Ligová fotbalová asociaceChance Liga

Kluci

Klučičí akademie sestává z dvanácti kategorií – od U7 až po U19. Ty jsou rozděleny do čtyř fází: Fun fáze (U7-U9), Development fáze (U10-U13), Performance fáze (U14-U17) a Profi fáze (U19). Všechny sparťanské týmy mají své zázemí v tréninkovém centru na Strahově, kde také hrají své domácí zápasy.

FUN fáze

Jaroslav Vavříček
Jaroslav Vavříček

„Hlavním úkolem v této fázi je, zábavnou formou komplexně rozvíjet nadané malé fotbalisty tak, abychom v nich podporovali a dále budovali nejen lásku a vztah k fotbalu, ale také ke Spartě. Radost ze hry samotné je prvním a nejdůležitějším krokem k tomu, aby se z malého fotbalisty stal velký hráč Sparty.”

Development fáze

Aleš Vytlačil
Aleš Vytlačil

„V Development fázi vývoje talentovaného sportovce volně navazujeme na práci kolegů z Fun fáze, kdy je našim cílem nejenom prohlubovat vztah hráče k fotbalu a lásku ke Spartě, ale zároveň pomáháme sportovci překlenout náročné období přechodu na druhý stupeň základní školy a současně s tím přidávat na plyn z pohledu narůstající náročnosti sportovní přípravy. Velkým úkolem pro všechny trenéry v této fázi je provést fotbalistu z malých forem fotbalu, postupné k té největší. Hráči v tomto úseku vývoje prozívají fotbal na hřištích 6+1, 7+1, 8+1 a konečným výstupem je fotbal 10+1. To samo o sobě klade vysoké nároky na správný balanc důrazu na individuální rozvoj hráče a postupného navyšování nároků na týmovou spolupráci, na které primárně pracují trenéři v Performance fázi.”

Performance fáze

Michal Vychodil
Michal Vychodil

„Herní prioritou Performance fáze je určitě taktické vzdělávání ve formátu 10+1, ale nelze opomínat ani komplexní individuální rozvoj a upevňování techniky. Kondiční aspekty, silový rozvoj a vývojové změny dány pubertou musí jít ruku v ruce s respektováním biologického veku. Důležitou oblasti je též vzdělání. Příprava kluků na přijímací zkoušky s přechodem na střední školu není úkol jednoduchý, ovšem o to zásadnější důraz na ni klademe.”

Profi fáze

Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička

„Profi fáze, do které spadá kategorie U19, je vrcholem mládežnického fotbalu naší akademie. Jejím cílem je rozvoj a příprava hráčů do dospělého fotbalu, čemuž odpovídají i podmínky a tréninkový proces. Důležitá v tomto ohledu je spolupráce nejen v rámci klubu, ale také se školami, kde studují naši kluci, které nám vychází vstříc. Nároky na hráče v této fázi jsou již podobné tomu, co od svých svěřenců vyžadují trenéři A-týmu a B-týmu, se kterými úzce spolupracujeme.”

Sociální sítě