Ligová fotbalová asociaceChance Liga

Informace pro hosty

VSTUPENKY

Sparta se v posledních letech rozhodla proces nákupu vstupenek zdigitalizovat. A to se týká i distribuce vstupenek pro vás, hostující fanoušky. Pro vás máme vždy připravený odkaz, kde si můžete koupit vstupenku pohodlně online. Ta vám posléze přijde do vašeho e-mailu. Naše turnikety jsou přizpůsobeny na mobilní zařízení, proto vstupenky nemusíte tisknout. Vstupenky jsou ve dvou cenových rozhraních, A, B a C.
  • A - SK Slavia Praha, utkání nadstavby, výroční utkání
  • B - FC Viktoria Plzeň, FC Baník Ostrava, Bohemians Praha 1905
  • C - ostatní ligová utkání
Pokud jste fanoušky Slavie, soupeře, který k nám přivítá v listopadovém výročním utkání, nebo se váš tým dostal do nadstavbové části Chance Ligy, stojí vstupenka do sektoru hostů 700,-. Fanoušci Viktorie Plzeň, Baníku Ostrava a Bohemians 1905 zaplatí 600,-. Fans ostatních klubů Chance Ligy zaplatí 350,- . Stejné podmínky samozřejmě platí i pro domácí fanoušky, nemyslete si, že k nim přistupujeme v cenotvorbě jinak.
Vstupenky si můžete pořídit i po výkopu, nicméně dovolte nám vysvětlit, proč klademe důraz na počet zakoupených vstupenek v prvních fázích prodeje. Dokážeme tak přesně objednat a nasmlouvat stánkaře, počty sudů výčepního piva, počet klobás a ostatního sortimentu, ideální počet členů bezpečnostní služby a budeme na váš tábor co nejlépe připraveni.

DOPRAVA A PARKOVÁNÍ

Ačkoliv přijíždíte do matky měst, tak nezapomínejte, že míříte do širšího centra, kde se ne úplně dobře parkuje. Automobily (a v případě zájmu i autobusy) můžete zaparkovat na parkovišti na Letenské pláni. Pokud míříte na výjezd minibusem (výjimečně i normálním autobusem), je možnost ho zaparkovat u vstupu F (vstup do vašeho sektoru), ale pouze po předchozí domluvě. Žádejte tak SLO vašeho klubu o tuto možnost, který ji s námi vykomunikuje. Pakliže míříte na fotbal vlakem, řiďte se pokyny PČR nebo antikonfliktního týmu, kteří vám poradí. Přímá tramvaj z Hlavního nádraží je na lince 26, popřípadě můžete jet metrem na stanici Vltavská a posléze linkami 1, 25 nebo 12 až na zastávku Sparta. 

SEKTOR F

V tomto sektoru si přejeme, abyste se cítili co nejbezpečněji a nejpohodlněji. Proto je vchod do sektoru vyhrazen pouze vám přes vchod F. Prosíme všechny fanoušky hostů, aby šli fandit svému klubu do tohoto sektoru, neboť se symboly vašeho klubu se může stát, že vás pořadatelská služba nevpustí mezi fanoušky domácích kvůli vaši bezpečnosti. Před vstupem do sektoru provádí naše bezpečnostní agentura prohlídky, ovšem pouze v rámci slušnosti a prevence. Opravdu vás nechceme zouvat z bot nebo vás nutit se svlékat do spodního prádla, ale snažíme se být důkladní, proto prosím přijďte včas. Zároveň vás prosíme, abyste s sebou na stadion nebrali zakázané předměty z návštěvního řádu. Brany stadionu se pro vás otevírají hodinu a půl před utkáním.
Váš sektor je ohraničen plexisklem a sítí ze všech stran. Za zpětnou vazbu co se týče výhledu budeme rádi, předat nám ji můžete skrz výjezdový dotazník, který mezi aktivní fanoušky na výjezdech distribuuje SLO klubu. Pokud chcete pověsit vlajku vaši skupiny, můžete tak učinit kde uznáte za vhodné, ale s respektem vůči ostatním fanouškům v sektoru, aby i oni viděli na fotbal. Kapacita vašeho sektoru je 988 míst (všechna místa k sezení, ovšem chápeme že nejlépe se fandí ve stoje). Před každým zápasem prochází sektor F technický delegát utkání, který zkontroluje funkčnost toalet, stánků s výčepním pivem, nealkem a občerstvením, stav sedaček a vše si zapíše, popřípadě vyfotí. Proto vás prosíme, aby i po vaši návštěve epet ARENY zůstal sektor v takovém stavu, aby ho po vás mohli použít další fanoušci bez nutných oprav.
Připraven je pro vás i stupínek pro spíkra. Ten je umístěn na horním sektoru.

OBČERSTVENÍ A TOALETY

Pro všechny fanoušky jsou připraveny dva stánky. Jeden je pouze na nápoje (zde je možné platit pouze platební kartou) a druhý na občerstvení a nápoje (zde přijímáme i hotovost). Důvod, proč na nápojovém stánku přijímáme pouze platební karty, je urychlení odbavení, neberte to prosím jako ztěžování podmínek pro fanoušky, naopak. Určitě to s odstupem oceníte. Pokud nastane jakýkoliv zádrhel, dejte vědět svému SLO, který se pokusí situaci vyřešit. Všechno se dá řešit, jde jen o komunikaci. Na stadionu čepujeme Staropramen (nebo nealko nápoje) do vratných kelímků s vratnou zálohou 50,-. Zároveň si můžete vybrat mezi šunkovou a bavorskou klobásou + drobný sortiment. 
Toalety najdete hned za vstupem do sektoru na uliční úrovni. Jsou samozřejmě rozdělený na pány, dámy a invalidní fanoušky. Jejich kapacita je dostatečná, ale přesto se nám stává, že po návštěvách fanoušků, kteří se na nás kvůli něčemu zlobí, jsou záchody v nepoužitelném (a ohořelém) stavu. Opět vás prosíme, pokud vás cokoliv rozčílí, neriskujte zdraví a kontaktujte svého SLO, který bude situaci řešit.

INVALIDNÍ FANOUŠCI

Fanoušci, kteří jsou bohužel upoutání na invaldiní vozík, ale přesto jsou to správní fanoušci, kteří chtějí podpořit svůj tým, mají možnost sledovat utkání ze speciální plošiny vedle sektoru hostů. Pro více informací kontaktujte prosím naši Disability Access Officer (smetanova@sparta.cz).

SLO

V článku se často objevuje zkratka SLO. Kdo je SLO? Kontaktní osoba pro fanoušky, která má příslušné kontakty na druhý klub, pořadatelskou službu, policii a další složky. SLO vašeho klubu se pravidelně pohybuje na stadionu, v lepším případě i poblíž sektoru a je připraven vám kdykoliv pomoct.