Nový domácí dres pro sezonu 24/25 už nyní v prodeji!

NovinkyWU-18

Víkend dorostenek

Áčko nestačilo na Slovácko, béčko přestřílelo Třebeš

Ve třetím kole nadstavbové části 1. ligy dorostenek přivítala Sparta hráčky Slovácka. Díky brankám Balázsové a Stibůrková vedly sparťanky v poločase 2:1. Dobře rozjetý zápas ale nedokázala Sparta dotáhnout do vítězného konce. Slovácko po dvou trefách ve druhé půli otočilo zápas a domu si odvezlo tři body za výhru 3:2.
Hodnocení trenérky Ivy Mocové: „Včerejší zápas skončil se špatným koncem pro nás. Začátek byl jako z říše snů, holkám se dařilo snad úplně vše až na drobné nedostatky. Padly dva krásné góly. Místo toho, aby se vedlo 3:0 přišlo zaváhání ze standardní situace a Slovácko trestalo. I tak byla šance odskočit opět na dva góly ale nevyužilo se.
Hned z kraje druhého poločasu se Slovácku podařilo vyrovnat na 2:2 a naše holky, jak kdyby na hřišti nebyly. Slovácko si výhru zasloužilo, proměnilo své šance a my ne. Nejen na fotbalových věcech, ale také na hlavě musíme zapracovat. Výkon s velkým V předvedla Viktorie Smutná.“
1. liga dorostenek, 3. kolo – skupina o titul
AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko 2:3 (2:1)
Branky: 13. Balázsová, 20. Stibůrková – 43. Mikulčíková, 46. Bučková, 61. Gajdušková
Sestava Sparty: Harantová – Trnovcová (74. Ambrušová), Krůtová, Smutná, Truksová (85. Bardová), Daníčková, Balázsová, Stibůrková, Murgačová (82. Plachá), Rupcová, Strašíková
V sobotu čekal dorostenecké béčko venkovní zápas s týmem TJ Sokol Třebeš. Sparťanky soupeře porazily jednoznačným rozdílem 15:0, když v prvním poločase padlo sedm gólů a ve druhém přidaly sparťanky dalších osm. Hattrick zapsala Kateřina Murgačová a Anna Svobodová.
Komentář trenéra Lukáše smrčky: „Proti Třebeši odehrál utkání tým kompletně složený ze starších žákyň a z toho byla větší část hráček ročníku 2010. Holky utkání zvládly ve všech směrech – kombinace, komunikace, obranná i útočná fáze. Branky padaly po pěkných kombinačních akcích jak středem hřiště, tak po křídlech. Všechny hráčky odehrály velmi dobré utkání.“
Fotogalerie ze zápasu zde.
2. liga dorostenky Čechy, 23. kolo
TJ Sokol Třebeš – AC Sparta Praha 0:15 (0:7)
Branky: Murgačová K. 3, Ambrušová 1, Svobodová 3, Fischerová 1, Smutná 2, Koblihová 1, Rampasová 1, Murgačová S. 2, Havlíčková 1
Sestava Sparty: Repšová – Rampasová, Ambrušová, Svobodová, Murgačová K., Smutná, Koblihová, Murgačová S., Urbanová, Váňová, Fischerová