Vítězství ve Vlašimi

Béčko poprvé od září zvítězilo

Prvních patnáct kol uzavřela sparťanská rezerva ve Vlašimi. Béčko se před zápasem nacházelo na posledním místě druholigové tabulky, během uplynulého týdne navíc došlo k odvolání trenéra Petra Janouška. Sparťanští mladíci se ale dokázali na utkání perfektně připravit, o jedinou branku se po úspěšném presinku postaral Kaštánek, a béčko tak zvítězilo 1:0!
Rezerva měla původně nastoupit s Romanem Mokrovicsem v základní sestavě, po rozcvičce ale došlo k nucené změně a jeho místo zaujal Daniel Rus. Mladý sparťanský útočník byl u prvních útočných akcí, po několika vteřinách hry vystihl Schánělec rozehrávku domácích, finální přihrávka na Ruse bohužel nebyla přesná. Béčko zůstalo u vlašimského vápna a oba aktéři si role prohodili – na Rusův centr od praporku si naběhl Schánělec, Vágner však jeho střelu pokryl.
Vlašim poprvé zahrozila v deváté minutě, kdy Singhateh prošel sparťanskou defenzivou a následně předložil balon Labíkovi, jehož pokus dokázal zblokovat Kaštánek. Singhateh ale dále zaměstnával obránce v rudých dresech. S další střelou gambijského útočníka si poradil Večerka. Poté běžel Singhateh úplně sám na Surovčíka, který si ale přečetl záměr soupeře a s nebezpečnou situací si perfektně poradil.
Vágner znovu zasahoval až ve 21. minutě, kdy to zpoza vápna zkusil Hranoš, pokus ale postrádal razanci. O šest minut později si pak Penxa hezky narazil s Rusem a namířil si to až do pokutového území, kde mu střelu zblokoval Breda. Na druhé straně dostali domácí možnost zahrávat standardní situaci z velmi nadějné pozice, Šubert ale vystřelit vysoko nad Surovčíkovu branku.
Ve 32. minutě vznikl závar před Vágnerovou brankou. Horákovu ránu domácí dokázali zblokovat a Ševínského ostrý pokus skončil nad. Vlašim se snažila prosadit skrz standardní situace, tentokrát centr spadl přesně na Noghovu hlavu, Surovčík si ale bez problému poradil. Před koncem poločasu ubylo šancí a hra se častěji přerušovala. Precizní přechod do útoku předvedli sparťané ve 43. minutě, Hranoš ale dlouhý balon nezpracoval ideálně. O chvíli později nesedla střela Schánělcovi, a tak se celky odebraly do kabin za bezbrankového stavu.
I na začátku druhého poločasu béčko drželo míč na svých kopačkách, mělo i několik příležitosti v podobě rohových kopů, Vágner ale zasahovat nemusel. Sparťané se snažili ostře napadat soupeře, a zároveň nepouštěli soupeře ke svému vápnu. V 57. minutě se presink vyplatil! Kaštánek vystihl Noghovu pomalou přihrávku a z první poslal nechytatelnou ránu za Vágnerova záda!
Rezerva mohla v zápětí vést o dvě branky. Rus poslal na půlící čáře perfektní míč za obranu na rozběhnutého Hranoše, který chtěl lobem překonat Vágnera. Na poslední chvíli zachránil Vlašim vracející se obránce, jež zastavil míč před brankovou čarou a uspěl i v následném souboji se Schánělcem. Sparťané nepřestávali útočit, v 68. minutě Rus křížnou přihrávkou našel ve vápně Schánělce, který vracel balon pod sebe, po několika odrazech se ale míč ocitl ve Vágnerových rukavicích.
Vlašim se od vstřelené branky dostávala ke sparťanskému vápnu spíše sporadicky. V 75. minutě vyřešil ojedinělý závar domácích Surovčík, když si sebral vysoký balon. Devět minut před koncem základní hrací doby nastoupil na hřiště Okeke a hned si mohl připsat úspěšnou trefu, Vágner však střelu vyrazil na roh. Sparťanská obrana byla velmi dobře organizovaná, a když už se v 87. minutě utrhl jeden z vlašimských hráčů, včas proti němu vyběhl Surovčík.
Obrovskou příležitost si Vlašim vypracovala až v první minutě nastavení, centr Bredy se snesl na jednoho z mnoha hráčů v modrém, balon ale skončil těsně vedle levé tyče Surovčíkovy branky. Poté béčko zkušeně drželo míč na polovině domácích a zkušeně si dokráčelo pro jednobrankové vítězství!
Vyjádření trenéra Tima Sparva:
Klukům jsem řekl, že jsem opravdu hrdý na  jejich přístup a  pracovní morálku, ochotu reagovat na  nepříznivou situaci. Dnes jsme viděli tým jak na  hřišti, tak  mimo něj. Jde o  dobrý krok správným směrem. Samozřejmě je ještě hodně věcí, které  můžeme zlepšit, ale  týmová soudržnost a  boj jeden za  druhého, vzájemná podpora, to bylo opravdu skvělé vidět.
V  průběhu týdne jsme se hodně bavili o  tom, jaká jsou na  hráče ve  Spartě očekávání. Každý den musí přijít na  Strahov s  cílem pracovat na  sobě a  posouvat i  ostatní kolem sebe. Potřebovali jsme přidat v   tréninku a   poslední tři dny jsme pracovali opravdu dobře, ve   vysoké intenzitě. Každý si byl vědom toho, že   musíme zvýšit své úsilí.
FC Sellier & Bellot Vlašim – AC Sparta Praha B 0:1 (0:0)
Branky: 57. Kaštánek. ŽK: 19. Sanneh, 33. Singhateh, 65. Labík, 79. Heppner – 28. Horák, 60. Ševínský, 75. Penxa, 79. Váňa. Rozhodčí: M. Kvítek – M. Vlček, N. Šafránková. Návštěva:  478.
Sestava Vlašimi: Vágner – Heppner, Breda, Kulhánek, Sanneh (78. Kričfaluši) – Pernica (58. Lacík, 78. Šmiga), Nogha, Musil (66. Toula), Labík, Šubert (66. Biegon) – Singhateh.
Sestava Sparty: Surovčík – Večerka, Ševínský, Lilling – Penxa, Kaštánek (81. Okeke), Horák, Hodouš (72. Váňa) – Rus (88. Novotný), Schánělec, Hranoš.