Prohra s Nottinghamem

Rezerva podlehla domácím 2:3

Po měsíci a půl béčko znovu odcestovalo do Anglie, kde se v rámci Premier League International Cupu utkalo s Nottinghamem Forest. Domácí celek opanoval první poločas, ve kterém se prosadili Abbott s Norkettem. Sparťané po změně stran dokázali rychle srovnat. Poprvé se ve sparťanském dresu prosadil Radek Šiler, který zároveň asistoval na branku Lukáše Penxy. V 79. minutě však skóroval Nadin a tři body zůstaly domácím.
Utkání otevřely oba celky opatrně. K první šanci se sparťané dostali v sedmé minutě, kdy Hodouš vyslal do běhu Hranoše, přízemní centr z pravé strany však před nabíhajícím Rusem sebral brankář Shelvey. Béčko mělo k dispozici i první rohový kop utkání, Horákův centr na bližší tyč odvrátil Abbott. Stejný hráč pak na druhé straně vystihl sparťanskou rozehrávku a vybojovaný balon poslal do protipohybu Nalezinka – 0:1.
Hru rezervy nadále komplikovalo vysunuté postavení hráčů v červených dresech, kteří se nebáli ani tvrdých soubojů. Ve 21. minutě se prosmýkl po autové čáře Mokrovics, ale se střelou z ostrého úhlu Shelvey neměl problém. Na druhé straně se do vápna probojoval Newton, jeho zpětná přihrávka dobře postaveného Konatého nenašla. Další velkou šanci měl Forest ve 26. minutě, kdy se po kombinaci dostal ke střele Larsson, ten však neúspěšně mířil na zadní tyč.
O tři minuty později Thompson fauloval Ruse a sparťané měli příležitost standardní situace. Sám faulovaný hráč našel své spoluhráče na zadní tyči, hlavičkový pokus však Shelvey vyrazil s potížemi nad břevno. Více ze hry ovšem měli nadále domácí. Převahu potvrdili ve 40. minutě, kdy Newton sebral dlouhý balon před Penxou a vypálil na Nalezinka. Sparťanský brankář vyrazil balon jen k Norkettovi, který do odkryté branky zvýšil vedení svého týmu.
Do druhého poločasu vstoupilo béčko s jednou změnou. Ze hřiště odstoupil Daniel Rus a nahradil ho Radek Šiler. Ten na svou první branku v dresu Sparty moc dlouho nečekal – ve 48. minutě zužitkoval přesný centr Hodouše a s trochou štěstí a tečí domácího obránce překonal Shelveyho. O osm minut později už bylo srovnáno! Centr z levé strany Šiler zpracoval Penxovi, který ve vápně poslal dělovku z první za záda brankáře Nottinghamu!
Hra se po druhé brance rezervy vyrovnala, s dlouhými nákopy domácích si sparťanská defenziva věděla rady. V 68. minutě to Forest zkusil po zemi a našel cestu až do vápna, kam centroval Newton. Balon si převzal stoper Hanks, ale jeho střela doputovala až k rohovému praporku. Poté zahrávali domácí nebezpečnou standardní situaci. Perry naběhl na zadní tyč a vrátil míč do vápna. Zmatku se snažil využít Norkett, Nalezinek proti němu vytáhl skvělý zákrok.
Nottingham se nakonec přece jen třetí branky dočkal. V 79. minutě Sinclair vyrazil po pravé straně hřiště do protiútoku. Jeho přízemní centr prošel až k Nadinovi, který zvládl dorazit balon do prázdné sparťanské branky. V závěru utkání si domácí zkušeně hlídali svou polovinu hřiště a drželi se na míči. Sparťané se už do tlaku nedostali, a tak podlehli Nottinghamu 2:3.
Béčko i v dalších dnech setrvá na Britských ostrovech. Už ve čtvrtek 25. ledna ho totiž čeká poslední skupinové utkání Premier League International Cupu s Blackburnem.
Nottingham Forest U21 – AC Sparta Praha B 3:2 (2:0)
Branky: 11. Abbott, 40. Norkett, 79. Nadin (Sinclair) – 48. Šiler (Hodouš), 56. Penxa (Šiler). ŽK: 20. Perkins, 77. Perry, 90+2. Newton – 45. Uhrinčať. Rozhodčí: Aaron Jackson.
Sestava Nottinghamu: Shelvey – Hanks, Thompson, Hammond – Perkins, Perry, Abbott, Newton (52. Sinclair) – Konaté (35. Norkett), McAdam, Larsson (71. Nadin).
Sestava Sparty: Nalezinek – Stárek, Lilling, Uhrinčať (71. Jedlička) – Penxa (80. Váňa), Horák, Tošnar (63. Okeke), Hodouš – Mokrovics, Rus (46. Šiler), Hranoš.