Nový domácí dres pro sezonu 24/25 už nyní v prodeji!

Vysoká výhra nad Příbramí

Béčko doma znovu vstřelilo pět branek

Nabitý týden odstartovalo béčko středečním zápasem s tabulkovým sousedem z Příbrami. Po dvaceti minutách vedla rezerva díky trefám Šilera a Jedličky o dvě branky. Hostům se sice podařilo snížit zásluhou Hudce. Ve druhém poločase ale sparťané přidali další tři úspěšné zásahy, konkrétně se trefili Hodouš, Šiler a Penxa. Béčko porazilo Příbram 5:1 a posunulo se do horní poloviny tabulky.
První šance zápasu si připsali hosté z Příbrami. Chybu v rozehrávce mohl po Hušbauerově centru zužitkovat Andronikou, jeho akrobatické zakončení Okeke odhlavičkoval za autovou čáru. Sparťané zahrozili v šesté minutě, kdy Rus přenesl hru na rozběhnutého Penxu. Jeho přihrávku přenechal Vydra volnému Hodoušovi, střela z první ale postrádala razanci. Hodouš s Penxou si vzápětí role vyměnili, balon však skončil nad Melicharovou brankou.
V 11. minutě už se béčko radovalo! Rus měl na levé straně hřiště spoustu času na přesný centr, který těsně před Melicharem zasáhl Šiler – 1:0! Příbram mohla rychle vyrovnat po náběhu Andronikoua. Kyperský záložník vracel míč pod sebe na Nečase, kterého včas zablokoval Uhrinčať. Poté už se rezerva znovu vrhla do útoku, k dispozici měla hned tři rohové kopy. Po posledním z nich využil zmatku ve vápně Jedlička, který napálil míč do sítě a mohl se radovat ze své první branky v dresu rezervy!
Příbram se snažila zaskočit béčko vysunutým presinkem. Sparťané se ale díky přesným přihrávkám dokázali dostávat ze zahuštěného prostoru. Ve 24. minutě míč postupně prošel až na Vydru, který obešel několik protihráčů. Střílený centr bohužel jen proletěl malým vápnem. Stejný hráč pak na středu hřiště vyhrál souboj a přihrál do běhu Mokrovicsovi, který se střelou otálel příliš dlouho.
Místo zvýšení skóre tak přišel nádech Příbrami, které po nějaké době vyšlo napadání. Vydrova přihrávka z vlastního vápna se od Hudce odrazila do Surovčíkovy branky. Snížení hosty nakoplo, zpoza vápna to zkoušel znovu Hudec, Vydra ale jeho pokus zblokoval. Na samém konci poločasu přešli sparťané do rychlého brejku. Míč si navedl na střelu Mokrovics, jeho příliš přesná rána ale orazítkovala tyč, a tak se do kabin šlo za stavu 2:1.
Druhý poločas otevřel střelou z úhlu Fall, Surovčík se nenechal na bližší tyči nachytat. Navrch měli i nadále hosté. Nečasův centr odvrátili sparťanští obránci jen na roh, následná hlavička se však Fallovi vůbec nepovedla. Kolem 56.  minuty se sparťané oklepali. Nejprve Melichar vyrazil Mokrovicsovu střelu jen k nabíhajícímu Penxovi, před kterým hostující bek odkopl balon do autu. Z následného rohového kopu pálili Jedlička s Vydrou, hostům se ale střely podařilo zblokovat.
Béčko nevyužité šance mrzet nemusely. V 60. minutě se Melichar chystal vykopnout balon z vlastního vápna, když se k němu přiřítil napadající Hodouš. Nákop se od sparťanského hráče odrazil do příbramské branky – 3:1! Hosté se rychle vydali za snížením. Velkou šanci měl po Haškově centru Hušbauer, který ze souboje s Uhrinčaťem a Surovčíkem dokázal propasírovat balon na branku. Před čárou ale sebral míč Jedlička a odkopl ho do bezpečí.
V 69. minutě rezerva znovu navýšila své vedení! Penxa nacentroval na nikým nehlídaného Šilera, který si střelou z první připsal svou druhou trefu v utkání. Další branku mohl přidat po pěkné kombinaci Mokrovics, Melichar byl ale včas na zemi. Sparťané ani poté nepřestávali tlačit svého soupeře a pátého gólu se přece jen dočkali. Šilhart se ocitl sám před Melicharem, balon ale nabídnul do lepší pozice Penxovi, který propálil hradbu z příbramských hráčů!
Béčko ve středečním vloženém kole porazilo Příbram 5:1! Další zápas čeká sparťanskou rezervu už v neděli 21. dubna, kdy se od 17 hodin představí na hřišti Vysočiny Jihlava.
Vyjádření trenéra Luboše Loučky:
.Přestože jsme vyhráli, myslím si, že v  naší hře bylo strašně hluchých míst a  věcí, které nechceme vidět. Musíme se na to pořádně podívat a rozebrat si to. Pro Příbram to bylo až moc kruté. Byli jsme efektivní v  útoku, využili jsme některé situace. V  utkání mi ale chyběla energie.
AC Sparta Praha B – FK Příbram 5:1 (2:1)
Branky: 11. Šiler, 21. Jedlička, 60. Hodouš, 69. Šiler, 81. Penxa – 32. Hudec. ŽK: 45. Šiler, 49. Vydra, 87. Uhrinčať – 16. Jahić. Rozhodčí: D. Starý – Z. Dobrovolný, A. Černoevič. Návštěva: 421.
Sestava Sparty: Surovčík – Uhrinčať, Lilling, Jedlička – Penxa, Vydra, Okeke (37. Jonáš), Hodouš (79. Váňa) – Rus (63. Michl), Šiler (79. Šilhart), Mokrovics.
Sestava Příbrami: Melichar – Fišl, Jahić, Hošek (83. Krch), Dudl (64. Coňk) – Švestka (83. Gornický) – Andronikou (64. Čejka), Hudec (64. Hašek), Hušbauer, Nečas – Fall.