Ligová fotbalová asociaceFORTUNA:LIGA
NovinkyMuži B

Luboš Loučka se stane trenérem B-týmu

Dosavadní asistent trenéra A-týmu a odchovanec ACS se ujme druholigového béčka

Sdílet

Luboš Loučka končí v pozici asistenta trenéra ve štábu Briana Priskeho a stane se trenérem B-týmu, který je aktuálně na dvanáctém místě v tabulce druhé ligy. Jeho asistenty budou Tim Sparv, který už u B-týmu působil, a Lukáš Bláža, dlouholetý trenér ze strahovské akademie. V pozici trenérů brankářů budou pokračovat Aleš Hruška a Jiří Hlaváč. Realizační tým s novým hlavním koučem povede v příštím kalendářním roce přípravu na jarní část sezony.
Při posledním soutěžním zápase A-týmu v kalendářním roce 2023 proti Teplicím bude ještě Luboš Loučka působit ve stávající roli jako asistent trenéra Briana Priskeho.
Loučka je odchovancem ACS, většinu své profesionální hráčské kariéry však strávil v Jablonci. První titul v seniorské kategorii tak získal až v roce 2023 jako asistent Briana Priskeho. V realizačním týmu A-mužstva působil už za trenérů Vrby a Kotala.
„Zásadním pilířem je pro nás systémovost. V rámci interního systému chceme postupně rozvíjet naše trenéry, vzdělávat je a posouvat na vyšší úroveň. Máme v klubu kouče, kteří mají potenciál,“ říká sportovní ředitel AC Sparta Praha Tomáš Rosický.
„Lubošovi dáváme příležitost, aby ukázal, že může být hlavním trenérem, což je jeho velká ambice a sen. Osobnostně i profesně udělal velký krok k tomu, aby se hlavním koučem stal,“ doplňuje Tomáš Rosický.
 „Je to důležitý krok pro další pokračování mé trenérské kariéry. A vlastně jsem si to takhle vysnil a přál si, abych první krok k práci hlavního trenéra mohl udělat v rámci sparťanské organizace. Protože když se teď hodně bavíme o genu ACS, tak já ho v sobě určitě mám,“ říká Luboš Loučka.
„S Tomášem Rosickým jsme o vizi, že bych přebral B-tým, nějakou dobu diskutovali. Vážím si toho, že mi Tomáš tuhle šanci dá. Důležité pro mě je i to, že budu mít i nadále možnost spolupracovat s Brianem Priskem, který mě v životě a roli trenéra výrazně formoval a posunul. Budeme nadále pracovat na tom, aby byly nejen A-tým a B-tým co nejvíce propojené a pracovaly podle stejných principů,“ vysvětluje Luboš Loučka.
U A-mužstva dojde v realizačním týmu k několika změnám v kompetencích a odpovědnostech jeho členů. „Lukas Babalola bude působit jako asistent, který se bude nadále soustředit zejména na analýzy,“ vysvětluje hlavní trenér A-týmu Brian Priske. Staff pak bude v oblasti standardních situací podporovat analytik Jan Blažíček, který působí v akademii ACS.
Luboši, ať se Ti v nové roli hlavního kouče daří!

Další novinky