Bezbranková remíza s Opavou

Béčko se proti Slezskému FC neprosadilo

V posledním utkání před reprezentační přestávkou béčko přivítalo na Žižkově Opavu, která se loni jen těsně vyhnula sestupu z druhé nejvyšší soutěže. Zápas nabídl jen několik vážných příležitostí, ani jeden z týmů se však střelecky neprosadil. Rezerva si tak po remíze 0:0 připsala do tabulky jeden bod, ve druhé lize jí momentálně patří čtrnáctá příčka.
Už po půl minutě hry se do vedení mohli dostat hosté. Šigut vyslal z pravé strany ostrý centr, který přes několik hráčů propadl až na Hýbla, Surovčík se ale proti jeho ráně prezentoval výtečným zákrokem! Na druhé straně se do šestnáctky sebevědomě probojoval Penxa, sparťané však situaci střelou nezakončili. V osmé minutě Cissé svedl s Helebrandem hlavičkový souboj, po kterém nešťastně dopadl na zem. Hřiště nakonec musel opustit na nosítkách a jeho místo přebral Šilhart.
Dlouhé přerušení narušilo tempo obou týmů, do šancí se v následujících minutách dostávali jen sporadicky. Ve 24. minutě Ščudla centroval do šestnáctky béčka. Ve shluku hráčů se nejlépe zorientoval Šigut, ostrou střelu z bezprostřední blízkosti ale Surovčík výborně pokryl. Slezané postupně začali přebírat inciativu hry, po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval těsně vedle sparťanské svatyně Helebrand.
Opavě se ale nedařilo ve finální fázi, sparťanská defenziva nepouštěla hosty do nadějných střeleckých příležitostí. Ve 39. minutě vystihl Blechovu rozehrávku Kaštánek a namířil si to až do vápna, tam mu však vystavil stopku Janoščín. Následně se hezky zbavil svého protihráče Šilhart, centr ale skončil v Richterových rukách. Diváci viděli v prvním poločase minimum šancí, do šaten se tak týmy rozcházely za bezbrankového stavu.
Druhé dějství začalo podobně jako úvod zápasu příležitostí Opavy. Míč se po centru odrazil k Omalemu, který vyzkoušel štěstí zpoza vápna, Surovčík byl na jeho ránu připraven. Záhy se hosté dostali do brejku, Šigut hledal ve vápně Ondráčka, kterého dokázal na poslední chvíli předskočit Vydra. V 60. minutě se Blecha pokusil překvapit Surovčíka ze standardní situace, balon ale skončil vedle vzdálenější tyče.
Na druhé straně se béčko dostalo k nadějné kombinaci okolo šestnáctky, Schánělcův pokus ale Richterovi potíže nenadělal. V 70. minutě Stárek odhlavičkoval Ondráčkův centr od rohového praporku jen k Hýblovi, který vystřelil na hranici šestnáctky a Surovčík musel vytáhnout další skvělý zákrok. Patnáct minut před koncem základní hrací doby se po Blechově centru probojoval k hlavičkovým pokusům střídající Marzuq Yahaya, Surovčíka ale nadvakrát nepřekonal.
Opava pokračovala v tlaku. V 80. minutě Blecha poslal do brejku Ondráčka s Yahayou, zakončení ale nigerijskému útočníkovi znemožnil Stárek. Ondráček mohl následně přiřknout tři body na stranu Slezanů. Nejprve nezužitkoval Šigutův centr z pravé strany, o několik minut později pak jeho přízemní rána skončila vedle pravé tyče Surovčíkovy branky. Přesně nemířil po dalším rohovém kopu ani Šigut, a tak utkání skončilo remízou 0:0. Po reprezentační přestávce se rezerva představí na hřišti Příbrami, utkání devátého kola se odehraje v pátek 15. září od 18 hodin.
Vyjádření trenéra Petra Janouška:
Bodu si samozřejmě vážíme, nicméně jsme chtěli tři, protože  hrajeme v  domácím prostředí a  měli jsme ukázat víc. Na  druhou stranu musím uznat sílu soupeře, vytvořil  si nebezpečnější situace.
Středová řada odehrála poslední čtyři zápasy ve  stejném složení, takže hráči jsou hodně vytížení. Snažili  jsme se je prostřídat nově uzdravenými kluky. Věřím, že  udělají další krok a tlak na  ně budeme postupně navyšovat.
Jakub Surovčík vychytal tři velmi slibné gólové situace, k  bodu nám velmi pomohl.
AC Sparta Praha B – SFC Opava 0:0 (0:0)
ŽK: 75. Jonáš, 77. Horák – 24. Ščudla, 42. Šigut, 83. Helebrand. Rozhodčí: O. Pechanec – J. Pečenka, M. Pfeifer. Návštěva: 511.
Sestava Sparty: Surovčík – Stárek, Ševínský, Vydra – Hodouš, Kaštánek (67. Jonáš), Horák, Penxa – Hranoš (67. Goljan), Schánělec, Cissé (12. Šilhart, 67. Rus).
Sestava Opavy: Richter – Hýbl, Janoščín, Helebrand, Kopečný – Blecha, Omale – Ščudla (68. Kadlec), Ondráček (85. Rataj), Šigut (90+3. Dostál) – Vaněček (68. Marzuq Yahaya).