ReportážeMuži B

Remíza s Baníkem

Béčko na úvod získalo bod za remízu 2:2

Druholigový ročník 2024/25 zahájila sparťanská rezerva domácím utkáním proti jednomu z nováčků soutěže. Na stadion Viktorie Žižkov přijelo béčko ostravského Baníku. První poločas ovládli sparťané, kteří po brankách Hranoše a Rusa získali dvoubrankový náskok. Baník však ve druhém dějství dokázal vyrovnat skóre zápasu. Béčko v prvním kole sezony získalo bod za remízu 2:2.
V úvodu zápasu byli více na míči hráči v rudých dresech. Hned ve druhé minutě Říha srazil k zemi Hranoše. Tošnarovu standardku však odvrátila ostravská defenziva. První rohový kop si také připsali sparťané. Centrovaný balon skončil u Hranoše, který přesnou ránou otevřel v 11. minutě skóre utkání! Na druhé straně mohl vyrovnat Kašpárek. Jeho hlavička z bližší tyče však prostor mezi třemi tyčemi minula.
Sparťané měli i další příležitosti v podobě rohových kopů. Po jednom z nich ve 22. minutě hráči Baníku odhlavičkovali míč jen k Rusovi, který si ho nádherně zpracoval a krásnou ránou poslal do sítě – 2:0! Znovu navýšit vedení mohl po Hranošově individuální akci Šiler, jehož střele chybělo o něco víc razance. Do kabin si tak sparťané odnášeli dvoubrankový náskok.
Druhý poločas otevřel dalekonosnou střelou Říha, po odrazu od trávníku musel Surovčík na zem. Následovalo několik rohových kopů hostujícího týmu, který převzal iniciativu. Žádný z nich nevedl k úspěchu. Přesto se Baníku podařilo mezi 63. a 65. minutou vyrovnat. Nejprve se po rohovém kopu prosadil střelou zpoza vápna Petr Jaroň. Poté vypálil ve vápně Komljenovic. Surovčík vyrazil jeho pokus pouze k Uhrinčaťovi, od kterého se míč smolně odrazil do sítě.
Béčko chtělo získat vedení zpět na svou stranu. Pro Rusovu standardní situaci ze 79. minuty si však vyskočil Kubný. Jeden z dalších pokusů dostat balon před ostravskou branku odvrátil Říha. A neujaly se ani rohové kopy ze začátku nastavení. Sparťané tak v prvním kole remizovali s rezervou Baníku Ostrava 2:2.

Vyjádření trenéra Luboše Loučky:
Zasloužili jsme si vyhrát za první poločas, za ten druhý jsme si však zasloužili prohrát. Zejména těch prvních 25 minut nebylo vůbec dobrých. Zůstali jsme v šatně. Soupeř to trochu zjednodušil, začal vyhrávat víc soubojů. My zase nesbírali tolik balonů jako v prvním poločase.
Všechny standardky byly v rukávu Honzy Blažíčka. Věnoval tomu spoustu času, aby kluky nachystal. Odvedl skvělou práci.
AC Sparta Praha B – FC Baník Ostrava B 2:2 (2:0)
Branky: 11. Hranoš, 22. Rus – 63. Jaroň, 65. Uhrinčať (vl.). ŽK: 41. Okeke, 90+2. Tošnar – 35. Krupička, 53. Komljenovic, 58. Reteno Elekana. Rozhodčí: A. Bohata – J. Hádek, P. Kotalík. Návštěva: 721.
Sestava Sparty: Surovčík – Uhrinčať, Kukučka (65. Říha), Večerka – Penxa, Okeke (76. Okeke), Tošnar, Novák (83. Hodouš) – Rus (83. Vitarigov), Šiler (76. Michl), Hranoš.
Sestava Baníku: Kubný – Šehić, Měkota, Říha, Krupička – Holaň – Jaroň M., Jaroň P., Šudák (16. Komljenovic), Málek (28. Retano Elekana) – Kašpárek.