ReportážeWU-17

Nadstavba zahájena vítězně

Sparťanky si na úvod nadstavby poradily s Libercem

Sparťanky na prvního máje přivítaly v rámci úvodního kola nadstavby liberecký Slovan. Sparťanským hráčkám se vydařil druhý poločas, ve kterém rozjely gólovou smršť a soupeřkám nastřílely šest branek. Hattrickem se v zápase blýskla Aneta Stibůrková. Na úvod nadstavbové části skupiny o titul tak Sparta zaznamenala výhru 6:0 na Libercem. Druhé kolo ligové nadstavby odehrají sparťanky hned tuto neděli, kdy je čeká derby se Slavií.
Hodnocení trenérky Ivy Mocové: „První poločas byl z naší strany pomalý a nefungovaly nám věci co byly řečené v kabině. Hráčky dlouho přidržovaly balon a nevedlo to k pořádné šanci. Nebyl tam žádný moment překvapení.
Do druhého poločasu vstoupil tým úplně jinak. Balon lítal z nohy na nohu a na první gól, který přišel po akci Káji Krůtové a Anet Stibůrkové, se čekalo jen pět minut. Anet Stibůrková byla při chuti a oslavila své narozeniny hatrrickem. Pak přidala gól Stella Balázsová, Nikola Lesáková a vše završila Kristýna Bardová, která prolomila svoje gólové prokletí. Za druhý poločas holky zaslouží pochvalu. Dalo nám to možnost vyzkoušet různé varianty na postech.“
1. liga dorostenek. 1. kolo – skupina o titul
AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec 6:0 (0:0)
Branky: 51., 53., 61. z pen. Stibůrková, 68. Balázsová, 86. Lesáková, 88. Bardová
Sestava Sparty: Harantová – Trnovcová (46. Lesáková), Daníčková (61. Rupcová), Horešovská (72. Bardová), Krůtová, Truksová, Jakubů, Balázsová, Stibůrková (81. Vopatová), Oudránová (46. Strašíková), Šumná