NovinkyU-19U-17U-13U-12

Devatenáctka otočila duel s Jihlavou

Přehled výsledků mládeže

Týmy U17 a U19 již v pátek vyzvaly na Strahově Jihlavu. Sedmnáctka nečekaně prohrála, starší sparťané zvítězili po obratu. Tým U12, doplněný o několik hráčů starších i mladších, odehrál utkání proti Kladnu v 1. České lize žáků. Třináctka navíc odehrála Premier Cup.
U19
AC Sparta Praha – FC Vysočina Jihlava 3:1 (0:1)
Branky: 67. Liška, 84. Kaczmarek, 89. Saal (pen.) – 18. Subert.
Sparta: Zajac – Zouhar, Krpálek (58. Mikuš), Demmer (C) – Vodolán (46. Kotrba), Saal, Havrlík, Havelka (46. Liška) – Kaczmarek, Vaňkát (46. Pavlík), Pavlo (58. Pančev).
Trenér Jan Kopáňko hodnotí duel: „Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře. V prvním poločase nám chyběl pohyb, kvalitní kombinace a vytvořili jsme si minimum brankových příležitostí. Soupeř navíc využil náš slabý první poločas a do kabin šel za jednobrankového vedení. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, lépe jsme kombinovali a neztráceli tolik míčů a zrychlili jsme naší přechodovou fázi. Výsledkem bylo několik možností a šancí, ze kterých jsme dokázali vývoj utkání otočit a zvítězit. “
U17
AC Sparta Praha – FC Vysočina Jihlava 2:3 (2:2)
Branky: 27. Azaka, 28. Topič – 3. a 12. Tomek, 56. Ritter.
Sparta: Stoulil – Provazník, Ondrášek (54. Kotíšek M.), Pech (C) – Topič, Střeska, Křemen (62. Kasparov), Ondroušek (54. Spizzirri) – Kořínek (71. Dýcka), Azaka, Amler (62. Raban).
Trenér Jakub Hovorka hodnotí duel: „Utkání jsme nezvládli výsledkově a  herně to bylo z naší strany hodně průměrné.
Ofenzivní výpady jsme neřešili dobře. Někdy to bylo vinou “zbrklosti” a někdy velkou nepřesností na našich kopačkách.
V defenzívě jsme také nebyli tentokrát v optimálním rozpoložení. Nebránili jsme dobře. Měli jsme problém v navazování, dostupování hráčů Jihlavy a s osobními souboji. Našim hráčům určitě nemůžu vytknout snahu utkání zvrátit, ale musíme hrát kvalitněji a lépe.“
U13
Třináctka se představila v Edenu na Premier Cupu. Turnaj měl téměř totožné složení, jako sparťanský Memoriál Jakuba Rumla pro kategorii U14. Turnaje se tedy zúčastnilo těchto pět týmů: AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Baník Ostrava, FC Red Bull Salzburg, Puskás Akadémia FC. Každý tým se utkal s každým v utkáních hraném od vápna k vápnu na jednou 40 minut.
Góly ACS: 2x Brosch, Pavelec, Hlava.
Sparta: Starec, Sňozík, Žák, Škrleta, Winterling, Pantie, Machač, Brosch, Hlava, Bocchetti, Kult, Pavelec, Pračko.
Konečné pořadí:
  1. FC Red Bull Salzburg
  2. SK Slavia Praha
  3. Puskás Akadémia FC
  4. FC Baník Ostrava
  5. AC Sparta Praha
Trenér Jan Šabacký hodnotí akci: „V každém utkání jsme vedli, ale nebyli jsme dostatečně efektivní v zakončení, abychom soupeři odskočili na větší rozdíl ve skóre. První zápas s Puskásem byl kvalitní z obou stran, soupeř byl lepší v agresivitě a soubojovém chování. Chtěl více vyhrát než my. Salzburg, konečný vítěz turnaje, byl nad naše síly.
Derby bylo pro nás hodně smolné, vedli jsme ještě 5 minut před koncem 1:0 a měli další vyložené šance, které jsme nedokázali využít. Soupeř nás za to potrestal. Nejprve vyrovnal po rohovém kopu a v poslední minutě vývoj utkání otočil na svou stranu. Pro nás to bylo kruté, ale pro kluky je to velká zkušenost do dalších utkání. V zápase s Baníkem se hrál otevřený náročný fotbal ve kterém byl nakonec šťastnější soupeř. Výsledkově jsme nedopadli dobře, ale pro hráče to jsou další cenné zkušenosti a motivace se zlepšovat.“
U12
Sparťané do dvanácti let odehráli obě utkání proti Kladnu v 1. České lize žáků. V případě soutěže U13 byl tým doplněný o tři hráče ročníku 2012, proti kladenské dvanáctce poté nastoupili tři hráči ročníku 2014. V tomto utkání měli sparťané jen jednoho na střídání.
AC Sparta Praha – SK Kladno U13 11:4
Branky ACS: 3x Miramand, 2x Fafejta, 2x Domdjoni, Slabý, Macháček, Čagánek, Kisel.
Sparta: Jirk, Kisel (C), Macháček, Miramand, Blecha, Fafejta, Čagánek, Domdjoni, Slabý, Šantora, Severa.
Trenér Filip Kracík hodnotí duel: „Zápas jsme měli po celou dobu pod kontrolou a předvedli jsme kvalitní výkon. Jsem rád, že ze strany kluků nepřišlo žádné podcenění a hráli jsme náročně a s chutí. Určitě jsme ale mohli lépe odehrát poslední třetinu, která skončila remízou a nebyli jsme dostatečně zodpovědní před oběma brankami. “
AC Sparta Praha – SK Kladno 5:6
Branky ACS: 2x Sommer, 2x Karas, Clarup.
Sparta: Seďa (C), Sommer, Karas, Žúbor, Haller, Hruška, Clarup, Struneček, Karnolt.
Trenér Ondřej Dvořák hodnotí duel: „Zápas, který jsme odehráli v neděli, nás může mrzet nejvíce kvůli naší nekoncentrovanosti v obrané třetině, kde jsme udělali spoustu chyb a tím soupeřovi darovali jednoduché branky, v útočné třetině jsme situace řešili pomalu a nedokázali jsme akce dohrát do kvalitního zakončení, které nás trápí delší dobu.“