Porážka v Příbrami

Béčko U Litavky podlehlo domácím 1:2

Prvním soupeřem sparťanského B-týmu po zářijové reprezentační přestávce byla Příbram. Páteční předehrávku devátého kola F:NL otevřeli lépe domácí, už ve 12. minutě se prosadil Fišl. Po změně stran sparťané převzali iniciativu a zásluhou Hranoše vyrovnali, ale v nastavení vyústil tlak Příbrami v Matouškovu vítěznou branku.
Do utkání vstoupila rezerva aktivně, několik rohových kopů ale nedokázala přetavit ve vstřelenou brankou. V deváté minutě se po Hranošově průniku odrazil míč ke Schánělcovi, který v těžké pozici pálil nad Melicharovu branku. Po úvodní pasivitě se Příbram osmělila, Matouškův odvrácený centr vracel na Surovčíka Fišl, ale sparťanský brankář zasahovat nemusel. O malou chvíli později už se však příbramský stoper nemýlil, Fišlova hlavička poslala domácí ve 12. minutě do vedení.
Další šanci viděli diváci na stadionu U Litavky až o deset minut později. Na Janderovu nabídku z pravé strany naskočil Nkwinga, mířil ale vedle Surovčíkovy branky. Neuchytila se ani následná Nečasova rána zpoza pokutového území. Béčko nadále hrozilo především z centrů od rohových praporků. Ten Goljanův z 26. minuty našel volného Penxu, jehož nadějný pokus musel Melichar vytáhnout nad břevno.
Po třiceti minutách hry mohli domácí navýšit své vedení, Jandera s Nečasem však nedokázali Fišlův centr umístit mezi tři tyče. Příbram nepolevovala, z vysokého presinku vyústila střela Dudla, kterou sparťanští obránci tečovali do autu, stejně jako Hušbauerův pokus o několik vteřin později. Dvě minuty před koncem prvního poločasu béčko rychle rozehrálo standardní situaci na Goljana, který zpětnou přihrávkou našel Hranoše, ten ale Melichara z blízké vzdálenosti nedokázal překonat.
Na začátku druhého dějství byli znovu více na balonu sparťané, Holoubkův dalekonosný projektil si však cestu mezi tři tyče nenašel. Na druhé straně se Nečas prezentoval efektními nůžkami, Příbramští se ale nacházeli v ofsajdovém postavení. V zápětí střílel uvnitř šestnáctky Švestka, jeho ránu zblokoval dobře postavený Váňa.
Béčko se stále více hnalo za vyrovnáním, defenziva Příbrami však byla po dlouhou dobu velmi dobře zformovaná. V 63. minutě Holoubek přiťukl balon Kaštánkovi, který vypálil zpoza šestnáctky, balon však netrefil ideálně. O několik minut později uháněl Schánělec na Melichara, který jeho střelu vytáhl dobrým reflexivním zákrokem. V 66. minutě už to sparťanům od rohového praporku vyšlo! Goljan narýsoval přesnou přihrávku na nabíhajícího Hranoše, který si připsal první trefu v rudém dresu – 1:1!
Po vyrovnávací brance následovalo několik příležitostí obou týmů. Nejprve Horák přihrál na pravou stranu Šilhartovi, který centrem hledal Schánělce, ten si však nabídku nezpracoval podle svých představ. Vrátit vedení na stranu Příbrami mohl Dudl, jenže mířil pouze do míst, kde stál připravený Surovčík. Zmatek ve vápně domácích se pak snažil potrestat Horák, balon ovšem poslal vedle Melicharovy branky.
V 78. minutě se kolem sparťanských stoperů prosmýkl Jandera, jeho střela minula vzdálenější tyč jen o pár centimetrů. Příbram v poslední desetiminutovce nepřestávala tlačit, balon dokonce dostala po jednom z rohových kopů do sítě, rozhodčí ale označil situaci za ofsajdovou. Tlak pokračoval, v 89. minutě běžel na Surovčíka osamocený Hušbauer, ale sparťanský gólman ho perfektně vychytal.
V nastavení už však nerozhodné skóre nevydrželo. Centr na zadní tyč si našel volný Matoušek, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Béčko se ze spodních pater tabulky neodlepilo, Příbrami podlehlo 1:2. Další utkání čeká rezervu v neděli 24. září, kdy od 10:30 nastoupí doma proti Jihlavě.
Vyjádření trenéra Petra Janouška:
Přestože jsme obdrželi první branku, náš  výkon gradoval. Dokázali jsme vyrovnat a  vytvořit  si i  další slibné situace. Bohužel se nám obrat nepodařil. Neudrželi jsme trpělivost a  možná i  z  přemíry snahy o  vítězství se hra zvrhla v  hektický závěr. Po  rohovém kopu jsme pak naprosto nesmyslně inkasovali, nebyli jsme koncentrovaní na  defenzivu.
Dařila se nám plnit taktika, se  kterou jsme se  na  soupeře připravovali. Drželi jsme balon, kombinovali jsme, více to bylo samozřejmě vidět ve  druhém poločase. Věděli  jsme, že  Příbram často využívá dlouhé míče, které jsme eliminovali.
Dan Rus odvedl velmi dobré výkony v  reprezentační přestávce, nastřílel pět  branek. Střídáním jsme tedy chtěli oživit útočnou fázi, podpořit křídelní hráče a  snažit  se strhnout zápas na  svou stranu.“
FK Příbram – AC Sparta Praha B 2:1 (1:0)
Branky: 12. Fišl, 90+2. Matoušek – 66. Hranoš. ŽK: 84. Dudl, 90+2. Matoušek – 45+1. Šilhart. Rozhodčí: T. Ulrich – Z. Arnošt, V. Ježek. Návštěva:  1 100.
Sestava Příbrami: Melichar – Antwi, Fišl, Jahič, Matoušek – Švestka – Nkwinga (77. Anih), Hušbauer, Dudl (77. Andronikou), Nečas (77. Krch) – Jandera (90+4. Brabec).
Sestava Sparty: Surovčík – Penxa, Kaštánek, Lilling – Goljan, Holoubek (79. Tošnar), Horák, Váňa – Hranoš (71. Mokrovics), Schánělec (79. Rus), Šilhart (71. Novotný).