Ligová fotbalová asociaceChance Liga
NovinkyU-13

U13 se skvělým výsledkem na Number One Cupu

V konkurenci 35 týmů jsme obsadili 3. příčku!

Sdílet

Sparťanská třináctka se od 2. do 3. prosince představila na velkém mezinárodním turnaji Number One Cup v polském městě Vratislav. Na kvalitně obsazené akci se naši kluci po skvělých výkonech umístili na 3. příčce! V konečném hodnocení za sebou nechali Juventus, Liverpool, Porto či Leverkusen.
Number One Cupu se zúčastnilo 36 mužstev z 15 zemí. Své zastoupení zde měly Portugalsko, Česko, Itálie, Německo, USA, Belgie, Wales, Litva, Lotyšsko, Anglie, Skotsko, Maďarsko, Ukrajina, Nizozemsko a Slovensko.
Celky byly rozděleny do šesti skupin po šesti. Kromě domácích účastníků jsme se ve skupině setkali se Sportingem, Pardubicemi a lotyšským Marupes. Souboje se hrály formou 8+1 na 1x17 minut na půlce hřiště s velkými branami.
Základní skupina
AC Sparta Praha – Marupes SC 4:0
Góly ACS: Bayer, Ševínský, Matějka, Baroch.
AC Sparta Praha – FK Pardubice 1:0
Gól ACS: Hašler.
AC Sparta Praha – Slask Vratislav 2:5
Góly ACS: Babiar, Hašler.
AC Sparta Praha – Wisla Plock 6:1
Góly ACS: Hašler (3), Tůma (3).
AC Sparta Praha – Sporting Lisabon 1:0
Gól ACS: Babiar.
Ve skupinové fázi dosáhli sparťané čtyři výhry a jednu prohru při skóre 14:6, díky čemuž se kvalifikovali do čtvrtfinále.
Čtvrtfinále
AC Sparta Praha – Spezia Calcio 1:1, 4:3 na penalty
Gól ACS: Pikovský.
Penalty proměnili: Malý, Hašler, Ševínský, Tůma.
Semifinále
AC Sparta Praha – Sporting Lisabon 1:2
Gól ACS: Hašler.
O 3. místo
AC Sparta Praha – Parma Calcio 1913 3:2
Góly ACS: Hašler, Babiar, Matějka.
Čtvrtfinálový penaltový rozstřel se Spezií jsme zvládli a v semifinále narazili na Sporting, se kterým jsme ve skupině vyhráli 1:0. Portugalci nám však tuto porážku oplatili a nás tak čekala konfrontace o bronzové medaile. Pětibrankovou přestřelku s Parmou jsme dotáhli do vítězného konce, což nám zaručilo 3. příčku!
Nominace Sparty: Michal, Šuťák – Malý, Matějka, Štěpnička, Baroch, Bayer, Tůma, Ševínský, Skuhravý, Kubín, Hašler, Babiar, Pikovský.
Konečné pořadí:
  1. FK Ruch Lvov
  2. Sporting Lisabon
  3. AC Sparta Praha
  4. Parma Calcio
  5. FC Porto
  6. Bayer 04 Leverkusen
  7. Juventus Turín
  8. Spezia Calcio
  9. FC23Sport
  10. OH Leuven
Na turnaji startoval také partnerský klub ACS FC Tempo Praha, který obsadil 26. místo.
Trenér Jan Šabacký hodnotí turnaj: „Musím říct, že s třetím místem na tomto turnaji mohu být opravdu spokojený a na kluky jsem velice hrdý. Zvládli těžké momenty v různých fázích turnaje. První den jsme prohráli se Slaskem Vratislav, co znamenalo, že v sobotu jsme potřebovali oba zápasy vyhrát, abychom postoupili do top 8. Skalpu Sportingu Lisabon ze soboty si opravdu cením!
Portugalci nám to bohužel vrátili v semifinále. Ve čtvrtfinále jsme prohrávali 1:0 proti důrazně hrající Spezii Calcio. Pak jsem ale vybojovali vyrovnání, a nakonec byli kvalitnější v zahrávání pokutových kopů. Finále turnaje bylo blízko, ale i třetí místo z prestižního turnaje bereme. Klukům děkuji za skvělou reprezentaci Sparty v zahraničí!“

Další novinky