Prohra s Líšní

Béčko podlehlo brněnském celku 1:3

Poslední anglický týden v této sezoně zahájilo béčko středečním zápasem s Líšní. Oba brankáři byli dlouho bez práce, až ve 44. minutě se prosadil Ševčík. Marvani ještě před koncem poločasu snížili zásluhou Rolinka. Na trefu do kabin pak navázali hosté ve druhém dějství dalšími dvěma trefami. Béčko přišlo o sérii tří výher v řadě na domácí půdě, Líšni podlehlo 1:3.
Úvod zápasu provázelo na obou stranách mnoho nepřesností. První náznak šance předvedli sparťané na začátku čtvrté minuty, kdy Ševčík získal balon ve středu pole a vyslal do náběhu Rusa. Tomu se však ve vápně míč trochu zamotal pod nohami, a tak ho získal Vajner. V deváté minutě se Vydra probíjel po pravé straně a vybojoval rohový kop. Centr na bližší tyč si ale pohlídal Jokovič.
První rohový kop si ve třinácté minutě připsali také hosté. Rozehrávka nakrátko se jim vůbec nepovedla. Následný protiútok Líšně pak ukázkovým skluzem zastavil u sparťanské střídačky Vydra. Ve dvacáté minutě Ševčík předal balon Vydrovi, který prošel středem pole až k hranici vápna. Jeho střelecký pokus však zblokoval Dziuba. Marvani si další šanci vypracovali až ve 26. minutě, kdy si Rolinek převzal Aldinovu přihrávku do běhu. Přesně zakončit ale nedokázal.
Po půlhodině hry diváci stále čekali na stoprocentní příležitost. Nalezinek s Vajnerem byli prakticky bez práce, a to i díky Jeřábkovi, který zblokoval další Vydrovu střelu. O první na bránu mířící pokus se ve 36. minutě postaral Ševčík, Vajner byl ale včas na zemi. Ke konci poločasu bylo béčko aktivnějším týmem, několikrát se do vápna probíjel Penxa. Jeho zblokovaný centr ze 44. minuty dopadl až k Ševčíkovi, který z první prostřelil Vajnera a otevřel skóre zápasu!
Rozhodčí v prvním poločase nastavil pouze jednu minutu, na jejím konci ale Váňa fauloval svého protihráče. Z hranice vápna pak Čermák nasměroval na Nalezinka střílený centr. Sparťanský brankář vyrazil balon pouze k volnému Rolinkovi, který do odkryté branky vyrovnal na 1:1. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.
Druhé dějství otevřel nadějným pokusem Ševčík, který z hranice vápna jen těsně minul Vajnerovu branku. Místo béčka se znovu radovali hosté. Rohový kop prodloužil Jeřábek na zadní tyč, kde se balon od Penxy nešťastně odrazil do naší sítě. O několik minut později Mionič pozdě dohrál Uhrinčaťa. Od sudího za to sice viděl žlutou kartu, slovenský bek však musel kvůli zranění vystřídat. Do hry se dostal Jeremy Rebibo, který si připsal první start v dospělém fotbale!
Sparťané se těžce dostávali přes jednu z nejlepších obran druhé ligy. Naopak, šance měli hosté. Nejprve zkusil své štěstí zpoza vápna Čermák, Nalezinek byl připraven. V 66. minutě pak hostům vyšel presink. Mionič přihrál míč Aldinovi, jehož rána z hranice vápna proletěla těsně nad břevnem. Aldina nakonec neproměněná šance nemusela mrzet. Po chybě v rozehrávce béčka získal balon Čermák, který předložil balon před volnou brankou stojícímu Aldinovi – 1:3.
V poslední desetiminutovce se béčko tlačilo za vyrovnáním. Šilhartův centr z pravé strany našel Ševínského, který z první přestřelil Vajnerovu branku. Následně si na Mokrovicsovu přihrávku ze středu hřiště naběhl Penxa. Úhel mu ale včasným výběhem zúžil Vajner. Situaci nedokázal zvrátit ani sparťanský odchovanec Arsen Vitarigov, který si stejně jako Rebibo připsal debut ve druhé lize.
Na samém konci zápasu mohl korunovat vítězství Líšně Čermák, který z přímého kopu nastřelil spojnici. Béčko podlehlo brněnskému celku 1:3, a v tabulce druhé ligy tak spadlo ze šestého místa.
Vyjádření trenéra Luboše Loučky:
Dnešní prohra jde hlavně za  mnou. Nechali jsme Líšeň moc hrát. Vůbec jsme nenašli recept na  to, jak soupeře dostat víc pod  tlak. Nedosáhli jsme na  ně ani v  presinku, a  od  toho se to asi celé odvíjelo.
Standardní situace jsou loterie. Není příjemné z  nich dostat dva góly. Ten první mě mrzí víc, po  střele to prostě musíme dohrávat. Soupeři jsou na  tom samozřejmě lépe co se týče výšky a  síly. Otázkou je však hlavně to, jak  se k  těm standardkám vůbec dostanou.
AC Sparta Praha B – SK Líšeň 2019 1:3 (1:1)
Branky: 44. Ševčík – 45+3. Rolinek, 49. Penxa (vl.), 74. Aldin. ŽK: 45+2. Váňa – 51. Mionič, 59. Sokol, 90. Gerža. Rozhodčí: S. Volek – J. Dohnálek, D. Žurovec. Návštěva:  663.
Sestava Sparty: Nalezinek – Uhrinčať (57. Rebibo), Ševínský, Jedlička – Penxa, Vydra, Jonáš, Váňa (80. Šilhart) – Rus (65. Mokrovics), Šiler (80. Michl), Ševčík (80. Vitarigov).
Sestava Líšně: Vajner – Dziuba, Jokovič, Jeřábek, Lutonský – Čermák, Rolinek (75. Gerža), Sokol (90+4. Rimovičs) – Mionič (81. Hapal), Polášek, Aldin (81. Tauš).