NovinkyU-19U-17U-15U-14U-13U-12U-10

Víkend plný výher

Přehled výsledků mládeže

Sparťanské týmy o víkendu neztratily ani bod! V Celostátní lize dorostu U17 a U19 zvítězily s Duklou Praha. V žákovských soutěžích hráči ACS vítězili v Mladé Boleslavi a s Teplicemi. Tým do deseti let navíc odehrál derby, které vyhrál drtivým výsledkem 21:3!
U19
AC Sparta Praha – FK Dukla Praha 1:0 (0:0)
Góly: 86. Vaňkát.
Sparta: Franc – Krpálek, Diviš (C), Zouhar – Fritz (46. Pavlo), Saal, Havrlík (46. Port), Liška (63. Havelka) – Kaczmarek (75. Vodolán), Pavlík (63. Vaňkát), Penxa.
Trenér Dominik Michalanský hodnotí duel: „Předem bych chtěl s respektem ocenit dobrou taktickou připravenost Dukly. Co se týče zápasu, tak po poněkud hektickém úvodu jsme se rychle dostali do zápasového tempa a vytvořili si několik nebezpečných situací. Tento tlak vedl i k faulu soupeře v pokutovém území a následné penaltě. Její neproměnění nás nijak nerozhodilo a pokračovali jsme dál v našem plánu držet míč a hrát nátlakovou hru. Soupeř většinou hrozil z našich ztrát, které plynuly z občasné nepřesnosti. Druhá půle měla poněkud odlišné parametry, trvalo nám delší dobu než jsme se dostali kvalitně na míč a než nám střídající hráči přinesli kýžený rozdíl. V průběhu zápasu jsme si neustále vytvářeli gólové příležitosti, které neskočily úspěšně. Nicméně jsme nepolevovali a šli za vítězným gólem. Chtěl bych ocenit vůli týmu, že i po dvou nezdařených zápasech byl stále pozitivně nastaven a šel si za vítězstvím, které v závěru vystřelil Vaňkát.“
U17
AC Sparta Praha – FK Dukla Praha 5:1 (1:1)
Góly: 43. Jeřábek, 46. Sochůrek, 51. Azaka, 57. Topič (pen.), 63. Střeska – 13. Nový.
Sparta: Stoulil – Jeřábek, Provazník (61. Křemen), Pech (C) - Ondroušek (46. Topič), Fejfar (46. Střeska), Sochůrek, Spzzirri (61. Hocek) – Amler, Kořínek (46. Azaka), Holinka.
Trenér Jakub Hovorka hodnotí duel: „Zápas s Duklou hodnotím pozitivně. I přesto, že jsme klukům vytýkali v průběhu prvního poločasu a v poločasové přestávce některé věci, tak nás nejvíce limitovala samotná individuální nekvalita, zbrklost na míči a plynulost hry. Opět jsme byli dominantní s balónem, ale s minimem nebezpečných brankových příležitostí.
Druhý poločas jsme se zvedli ve všech činnostech, pomohlo nám i střídání a zápas jsme otočili jednoznačně ve svůj prospěch. Za celé utkání jsme měli 45 vstupů do pokutového území a soupeř 10. Z této převahy musíme příště vytěžit více.“
U15
FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha 0:1 (0:0)
Góly: 57. Klíma
Sparta: Michal – Holoubek (41. Hrdlička), Kronberger Kostečka – Kmeť, Havrlík, Klíma (60. Hybler), Muller – Schejbal (60. Kropík), Hrodek, Holinka (41. Rus).
Trenér Matyáš Kudela hodnotí duel: „Utkání, které rozhodla krásná střela Klímy, bylo od jeho úvodu hodně svižné. Na naší straně bylo v kombinaci spousta nepřesností, kostrbatosti a do dobrých šancí jsme se dostávali především po rychlých protiútocích. Řešení v rozhodujících situacích kolem branky domácích jsme ale nevolili správné.
Museli jsme také před naší brankou řešit několik nebezpečných závarů. Zde hrál prim brankář Michal a obětavost našich obránců. Ve druhém poločase jsme byli přesnější a jistější v situacích s míčem. Pomohl nám vstřelený gól a postupně jsme soupeře začali přehrávat. Ten hrozil především z rychlých protiútoků, se kterými si vždy jistě poradila naše obrana včetně brankáře Denise Michala.“
U14
FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha 3:10 (1:6)
Góly: 33., 48. a 52. soupeř – 12., 13., 45. a 79. Hašler, 16. Kubín, 27. a 30. Pikovský, 39. Press, 55. a 59. Vitarigov
Trenér Tomáš Kabelák hodnotí duel: „Od posledního utkání jsme kladli důraz zejména na spolupráci v poslední třetině hřiště a vytváření si brankových příležitostí. To se nám dařilo a na skóre to bylo znát. Soupeř však také hrozil, a to zejména z rychlých přechodů do útoku. Výsledek utkání mohl být určitě ještě divočejší. Jsme rádi, že se nám podařilo vstřelit více branek po týmových součinnostech a musíme tímto způsobem pokračovat v naší hře.“
U13
AC Sparta Praha – FK Teplice 11:3
Góly: 3x Severa, 2x Macháč, Hlava, Brosch, Jelínek, Brett, Pekhar, Domdjoni.
Sparta: Starec – Hlava, Brosch, Jelínek (C), Macháč, Winterling, Brett, Pekhart, Škrleta, Salač, Domdjoni, Severa, Turoň.
Trenér Jan Šabacký hodnotí duel: „Zápas dle výsledku vypadá jednoznačně, ale minimálně první třetina utkání byla vyrovnaná. Od poloviny utkání, už bylo na hřišti převážně jedno mužstvo – to naše. Díky dobré produktivitě a kvalitě na míči, jsme soupeři odskočili na větší brankový rozdíl. Do dalších zápasů bych si představoval větší dominanci na míči, ta nám proti Teplicím trochu chyběla.“
U12
AC Sparta Praha – FK Teplice 12:0
Góly: 9x Sommer, Karas, Hruška
Sparta: Jirk – Haller, Pantie (C), Miramand, Sommer, Kisel, Kult, Žúbor, Blecha, Fafejta, Karas, Hruška.
Trenér Filip Kracík hodnotí duel: „Z naší strany výborná první třetina, kdy jsme vlastně celý zápas rozhodli. Hráli jsme aktivně, v kombinaci jsme byli přesní, skvěle nám fungovaly součinnosti a navíc jsme byli i velmi efektivní. Další dvě třetiny z naší strany nebyly už tak kvalitní, zahazovali jsme 100% šance a polevili jsme v náročnosti. Velkým pozitivem bylo, že jsme mohli hráče rozvíjet na jiných postech a snažili se jim tím najít optimální výzvu v tomto zápase.“
U10
SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 3:21
6+1, 4x20 minut
Sparta: Aouichaoui, Bouchal, Brosch, Ducár, Girman, Jebbiou, Parkán, Pařík, Štěpán, Wagenknecht.
Trenér Adam Gaisler hodnotí derby: „Zápas se Slavií se nám povedl náramně. Soupeře jsme předčili ve všech ohledech hry, což se odrazilo na konečném jednoznačném výsledku. Kluci byli individuálně odvážní a úspěšně se nám dařilo překonávat hráče soupeře. Velký rozdíl byl také v celkovém pohybu na hřišti. Musím kluky pochválit za to, v jaké intenzitě celé utkání odehráli.“