Vstupenky na odvetu s Shamrock Rovers jsou stále k dispozici na Enigoo.

ReportážeMuži B

S Varnsdorfem bez bodů

Béčko podlehlo Severočechům 1:2

K zápasu 19. kola druhé nejvyšší soutěže nastoupilo béčko na Žižkově proti Varnsdorfu. Před reprezentační přestávkou chtělo získat třetí jarní vítězství a odskočit soupeři, který se nacházel na posledním místě. To se ovšem nepodařilo. Rezerva v prvním poločase dvakrát inkasovala. Po přestávce sice snížil na rozdíl jedné branky Hranoš, vyrovnat skóre už však béčko nestihlo.
Utkání odstartoval prudkým přízemním centrem z pravé strany hostující Stránský, ve vápně ale neměl nikoho ze svých spoluhráčů. Následně poslal Zalešák balon do šestnáctky, tam se nacházel připravený Penxa. Béčko si první příležitost vytvořilo po rohovém kopu Jonáše, Okekeho pokus skončil těsně vedle levé tyče.
Ve 14. minutě se po průnikové přihrávce dostal do šance Hranoš, proti Vaňákovi však z úhlu neuspěl. Dvě individuální akce ukázal také Ševčík, který s přehledem prošel středem hřiště. Po jeho první přihrávce střílel Šiler, ale Vaňák byl na zemi včas. Druhý průnik vyústil v centr Hodouše a hlavičku Penxy, ta brankáře Varnsdorfu také nepřekvapila. Jonášovu tvrdou ránu zpoza vápna pak obětavě zblokoval Kubista.
Navzdory sparťanským šancím se jako první radovali hosté. Polyakův centr na zadní tyč sklepl jeden z hostujících hráčů na volného Kříže, který dělovkou propálil vše před sebou – 0:1. Úvodní branka Severočechy nakopla. Ve 35. minutě Stránský proběhl do vápna a shodil míč pod sebe Zalešákovi. Jeho pokus zblokoval Ševínský, který následně musel vystřídat. A tvrdě vypálil také Penc, vytloukl však bloky sparťanské defenzivy.
Tlak Varnsdorfu nakonec bohužel přinesl druhou branku. O tu se postaral Stránský, který si ve vápně sebral sražený centr a poslal hosty do trháku. Krátce na to se do centru položil Dufek, ale míč ve skluzu těsně netrefil. Sparťané se dlouho nemohli dostat do šance. Na samém konci poločasu měl Ševčík k dispozici přímý kop, jenže pokus skončil nad Vaňákovou brankou, a béčko tak prohrávalo 0:2.
Ani po změně stran se sparťané nenadechli k většímu tlaku. Naopak, první příležitost druhého dějství si po samostatném úniku připsal Vojta. Na Surovčíka už však pálil z ostrého úhlu. Záhy centroval do sparťanského vápna Stránský, nabídku zblokoval do autu Lilling. A do třetice se před Surovčíkem zjevil osamocený Dufek. Ani on ale nezvýšil vedení Severočechů.
A tak béčko nevyužité šance potrestalo. Do protiútoku se vydal Hodouš, který posunul míč na Ševčíka. Sparťanský forvard našel ve vápně nehlídaného Hranoše, který už měl lehkou práci a snížil na 1:2! V 64. minutě mohl Hranoš skórovat podruhé, když obral o balon rozehrávajícího Pence. Svůj samostatný únik ale bohužel nedokázal úspěšně zakončit. O pár minut později pak ostře pálil Ševčík, a přestože tečovaná rána nadělala Vaňákovi problémy, v síti hostů neskončila.
Varnsdorf se po delší době osmělil v 74. minutě, kdy centr Kříže proletěl malým vápnem. Naštěstí pro béčko míč nikdo nezasáhl. O pět minut později střílel zpoza vápna Stránský, jeho tečovaná střela skončila těsně vedle levé tyče. Poté jeden z hráčů ve žlutém vyslal do samostatného úniku Gembického, Surovčík vytěsnil střelu varnsdorfského hráče na roh.
V závěru utkání si hosté zkušeně hlídali svůj jednobrankový náskok. Ojedinělou šanci představovala hlavička Lillinga, která se nevešla mezi tři tyče. V nastavení pak Šilhart nakopl v souboji protihráče, za což viděl červenou kartu.
Béčko podlehlo Varnsdorfu 1:2 a po devatenáctém kole se s třiadvaceti body nachází na 12. místě tabulky F:NL. Po reprezentační přestávce čeká rezervu v pátek 29. března utkání na půdě Zbrojovky Brno.
Vyjádření trenéra Luboše Loučky:
Nejvíc mě mrzí, že jsme prospali první poločas. Po  dvou vítězstvích jsme chtěli do  zápasu vstoupit úplně jinak. Jenže jsme  nevyužili momentum, které jsme po  těch týdnech měli. Ve  druhém poločase už to bylo trochu nahoru dolů.
Vstup do  sezony ovšem není vůbec špatný. Samozřejmě chceme vyhrávat každý zápas. Jde  to ruku v  ruce s  rozvojem hráčů. Kluci ukazují, že  jsou na  dobré cestě. Když  pomineme dnešní výsledek, zase tam bylo spoustu dobrých momentů, ale taky hodně špatných.
AC Sparta Praha B – FK Varnsdorf 1:2 (0:2)
Branky: 57. Hranoš – 26. Kříž, 38. Stránský. ŽK: 32. Jonáš, 75. Okeke, 79. Lilling, 90. Michl – 20. Dufek, 24. Penc, 45+2. Kříž, 49. Kosař. ČK: 90+3. Šilhart. Rozhodčí: M. Kvítek – L. Slavíček, J. Mojžíš. Návštěva:  524.
Sestava Sparty: Surovčík – Uhrinčať, Ševínský (36. Jedlička), Lilling – Penxa, Jonáš, Okeke (75. Holoubek), Hodouš (86. Váňa) – Ševčík (75. Michl), Šiler, Hranoš (86. Šilhart).
Sestava Varnsdorfu: Vaňák – Ambler (90+1. Vlk), Penc (65. Gembický), Kubista, Zalešák – Kosař, Polyák – Dufek, Kříž (80. Podzimek), Stránský (90+1. Yuzvak) – Vojta (80. Hodek).