Vstupenky na odvetu s Shamrock Rovers jsou stále k dispozici na Enigoo.

ReportážeMuži B

Vítězství nad Táborskem

V přípravě čtyřikrát vítězně

Poslední přípravný zápas před začátkem druhé nejvyšší soutěže odehrála sparťanská rezerva s Táborskem. Skóre zápasu otevřel v prvním poločase Jakub Uhrinčať. Třetí celek druhé ligy dokázal skórovat v 72. minutě, vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel. Vedení na stranu béčka rychle vrátil Jan Mejdr a osm minut před koncem potvrdil výhru rezervy Vojtěch Hranoš.
Utkání začaly oba celky opatrně. Rozehrávku sparťanů od začátku ztěžovalo včasné dostupování hráčů Táborska. Po jednom dobře načasovaném zisku utíkal směrem na Surovčíka Svatek, situaci ale nevyřešil ideálně a o míč ho obral Jonáš. Útočník Táborska si ve třinácté minutě přece jen připsal první střelu utkání. Jeho pokus zpoza vápna orazítkoval po teči obránce břevno sparťanské branky.
První šance si béčko vypracovalo přesně v polovině poločasu. Nejprve se po Penxově centru ocitl Šiler sám před Pastornickým. Brankář Táborska ale dokázal vyběhnout až před sparťanského útočníka a střelu vyrazil. O chvíli později si Mejdr na bližší tyči naskočil na centr od rohového praporku, hlavičku zastavil Pastornický přesně na brankové čáře!
Na další zajímavou příležitost se na Strahově muselo čekat do 35. minuty, to už se však otevíralo skóre zápasu. Rusův centr od rohového praporku propadl až na Jakuba Uhrinčaťa, který střelou k tyči poslal Spartu do vedení! Do konce poločasu byla k vidění bitva o střed pole. Ani jeden z týmů se nedostal do střelecké pozice, a tak béčko drželo o poločase jednobrankový náskok.
První šance druhého dějství si připsali sparťané. V 53. minutě zahrával Ševčík po faulu na Mejdra přímák z nadějné vzdálenosti, do střely se ale hlavou položil Šašinka. V zápětí se sparťanský forvard dostal k balonu ve vápně, Pastornického ale na dvakrát nedokázal překonat.
Béčko začalo svého soupeře mnohem více presovat, což často vedlo k zisku dlouhých balonů. Když už se Táborsku podařilo přehrát napadání sparťanů, odkopl Večerka míč před sprintujícím Šašinkou. S následnými centry od rohového praporku si sparťanská defenziva věděla rady. Ovšem také hosté dokázali aktivně napadat, jako např. v 64. minutě. Chybu sparťanů Sojka nepotrestal, protože mu balon utekl od nohy.
Na druhé straně fauloval Kopáček Ševčíka několik metrů před vápnem. K balonu se znovu postavil sám faulovaný hráč a jeho tečovaná rána se tentokrát otřela o břevno. V 72. minutě Táborsko po zmatku ve vápně béčka srovnalo, balon za Surovčíkova záda dostal Zeman. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho! Vedení na stranu rezervy vrátil Mejdr, jehož přízemní střela z pravé strany zamířila přesně k tyči!
V 82. minutě Ševčík vypálil zpoza vápna k tyči. Pastornický jeho střelu vyrazil jen k dobíhajícímu Hranošovi, který dorazil balon do branky Táborska a zvýšil sparťanské vedení! Hosté už si vypracovali jen jednu šanci, Kropáčkovu hlavičku ale Surovčík bez problému zneškodnil. Sparťané zvítězili nad třetím celkem druhé ligy 3:1.
K prvním utkání jarní části nastoupí svěřenci Luboše Loučky v neděli 3. března, kdy od 10:30 vyzvou na Žižkově poslední Prostějov. V sobotu 9. března se pak rezerva představí v Chrudimi.
AC Sparta Praha B – FC SILON Táborsko 3:1 (1:0)
Branky: 35. Uhrinčať (Rus), 73. Mejdr, 82. Hranoš – 72. Zeman. ŽK: 27. Jonáš – 23. Zeman, 65. Kopáček, 68. Šašinka.
Sestava Sparty: Surovčík – Večerka, Ševínský, Uhrinčať – Penxa (69. Váňa), Horák, Jonáš, Mejdr (81. Hodouš) – Rus (46. Hranoš), Šiler (69. Michl), Ševčík.
Sestava Táborska: Pastornický – Osmančík, Sunzu, Novák, Plachý – Kopřiva (75. Šplíchal), Kateřiňák (46. Kopáček) – Zeman (75. Dordić), Sojka, Svatek (46. Kalousek) – Šašinka.