Remíza ve Varnsdorfu

Béčko neudrželo poločasové vedení

Proti Varnsdorfu, který za čtyři odehrané zápasy posbíral pouhé dva body, chtěli sparťané navázat na první letošní výhru s Chrudimí. V prvním poločase se to dařilo, Schánělec s Horákem zařídili béčku vedení o dvě branky. Druhé dějství však patřilo domácímu celku, kterému se podařilo během několika minut vyrovnat, a utkání tak skončilo remízou 2:2.
Do základní sestavy trenéra Petra Janouška se po několika kolech vrátil Vojtěch Hranoš, který proti Chrudimi asistoval u druhé branky Tomáše Schánělce. Už necelé dvě minuty po výkopu Hranoš vystihl Kouřilovu rozehrávku a varnsdorfského kapitána dokázal také elegantně obejít, zpětná přihrávka ale nenašla spoluhráče v ideálním postavení.
Domácím se v úvodu naskytlo několik příležitosti v podobě standardních situací z delší vzdálenosti, k hlavičce se však neprobojovali, a když už se Kříž dostal ke střele zpoza vápna, letěl balon těsně vedle Nalezinkovy branky. V 11. minutě si Schánělec naběhl na centrovaný míč do pokutového území, kde byl stažen Švandou a sudí okamžitě signalizoval pokutový kop. K penaltě se postavil sám nejlepší střelec béčka v této sezoně a balon nechytatelně umístil k pravé tyči – 1:0!
Na druhé straně se do centru od rohového praporku ideálně položil Kouřil, rychlou odpověď domácích ale nezařídil. Obrovskou šanci záhy spálil také Stránský, který se po uvolnění od Firbachera řítil sám po pravé straně, trefil ovšem pouze tyč. Nebezpečnou pětiminutovku Varnsdorfu pak zakončil Kříž, ve výborné pozici ale místo střely zvolil přihrávku, jež si spoluhráče nenašla.
Po těchto vážných šancí se sparťanská defenziva zkonsolidovala a hra se uklidnila. Ve 34. minutě odcentroval do pokutového území Stránský. Odražený balon si na hranici vápna našel Samko, s jeho střelou do středu branky si Nalezinek poradil. Pět minut před koncem prvního poločasu přišlo navýšení vedení ze strany béčka! Na polovině hřiště se Horák efektně zbavil svého strážce a svůj výlet středem hřiště zakončil utaženou střelou k tyči a prvním druholigovým gólem v kariéře!
Druhé dějství otevřel Gembický průnikem po levé straně, do střely letící nad břevno však varnsdorfský křídelník vložil příliš síly. V zápětí zkoušel své štěstí z větší vzdálenosti Solomon a jeho skákavý pokus Nalezinka protáhl. Tlak domácích z úvodu poločasu vyvrcholil rohovým kopem a hlavičkovým pokusem Firbachera, který ale šel nad sparťanskou branku.
Gembický, Solomon a další varnsdorfští hráči nepřestávali do vápna sypat nebezpečné centry. Po třetině hry se Varnsdorfu nakonec podařilo umístit míč do sítě, Kříž ale vystřelil dlouho poté, co rozhodčí odpískal útočný faul. V 64. minutě se Kaštánek dostal na hranici šestnáctky k míči a nabídl ho na pravou stranu Ševčíkovi. Ten patičkou vracel na volného Váňu, který však Pešlovu branku přestřelil.
Patnáct minut před koncem základní hrací doby udeřil Varnsdorf v krátkém sledu hned dvakrát. Nejprve Samko zahrával standardní situaci z delší vzdálenosti, vysoký balon sklepl Solomon Hodkovi, a ten už měl jednoduchou práci. O pár minut později si další centr domácího týmu našel Firbacher a tvrdou ranou pod břevno vyrovnal.
Zvrátit vedení zpět na stranu Sparty mohl v 80. minutě po průniku Lehockého Schánělec, jeho střelu však zblokoval varnsdorfský obránce. V závěru utkání se do malého vápna probojoval Ambler, Nalezinka ale nedokázal přehodit. Varnsdorf si tak první výhru v sezoně nepřipsal, sparťané se severočeským celkem remizovali 2:2. Béčko má nyní před sebou páteční předehrávku šestého kola proti Zbrojovce Brno, utkání se odehraje v epet ARENĚ na Letné.
Vyjádření trenéra Petra Janouška:
Utkání se pro nás vyvíjelo dobře. Ujali  jsme se  dvoubrankového vedení, vytvořili jsme si  další zajímavé příležitosti. Akce,  kterou jsme rozjeli před odpískanou penaltou, byla  připravená, a  to  mě těší u  mladých kluků dvojnásob, že  si  akci dokážou připravit. Věděli  jsme, že  ve  druhém poločase to  nebude jednoduché, ale  přesto jsme zcela nepochopitelně nechali soupeře dostat se  do  hry. Z  hlediska vývoje utkání asi zasloužená remíza, přestože jsme tentokrát mohli urvat tři body na  svoji stranu.“
FK Varnsdorf – AC Sparta Praha B 2:2 (0:2)
Branky: 74. Hodek, 76. Firbacher – 12. Schánělec (pen.), 40. Horák. ŽK: 11. Švanda, 60. Kříž – 28. Kaštánek, 31. Penxa, 62. Schánělec, 68. Goljan. Rozhodčí: M. Bělák – S. Pochylý, J. Dohnálek. Návštěva:  1 049.
Sestava Varnsdorfu: Pešl –Ambler, Kouřil, Kubista, Švanda – Michal (46. Solomon), Kříž (65. Hodek) – Stránský (54. Dufek), Samko, Gembický (85. Omon) – Firbacher (85. Zálešák).
Sestava Sparty: Nalezinek – Penxa, Ševínský, Hodouš – Goljan, Kaštánek, Horák (87. Jonáš), Váňa – Hranoš (75. Cissé), Schánělec (87. Šilhart), Ševčík (71. Lehocký).