NovinkyMuži B

Béčko odcestovalo do Anglie

Rezerva se utká s Wolverhamptonem

I v letošní sezoně se B-tým Sparty představí na mezinárodním turnaji Premier League International Cup. Sparťané mají na co navazovat – v loňském ročníku dokázali postoupit až do čtvrtfinále, ve kterém podlehli Fulhamu. K prvnímu skupinovému utkání proti Wolverhamptonu Wanderers U21 nastoupí sparťané v pátek od 20 hodin SEČ na Molineux Stadium.
Podzimní část druhé nejvyšší soutěže ukončilo béčko v neděli 12. listopadu vítězstvím nad Táborskem, zápasový program rezervy v tomto kalendářním roce ale pokračuje. Sparťané se nyní pod vedením Tima Sparva představí na prestižním zahraničním turnaji, prvním soupeřem jim bude Wolverhampton.
Loni skončili Wolves na posledním místě své skupiny, když nezískali ani jeden bod. Letos už však za sebou mají skalp vítězů minulého ročníku turnaje, mladíků PSV Eindhoven. Skóre utkání otevřel po rohovém kopu Ensa Gonzáleze stoper Kamran Kandola. V 79. minutě pak zvýšil na 2:0 Nathan Fraser, který se prosadil rovněž po centru od rohového praporku. Nizozemci dokázali pět minut před koncem utkání snížit, vyrovnat už ale nestačili.
Béčko tak na úvod rozhodně nečeká jednoduchá práce, do Anglie ve čtvrtek odletělo i s Patrikem Vydrou, Jakubem Surovčíkem nebo Tomášem Schánělcem. Ve skupině se sparťané utkají také s dalšími třemi ostrovními celky. Ve čtvrtek 7. prosince se střetnou s Leedsem United, v nadcházejícím roce pak na rezervu čekají zápasy s Blackburnem Rovers a Nottinghamem Forest.
Všechna utkání Premier League International Cupu budete moci sledovat prostřednictvím live streamů. Bližší informace k živým přenosům zveřejníme před zápasy na sociálních sítích ACS.