Porážka s Rovers

Konec v Premier League International Cupu

Béčko se rozloučilo s letošním ročníkem Premier League International Cupu prohrou s Blackburnem. Skóre otevřel třináct minut po poločasové přestávce Chrisene. Sparťané dokázali vyrovnat, pokaženou rozehrávku domácích potrestal Jonáš. Blackburn však odpověděl dvěma góly v rozmezí jedné minuty. Další branku Rovers přidal Gilsenan, a rezerva tak podlehla anglickému celku 1:4.
Blackburn do zápasu proti sparťanské rezervě nasadil i několik hráčů, kteří pravidelně hrají druhou nejvyšší anglickou soutěž. Islandský reprezentant Arnor Sigurdsson už v letošní sezoně nastřílel pět branek za A-tým Rovers. V základní sestavě domácích nastoupil také dvacetiletý Švéd Yasin Ayari, který v Blackburnu hostuje z prvoligového Brightonu. Svěřence Luboše Loučky tak čekal v Ewood Parku ostrý test.
Po úvodním hvizdu se na míči drželi domácí, první velkou šanci si však připsali sparťané. Okeke posunul balon na volného Jonáše, jehož střela byla sražena k Penxovi. Zakončení ale defenziva Blackburnu stihla pokrýt. Poté se ke střele z levé strany dostal osamocený Dolan, Nalezinek střelu vyrazil a s dorážkou si poradil Okeke. V 11. minutě se sparťané rychle propracovali až k soupeřově vápnu, akce skončila faulem stopera Olsona.
Rezerva si připsala i první rohový kop utkání. Rusův centr mířil na bližší tyč, kde nepřesně zakončoval Lilling. Blackburn často kombinoval kolem sparťanského vápna a snažil se překvapit průnikovou přihrávkou za obranu, jednu takovou znemožnil Lilling. Rovers však vybojovali míč zpátky, s následnou střelou Sigurdssona si Nalezinek poradil. Z rychlého protiútoku se pak snažil překvapit brankáře Michalskiho Hranoš, střelu z úhlu si však domácí brankář pohlídal.
Ve 26. minutě si Sigurdsson nejprve narazil s Dolanem, načež obešel ve vápně Nalezinka. Jistému gólu zabránil Váňa, který se včas vrátil mezi tři tyče a vyrazil střelu islandského záložníka. Blackburnu se i nadále dařilo kombinovat. Po sérii rychlých přihrávek Ayari centroval do vápna, Sigurdsson ale promáchl. Ve 39. minutě zase Dolan vysunul Leonarda, u míče byl rychleji Nalezinek. Po prvním poločase se tak týmy rozešly bez branek.
Druhé dějství domácí otevřeli několika nebezpečnými centry, mezi tři tyče nebyl usměrněn ani jeden z nich. Poté se Sigurdsson snažil najít Leonarda, přihrávku ale znemožnil Lilling. Další křížný pas na nabíhajícího Leonarda rýsoval Dolan. Útočník Blackburnu dokázal skórovat, předtím však zafungovala sparťanská ofsajdová past. V 55. minutě se Leonard znovu dostal k balonu v nebezpečném prostoru, mířil vedle.
Ke své první šanci v druhé části se dostali sparťané až v 57. minutě, kdy Jonáš poslal do úniku Šilera. Obtěžován domácím stoperem vystřelil sparťanský útočník nad Michalskiho branku. A tak se z prvního gólu radovali domácí, Nalezinka překonal z blízka Chrisene. Vyrovnat mohl o chvíli později Jonáš, který zkoušel štěstí zpoza vápna. Vyrovnávací branky se přesto dočkal - konkrétně v 65. minutě, kdy potrestal chybu v rozehrávce domácích!
Udržet remízové skóre se dlouho nepodařilo. Po šesti minutách dopravil míč do brány střídající Gilsenan, na kterého navázal přesnou trefou Ayari. Ani dvougólové vedení rezervu nezlomilo. Šanci snížit měl po Váňově centru Hranoš, ale mířil vedle. V 80. minutě Osmani zahrával přímý kop a trefil břevno! Poslední slovo měli však nakonec domácí, svou druhou branku v zápase vstřelil Gilsenan.
Béčko podlehlo Blackburnu Rovers 1:4 a loučí se s letošním ročníkem Premier League International Cupu. Ve skupině A skončilo na sedmém místě se ziskem tří bodů za výhru proti Leedsu.
Blackburn Rovers U21 – AC Sparta Praha B 4:1 (0:0)
Branky: 58. Chrisene, 71. Gilsenan, 72. Ayari, 81. Gilsenan – 65. Jonáš. ŽK: 11. Olson, 43. Dolan, 80. O’Grady-Macken. Rozhodčí: Jeremy Simpson.
Sestava Blackburnu: Michalski – Chrisene (77. Haddow), Olson, Atcheson, Rankin-Costello (60. Tyjon) – Sigurdsson, Ayari (77. O’Grady-Macken), Finneran (60. Weston), Duru – Leonard, Dolan (60. Gilsenan).
Sestava Sparty: Nalezinek – Jedlička, Lilling, Uhrinčať (62. Říha) – Penxa (62. Novák), Jonáš, Okeke (46. Tošnar), Váňa – Rus, Šiler (62. Michl), Hranoš (77. Osmani).