Obrat proti Jihlavě

Béčko zvítězilo nad Vysočinou 2:1

Desáté kolo druhé nejvyšší soutěže uzavřel sparťanský B-tým zápasem s Vysočinou Jihlava. Sparťané brzo prohrávali, v 11. minutě prošel tečovaný pokus Lacka až do sítě. Druhý poločas ale patřil rezervě, která zásluhou Hranoše s Mokrovicsem obrátila skóre zápasu. Béčko přehrálo Jihlavu 2:1 a připsalo si druhé vítězství v letošní sezoně.
Do sestavy trenéra Janouška se po delší době vrátil obránce Dalibor Večerka, od první minuty nastoupila také posila z áčka v podobě Michala Ševčíka. První vážnou příležitost si sparťané vypracovali už po devadesáti vteřinách hry, kdy se Penxa výborně uvolnil na levé straně hřiště a namířil si to až do vápna. Střelu na zadní tyč však Soukup dokázal vyrazit a dorážka Váňy šla mimo tři tyče.
V sedmé minutě si na Surovčíkův dlouhý balon naběhl Hranoš, který se zbavil i bránícího Vedrala, proti sparťanskému útočníkovi ale vyběhl jihlavský brankář. Vysočina se ke sparťanskému vápnu poprvé probojovala v 11. minutě, byla z toho však úvodní branka utkání. Peřinův odvrácený centr vrátil na Surovčíkovu branku Lacko a tečovaný míč si nakonec našel cestu do branky – 0:1.
Úspěšná trefa Jihlavy přibrzdila aktivní začátek béčka. Další střelu si připsal ve 21 minutě Schánělec, kterého rozběhl přesnou přihrávkou Ševčík, Soukup byl ale na pokus mladého útočníka připraven. Poté zahrávali hosté rohový kop. Balon sebral Surovčík a rychle ho hodil na rozběhnutého Hranoše. V rychlostním souboji mu nestačil Křehlík, a tak se ke střele po zpětné přihrávce dostal Holoubek, rána z první ale skončila nad.
Snahu sparťanů o vyrovnání narušil ve 27. minutě Fila, jehož ostrý projektil nakonec skončil nad Surovčíkovou brankou. Záhy Selnar rozehrál standardní situaci na Araujo-Wilsona, kterému chyběl klid na lepší zakončení. Ve 41. minutě si hráči Vysočiny šikovně vyměnili míč a výsledkem byl únik Turečka, ten však místo střely zvolil nepřesnou přihrávku. Poločas uzavřel Ševčík ranou zpoza vápna, kterou zblokoval Piško.
Druhé dějství začali lépe hosté, aktivní byl zejména Araujo-Wilson. Trinidadský útočník nejprve po narážce se Selnarem nastřelil brankovou konstrukci, v zápětí pak uháněl na Surovčíka, ale střela prosvištěla těsně vedle zadní tyče. Další šanci si v 54. minutě připsal Fila, jeho ostrý pokus Surovčík výborně zneškodnil.
Tlak Jihlavy přerušil Ševčík, který se ideálně uvolnil a následně zkusil štěstí zpoza šestnáctky, Soukup byl připraven. V 67. minutě ale jihlavský brankář nepočítal s presinkem ze střídačky čerstvého Mokrovicse, který obral Soukupa o balon – Hranoš už měl jednoduchou práci a vyrovnal skóre utkání! Sparťané po vstřelené brance nadále tlačili soupeře. Horákův centr od rohového praporku odhlavičkoval těsně před Večerkou Piško, Mokrovics pak poslal přímák těsně nad Soukupovu branku.
V 75. minutě bylo béčko odměněno za to, že nepolevilo! Kaštánek předal míč Penxovi, který obešel Křehlíka a vyslal ostrou ránu na Soukupa. Jihlavský gólman vyrazil balon k Mokrovicsovi, který se přesnou dorážkou postaral o druhou branku béčka! Sparťané se znovu nezatáhli, a když už se Jihlava dostala k míči, čekala na ni výborně zorganizovaná defenziva. Žádnou vážnou příležitost si už hosté nevytvořili, a rezerva tak zvítězila 2:1!
Vyjádření trenéra Petra Janouška:
Tentokrát se nám podařilo do  zápasu dobře vstoupit, v  šesté minutě už jsme měli na  kontě tři gólové situace. Pak  se hra vyrovnala a  Jihlava z  takové nečekané situace dokázala vstřelit branku, což  nás trochu srazilo. Musím však ocenit celý tým, práci všech kluků a  jejich nasazení. Dodrželi  to, co  jsme si řekli v  poločase, a  střídající hráči hru ještě oživili. Věřím  tomu, že  jsme si zaslouženě došli za  otočením výsledku.
Celý týden jsme opět pracovali na  tom, abychom se v  závěru soustředili na  svou práci a  činnost jednotlivých hráčů. V  každé situaci můžete něco označit za  chybu, ale  tentokrát ten hektický závěr zvládli kluci velmi dobře.
Máme obrovskou radost, že  se vrátil Dalibor Večerka. Odehrál osmdesát minut tak, jak  jsme chtěli. Byl  konstruktivní, zapojil  se dobře do  defenzivy, vyhrával souboje. Herní vytížení mu sice chybí, ale  věřím, že  se bude krok za  krokem zlepšovat a  stane  se oporou defenzivních  řad.
AC Sparta Praha B – FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)
Branky : 67. Hranoš (Mokrovics), 75. Mokrovics – 11. Kaštánek (vl.). ŽK: 61. Hodouš – 54. Fila, 64. Selnar. Rozhodčí: M. Kvítek – P. Kotalík st., P. Kotalík ml. Návštěva:  338.
Sestava Sparty: Surovčík – Večerka (81. Goljan), Ševínský, Lilling – Penxa, Holoubek (66. Horák), Kaštánek, Váňa (46. Hodouš) – Hranoš (84. Šilhart), Schánělec, Ševčík (66. Mokrovics).
Sestava Jihlavy: Soukup – Peřina (76. Křivánek), Tonbul, Piško, Vedral – Lacko (57. Pešek), Tureček, Křehlík (76. Chytrý) – Selnar (76. Franěk), Araujo-Wilson, Fila (82. Ogiomade).