Nový domácí dres pro sezonu 24/25 už nyní v prodeji!

ReportážeWU-18

Výhry dorosteneckých týmů

Béčko porazilo Mělník a áčko si poradilo s Libercem

Naše dorostenecké béčko odehrálo v neděli poslední ligový zápas. Sparťanky doma přivítaly Mělník a na závěr sezony si připsaly vysokou výhru 11:0. Celkově obsadily sparťanky druhé místo ligové tabulky se ziskem 69 bodů.
Komentář trenéra Karla Truksy: „V úvodu utkání byly holky nepřesné, měly málo pohybu a celkově naše hra nebyla taková jakou jsme se chtěli prezentovat. S postupem času se hra začala lepšit a po první brance jako by z holek spadla nervozita a začaly na hřišti dominovat. Utkání měly pevně v rukou a bylo jen otázkou kolik dají branek. Utkání skončilo vítězstvím 11:0.“
2.liga dorostenky Čechy, 26. kolo
AC Sparta Praha – FK Mělník 1909 11:0 (4:0)
Branky: Čuntová 2, Koblihová 2, Urbánková 2, Murgačová K. 2, Lopatová, Michálková, Smutná
Sestava Sparty: Repšová – Michálková, Rampasová, Lopatová, Ambrušová, Murgačová S., Čuntová, Havlíčková, Koblihová, Urbánková, Váňová
V dohrávce 4. kola první ligy dorostenek se sparťanky utkaly s libereckým Slovanem. V zápase padlo celkem devět branek, šest z nich do Liberecké sítě a Sparta tak zvítězila poměrem 6:3. Hattrickem se během prvního poločasu blýskla Karolína Krůtová.
Hodnocení trenérky Ivy Mocové: „Zápas pro nás začal dobře a již v páté minutě jsme se radovaly z gólu po akci Balázsové a Krůtové. Holky se zklidnily a hrálo se podle jejich not. Druhý gól dala opět Krůtová. Deset minut před poločasem přišlo zaváhání v obrané a po faulu Smutné kopal Liberec penaltu. Hráčka Liberce poslala naši gólmanku na druhou stranu a suverénně proměnila. To s holkami nezamávalo a svůj hattrick završila Krůtová. Za tři minuty přidala gól Balázsová a vypadalo to, že zápas máme pevně v rukou. Naše hra byla všichni do útoku a do obrany se moc nechtělo, a proto přišlo potrestání ze strany Liberce a snížení na 4:2. Po poločase jsme změnily nastavení, že to půjde samo.
Zápas sedl Káje Krůtové, která zapsala tři góly a jednu asistenci. Do zápasu poprvé za dorostenecký tým zasáhla Jasminka Fischerová a přes lehkou nervozitu si s tím poradila. Děkuji hráčkám WU-15 za pomoc a přeji šťastný turnaj ve Švédsku a my v sobotu odcestujeme k poslednímu utkání na Slovácko.“
1. liga dorostenek, skupina o titul – 4. kolo
FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha 3:6 (2:4)
Branky: 36. Šafářová z pen., 45, 52. Chládková – 6., 29., 39. Krůtová, 42., 91. Balázsová, 50. Oudránová
Sestava Sparty: Harantová – Krůtová, Smutná, Truksová, Lesáková, Jakubů, Daníčková, Balázsová, Plachá, Stibůrková, Hotovcová