NovinkyŽeny A

Sparťanky remizovaly s Austrií Vídeň

Jediný gól Sparty vstřelila Paulenová

Do Retz jely sparťanky dobře naladěny. Po výhře 3:0 nad Plzní se poprvé v přípravě setkaly se zahraničním soupeřem.
Sparťanky byly hned od počátku utkání velmi aktivní. Hned ve druhé minutě míč sebrala míč na hraně vápna soupeře Paulenová. Následná rána Kotrčové byla sražena na roh.
V 15. minutě už pressink Paulenové byl odměněn brankou. Po chybě gólmanky jednoduše poslal míč do sítě - 1:0. Ve 35. minutě se do samostatného úniku dostala Paulenová. Její střelecký pokus se od tyče odrazil zpět do hry, kde ovšem žádná ze sparťanek nečekala.
Do druhého poločasu vyslal Pavol Gregora značně obměněnou jedenáctku. V 56. minutě se Pajunková a svou střelou zpoza vápna přestřelila branku hráček ve fialových dresech. V 65. minutě nahradila Bryscejnová Kožurikovou. O minutu později Pajunková ze strany pronikla do vápna. Míč nabídla Khýrové, která z penalty pouze procvičila brankářku domácích.
O osm minut později se prosadily soupeřky. Útočnice domácích se po přihrávce ze strany ocitla sama před brankou a nemýlila se.
Více už se v zápase nestalo a Sparta tak remizovala s Austrií Vídeň 1:1