S Vyškovem bez bodů

Béčko prohrálo s moravským celkem 1:3

K dalšímu zápasu druhé nejvyšší soutěže odcestovali sparťané do Drnovic, kde své domácí zápasy hraje MFK Vyškov. Rezerva se proti týmu bojujícímu o postup do první ligy dokázala prosadit, po rohovém kopu se balon od Stárka odrazil za Stejskalova záda. Ve druhé půli se však domácím podařilo zásluhou Metsoka srovnat. Další branky Vyškova přidali Bayo s Vintrem, a tak béčko nakonec podlehlo moravskému celku 1:3.
Debut za B-tým si proti Vyškovu připsal devatenáctiletý odchovanec Sparty Josef Stárek. Trenér Janoušek se mohl spolehnout také na posilu z áčka, na Moravu s týmem odcestoval Casper Højer.
O úvodní šanci se po sedmi minutách hry postarali domácí. Emene uvolnil narážečkou Baya, obstřel ugandského záložníka však Nalezinek perfektním zákrokem vyrazil na rohový kop. Sparťané si první vážnější příležitost vypracovali v 16. minutě. Cissé se efektně zbavil protihráče a dlouhým pasem našel volného Hodouše na pravé straně šestnáctky, jeho zpětnou přihrávku ale zblokovali před Hranošem domácí stopeři.
O několik minut později už se míč po Hodoušově dlouhém autu k Hranošovi dostal, sparťanský forvard se pokusil o nůžky a balon skončil jen těsně vedle Stejskalovy branky. Ve 28. minutě sparťané rozehráli rohový kop na před vápnem číhajícího Højera, jehož prudká střela se po teči Stárka dostala za Stejskalova záda! Sparťanský obránce se tak ve svém prvním druholigovém utkání dočkal i prvního gólu!
Vyškov okamžitě přešel do ofenzivy. Obzvlášť aktivní byl Souaré, jehož centr nejprve doskákal na zadní tyč, kam si naběhl Ilko. Kapitán domácích ale nenamířil balon do odkryté branky. V zápětí Souaré unikl po levé straně hřiště, Nalezinek jeho prudkou střelu reflexivně vyboxoval. Poté tlak Vyškova opadl a na hřišti se začalo přiostřovat. Žluté karty vidělo v krátkém sledu hned několik hráčů, Cissé se po faulu Kessyho naštěstí rychle oklepal.
Hned od začátku druhého poločasu se Vyškov hnal za vyrovnávací brankou. Ilkův centr od rohového praporku se odrazil od několika hráčů v malém vápně, žádný v bílém dresu ho ale nedokázal nasměrovat za Nalezinka. Autor centru se pak před šestnáctkou sám opřel do míče, stejně jako v prvním poločase mu to však nesedlo ideálně. V tlaku z úvodu poločasu pokračoval Metsoko, který dostal prostor na pravé straně hřiště, jeho přízemní centr si sebral Nalezinek.
Domácí dále zůstávali aktivnější, v 53. minutě vypálil Kanakimana a střela prosvištěla těsně vedle levé tyče Nalezinkovy brány. O čtyři minuty později béčko zahrávalo rohový kop, jenže míč se odrazil Vyškovu příhodně do brejku. Metsoko měl vedle sebe volného Kanakimanu, nakonec to ale vzal na sebe a chladnokrevně zakončil – 1:1. Bleskově vrátit vedení na stranu Sparty mohl Cissé, který uháněl s Hranošem na Stejskalovu bránu, domácí brankář si ale v těžké situaci poradil.
V 70. minutě šel Vyškov poprvé v zápase do vedení. Po rohovém kopu zahraném na krátko odcentroval do vápna Souaré, nabídku krajního beka si našel volný Bayo, jehož hlavičkový pokus zastavila až síť. Ani poté domácí nezvolnili, další centr mohl zužitkovat Vintr, který byl na hřišti jen několik vteřin, pokus ale nakonec mířil mimo tři tyče. Záhy se mohl podruhé prosadit Bayo, Nalezinek byl připravený.
Béčko v závěru utkání nic nevzdávalo. Šilhartův centr z pravé strany hřiště propadl až na Ševínského, Stejskal si hlavičku sparťanského beka pohlídal. O několik minut později vystihl rozehrávku domácích Schánělec, následnou nabídku Šilharta však domácí gólman bez problému sebral.
Místo závěrečného tlaku v nastavení nakonec sudí odpískal po pádu Vintra v šestnáctce penaltu pro domácí. K míči se postavil sám faulovaný hráč a pokutový kop bezpečně proměnil. Sparťané tak v Drnovicích podlehli Vyškovu 1:3. Poslední utkání před reprezentační přestávkou čeká béčko v neděli 3. září, kdy na Žižkově přivítá Opavu.
Vyjádření trenéra Petra Janouška:
Vstup do zápasu byl velmi dobrý, dařilo se nám přehrávat domácí tým a  odměnou byla branka ze  standardní situace. Musím  uznat, že  první gólovou příležitost si  vypracovali domácí, ale  jinak si  myslím, že  první poločas vyzněl jednoznačně pro  nás. V  druhé půli přišla ztráta koncentrace, propadli jsme z  rychlého brejku, na  které jsme se  chystali. Soupeř má rychlé hráče, kteří  tohle využívají. Branka nás nakonec rozhodila natolik, že  jsme se nedokázali zkoncentrovat až do  konce utkání a  další gól už jsme vstřelit nedokázali.
Vycházeli nám kombinace, které  jsme si  chystali v  přechodové fázi i  před  pokutovým územím. Myslím  si, že se na  tom dá stavět, ale na  vítězství to bohužel nestačilo.
Josefa Stárka jsme nechali plavat proti  velmi těžkému soupeři a  vyrovnal se s  t ím velmi dobře. Samozřejmě je spousta věcí, na  kterých musíme zapracovat, ale  vzhledem k  tomu, že  to bylo jeho první druholigové utkání, nemám důvod mu cokoliv vytýkat. Naopak, pochválím  ho, jak  to zvládl i  psychicky.
MFK Vyškov – AC Sparta Praha B 3:1 (0:1)
Branky: 57. Metsoko, 70. Bayo (Souaré), 90+2. Vintr (pen.) – 28. Stárek (Højer). ŽK: 37. Bayo, 43. Kessy, 44. Mafwenta, 90. Štěpánek – 44. Højer. Rozhodčí: V. Opočenský – M. Leška, Z. Dobrovolný. Návštěva:  1 457.
Sestava Vyškova: Stejskal – Souaré, Ramanthan, Kessy, Ilko – Bayo (87. Diallo), Lahodný (90+3. Červeň), Mafwenta, Kanakimana (76. Vintr) – Eneme (87. Štěpánek), Metsoko (90+3. Lacík).
Sestava Sparty: Nalezinek – Stárek, Ševínský, Penxa – Højer (46. Goljan), Kaštánek, Horák, Hodouš (76. Váňa) – Cissé (66. Mokrovics), Schánělec, Hranoš (76. Šilhart).