Nový domácí dres pro sezonu 24/25 už nyní v prodeji!

Prohra v Olomouci

Béčko nestačilo na rezervu Sigmy

V pondělní dohrávce 28. kola druhé nejvyšší soutěže se mezi sebou utkaly rezervy Sparty a Sigmy Olomouc. Na Andrově stadionu měli v prvním poločase navrch domácí, kteří se prosadili hned třikrát. Branky si připsali Fiala s Muritalou. Ve druhém dějství se sparťané snažili zvrátit vývoj utkání. Snížit se však podařilo Penxovi až v samotném závěru zápasu, a tak béčko podlehlo rezervě Sigmy 1:3.
V úvodu zápasy měli více ze hry domácí. Ve čtvrté minutě Slavíček prošel po pravé straně přes Penxu s Hranošem a posunul balon na Hadaše. Jeho odvrácený centr vrátil na bránu Dele, ale střela skončila vysoko nad. Nigerijský záložník poté našel ve vápně volného Muritalu, který prováhal ideální čas na zakončení a balon mu sebral Uhrinčať. A do třetice Dele – tentokrát v jedenácté minutě napřáhl zpoza vápna a trefil břevno sparťanské branky.
Sparťané těžko hledali cestu přes velmi dobře dostupující hráče Sigmy. Ti se navíc prezentovali i kvalitním presinkem. Ve 20. minutě vybojovali rohový kop, pro balon si však nejvýše vyskočil Nalezinek. Z následného brejku si béčko připsalo první střelecký pokus, Michlova střela mířila nad Koutného branku. Záhy se však znovu rychle přešlo na sparťanskou polovinu. Chybu v rozehrávce vystihl Hadaš. Jeho přihrávku zužitkoval Fiala, který poslal Hanáky do vedení.
Po obdržené brance se béčko osmělilo. Ani rohový kop, ani dlouhý aut však k úspěchu nevedl. Poté tempo hry znovu začala určovat Sigma, která se ve 33. minutě dočkala druhé branky. Dele vyzval k náběhu Langera, jehož centr z pravé strany propadl až na Muritalu. Nigerijský forvard z blízkosti překonal Nalezinka a Hanáci vedli 2:0. Snížit mohl vzápětí Hranoš, jeho lob z hranice vápna si ale Koutný s obtížemi pohlídal.
Domácím se do konce poločasu podařilo přidat ještě třetí gól. Muritala dostal dlouhou přihrávku na pravou stranu vápna, kde se moc nerozpakoval a vypálil na Nalezinka. Sparťanský brankář si sice na balon sáhl, ten si však přesto našel cestu až do sítě. V samém závěru poločasu pak měla Sigma k dispozici ještě standardní situaci, kterou ale využít nedokázala.
První pokus druhého poločasu si na Andrově stadionu připsal Hadaš, který bez větších potíží prošel středem pole. Přízemní střelu doprostřed brány Nalezinek pokryl. Na druhé straně se Michl pokoušel najít na zadní tyč si nabíhajícího Hranoše, nabídka byla ale příliš dlouhá. V 52. minutě se Šiler snažil zasáhnout centr na bližší tyči, balon však skončil v Koutného rukavicích.
Po dvou třetinách hry si sparťané vytvořili krátký tlak po rohovém kopu. Z delší vzdálenosti namířil balon na bránu Penxa. Koutný střelu vyrazil jen před sebe, dobíhající útočníci ale nestihli balon dorazit. V 64. minutě Mikulenka obral o míč Mokrovicse a vyslal do úniku Muritalu. Jeho centr z levé strany si ale sebral Nalezinek. Více ze hry pak měli po delší dobu Hanáci, nebezpečnou příležitost si ovšem nevytvořili.
Patnáct minut před koncem základní hrací doby Michl získal balon na Jajovi. Domácí stoper se ale včas vrátil a situaci u vlastního vápna uhasil. Sparťané se dále snažili napadat rozehrávku Sigmy, domácí hráči však bez problému kontrolovali průběh utkání. V 80. minutě se na hřiště dostal Lukas Saal, který si tak připsal debut v dospělém fotbale!
V závěru zápasu mohl přidat další branku domácích Amasi, který se prosmýkl po levé straně. Ránu na bližší tyč Nalezinek vyrazil na roh. Poté se sparťané vrhli do závěrečného tlaku. Rusův centr od rohového praporku bohužel nikdo z jeho spoluhráčů nezasáhl. Neujala se ani první Šilhartova standardní situace. Po té druhé z úvodní minuty nastavení už se balon dostal až k volnému Penxovi, který snížil na 1:3!
To bylo však z utkání mezi rezervami Sparty a Sigmy všechno. Béčko v Olomouci prohrálo 1:3 a v tabulce se s 36 body drží na devátém místě.
Vyjádření trenéra Luboše Loučky:
Sešly se dva týmy, které  chtějí hrát fotbal a  dbají na  výchovu mladých hráčů. Myslím  si, že  zápas byl z  obou stran dobrý. O  výsledku rozhodlo, že  Olomouc byla kvalitnější na balonu a  neudělala tolik chyb. Sigma byla efektivní z  brejků, čekala na  své příležitosti a  dokonale je využila.
Na  hřišti byla potřebná dávka agresivity i  tvrdosti, ale žádné záludnosti. Tak  chcete hráče vychovávat. Věděli jsme, že  Sigma je kvalitní v  defenzivní fázi a  šancí nepřijde tolik. V  poločase jsme však mluvili o  tom, že  nechceme složit zbraně. Myslím  si, že na  klucích bylo vidět, že  chtějí druhý poločas vyhrát.
SK Sigma Olomouc B – AC Sparta Praha B 3:1 (3:0)
Branky: 22. Fiala, 33. a 43. Muritala – 90+2. Penxa. ŽK: 49. Muritala, 89. Fiala, 90+2. Elbel. Rozhodčí: F. Kotala – R. Kotík, R. Dresler. Návštěva:  575.
Sestava Sigmy: Koutný – Slavíček (82. Uriča), Jaja, Cahel, Elbel – Dele (61. Mikulenka), Langer (82. Jalovičor) – Singhateh (61. Amasi), Fiala, Hadaš – Muritala (73. Fabiánek).
Sestava Sparty: Nalezinek – Uhrinčať, Ševínský, Jedlička – Penxa, Holoubek (80. Saal), Jonáš (58. Lehocký), Váňa (80. Šilhart) – Hranoš (58. Lehocký), Šiler (58. Rus), Michl.