2 Jablonec
Dva sparťani zasáhli do utkání mezi Zbrojovkou a Jabloncem. Matěj Polidar a Václav Sejk nastoupili v základní sestavě Severočechů. Oba se do zápasových statistik zapsali žlutou kartou a v nastavení byli střídáni. Druhý jmenovaný si připsal také asistenci u vítězného gólu, který v 67. minutě vstřelili Považanec. Vojtěch Patrák nebyl k utkání nominován. Filip Souček nenastoupil za domácí kvůli zranění.
Liberec 2:2 Slavia
K zisku cenného bodu dopomohl pod Ještědem Dominik Plechatý, který na pozici středního stopera ve tříčlenné obraně odehrál celé utkání. Domácí trenér poslal útočníka Matyáše Kozáka do hry v 78. minutě s cílem srovnat skóre utkání. Úkol se mladému útočníkovi podařilo splnit, v 5. nastavené minutě byl u vyrovnávací branky Olatunjiho. Hugo Jan Bačkovský sledoval dění z lavičky.
Příště:
Sobota 1.4. od 16:00 Baník – Liberec (Bačkovský, Plechatý, Kozák)
Sobota 1.4. od 16:00 Mladá Boleslav – Plzeň (Suchomel)
Sobota 1.4. od 19:00 Slavia – Sigma (Fortelný)
Neděle 2.4. od 16:00 Jablonec – Pardubice (Polidar, Sejk, Patrák – Nita)
Neděle 2.4. od 16:00 Teplice – Hradec Králové (Ryneš)
Neděle 2.9. od 18:00 Bohemians – Slovácko (Drchal Trávník)

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Dukla 4:1 Slavia B
Filip Havelka naskočil do hry v 79. minutě a podílel se na poslední brance domácích. Brankář Jan Čtvrtečka sledoval utkání z tribuny.
Příště:
Sobota 1.4. od 10:15 Vyškov – Dukla (Havelka, Čtvrtečka)

ČFL Skupina A

Sokolov 1:0 Vltavín
V základní sestavě nastoupili Ondřej Sprinz, Jáchym Jelínek a Adam Borkovec. Všichni tři odehráli celý duel. Poslední jmenovaný obdržel ve 49. minutě žlutou kartu. To už byl na trávníku také Tomáš Kuchař, který nastoupil do druhého poločasu. Filip Ulrich sledoval utkání z lavičky. David Krajinský a Vojtěch Lukavský nebyli v nominaci.
Motorlet 2:0 Bohenians B
Brankář František Kotek ve svém třetím utkání za Motorlet vychytal druhé čisté konto.
Příště:
Sobota 25.3. od 10:15 Vltavín – Admira Praha (Ulrich, Borkovec, Jelínek, Sprinz, Krajinský, Lukavský, Kuchař)
Sobota 25.3. od 10:15 Motorlet – Plzeň B (Kotek)

POLSKO

Djurgarden 0:3 Lech Poznaň
Widzew Lodž 1:2 Lech Poznaň
Poznani se daří nejen na domácí scéně, ale i na té evropské. Obě výhry svého celku sledoval Dominik Holec pouze z lavice náhradníků.
Příště:
Neděle 2.4. od 17:30 Lech – Štětín

TURECKO

Sivasspor 2:0 Ankaragucu
Matěj Hanousek v novém působišti zatím do utkání nezasáhl. Prohře Ankaragucu přihlížel z tribuny.
Příště:
Neděle 26.3. od 19:00 Basaksehir– Ankaragucu

ŠPANĚLSKO

Andorra 2:2 Ibiza
Lukáš Juliš obdržel v předchozím kole červenou kartu, do utkání s Andorrou proto nezasáhl, jelikož si odpykával trest.
Příště:
Sobota 25.3. od 16:15 Ibiza – Burgos

NORSKO

Tromso 2:3pp Lillestrøm
Andreas Vindheim nebyl k pohárovému utkání, ve kterém Lilleström zvítězil, a postoupil tak do semifinále, nominován.