Vstupenky na odvetu s Shamrock Rovers jsou stále k dispozici na Enigoo.

ReportážeMuži B

Prohra v Opavě

Béčko podlehlo Slezskému FC 2:3

K zápasu 22. kola druhé nejvyšší soutěže cestovalo béčko do Opavy. V prvním poločase táhla rezerva za kratší konec a po brankách Blechy a Ondráčka prohrávala 0:2. Kvůli vyloučení Helebranda měli sparťané ve druhém dějství početní výhodu. Skóre se jim však podařilo jen dvakrát snížit a v nastavení už na vyrovnání nezbyly síly. Béčko podlehlo Slezskému FC ve vypjatém utkání 2:3.
Hned ve druhé minutě utkání zůstala hra na delší dobu přerušena. Po Okekeho faulu na Omaleho nechal sudí výhodu, kterou domácí nevyužili. Opavský středopolař se však ze země zvedal jen ztěžka, a nakonec byl nucen střídat. Sparťané v úvodu čelili několika nadějným centrům Slezského FC. V deváté minutě si na jeden takový naskočil Rataj, jeho hlavička mířila nad Surovčíkovu branku.
Béčko se kolem domácí šestnáctky poprvé usadilo po čtvrthodině hry, kdy předvedlo hezkou kombinaci na jeden dotek. Váňův následný centr ale těsně minul nabíhajícího Jonáše. Opava se snažila napadat sparťanskou rozehrávku. Podařilo se jí to v 16. minutě, kdy Okeke musel hasit situaci pouze za cenu žluté karty. K následnému přímáku se postavil Blecha, který obstřelil postavenou zeď a poslal svůj tým do vedení.
Sparťané se přesunuli do útoku, kolem 23. minuty zamkli soupeře u vápna. Tlak ale vyústil jen ve Večerkovu tečovanou ránu zpoza vápna, kterou Richter ukryl v náruči. Jinak měla rezerva problémy dostat se do příležitostí. Ve 31. minutě Mokrovics získal míč ve středu pole a přihrál ho rozběhnutému Váňovi. Jeho nabídku však opavští obránci odvrátili. Další pěknou kombinaci na jeden dotek pak hráči v rudém nedokázali dotáhnout k zakončení.
Za to Slezský FC byl velmi efektivní. Ve 37. minutě nastartoval Rataj protiútok, po kterém z pravé strany vápna centroval Málek. Ten našel na zadní tyči nabíhajícího Ondráčka a domácí vedli o dvě branky. Už o čtyři minuty později si ale zápas zkomplikovali. Helebrand fauloval u střídaček Rusa, od sudího viděl druhou žlutou kartu a odebral se do sprch. Početní výhodu sparťané do konce poločasu nevyužili. Naopak, svůj druhý zásah mohl přidat Ondráček. Hlavičku Surovčík s vypětím všech sil vyrazil nad břevno.
Pětačtyřicet minut trvající přesilovku začal Rus dvěma centry z pravé strany, k prověření Richterových kvalit ale nedošlo. Na druhé straně se po Ondráčkově individuální akci probojoval k zakončení na bližší tyči Rataj, jeho pokus byl naštěstí ještě tečován. V 58. minutě se béčku konečně podařilo snížit na rozdíl jedné branky! Penxa prošel po pravé straně hřiště a předal balon Rusovi, který zkraje vápna zakončil přesně k tyči!
Kontaktní branka vlila sparťanům nové síly do žil. Místo vyrovnávací trefy z vytvořeného tlaku ale přišla studená sprcha v podobě chyby v rozehrávce, kterou potrestal Marzuq – 1:3. Dvoubrankové vedení si domácí moc dlouho neužili. V 70. minutě vypálil Michl z delší vzdálenosti. Střelu Richter vyrazil jen k dobíhajícímu Lillingovi, který doklepl míč do sítě! Divokou pětiminutovku zakončil další Marzuqovův zásah, tentokrát ale radost domácích překazil ofsajdový praporek.
Zámek béčka pokračoval. V 78. minutě to Mokrovics zkusil zpoza vápna, ale Richter pokus bez problémů pokryl. Velkou šanci měli sparťané pět minut před koncem základní hrací doby, opavský gólman střelu vytěsnil na roh. Poté zkoušel své štěstí z hranice vápna Jedlička, ani on však neuspěl. V dlouhém sedmiminutovém nastavení béčko nedokázalo překonat stažený blok Opavy. Poslední šanci měl po Rusově rohovém kopu z brány vytažený Surovčík, který bohužel zakončil nad břevno, a tak sparťané podlehli Opavě 2:3.
Vyjádření trenéra Luboše Loučky:
Se zápasem hodně zamával první gól, který  byl vodou na  mlýn opavskému týmu. Ten  potom stál dobře v  bloku a  čekal na  brejky. Věděli jsme, že dobře centrují a mají silné útočníky ve  vápně. Bohužel nás z  jedn é situace nachytali. Přestože jsme šli ve  40.  minutě do  početní převahy, nepodařilo se nám utkání zvrátit. Opava dobře stála vzadu a  bylo složité se do  nich dostat.
Slezský FC Opava – AC Sparta Praha B 3:2 (2:0)
Branky: 17. Blecha, 37. Ondráček, 68. Marzuq – 58. Rus, 70. Lilling. ŽK: 24. Helebrand, 52. Marzuq, 67. Richter, 88. Rataj – 16. Okeke, 82. Večerka. ČK: 41. Helebrand. Rozhodčí: D. Vokoun – D. Vodrážka, M. Malimánek. Návštěva: 1 620.
Sestava Opavy: Richter – Kadlec, Janoščín, Srubek, Helebrand – Omale (5. Pejša) – Ondráček (57. Přichystal), Blecha, Málek, Rataj – Marzuq (90+3. Velička).
Sestava Sparty: Surovčík – Večerka, Lilling (84. Šilhart), Uhrinčať – Penxa, Jonáš (46. Jedlička), Okeke (46. Holoubek), Váňa (65. Michl) – Rus, Šiler, Mokrovics.