NovinkyU-17

Sedmnáctka šestá na Memoriálu Františka Harašty

Česko U16 se dvěma sparťany čtvrté

Sparťané do sedmnácti let se od úterý 23. do čtvrtka 25. července představili na moravském Memoriálu Františka Harašty. Dokázali porazit jen Pardubice a patří jim konečná šestá příčka. Česká reprezentace do 16 let s dvěma hráči ACS skončila čtvrtá.
Na tradiční akci na jižní Moravě bylo osm týmů rozdělených do čtyř skupin. Skupina A, mimo ACS, obsahovala týmy Pardubic, Baníku Ostrava a české reprezentace do 16 let. Za tu nastoupili i sparťané Lewis Azaka a Viktor Švec. Hrálo se 2x25 minut na hřištích v Rakvicích, Lednici, Velkých Pavlovicích a Moravském Žižkově.
Skupinová fáze:
AC Sparta Praha – FK Pardubice 2:1 (2:1)
Branky: 5. Lášek (PK), 9. Sochůrek – 21. Soupeř
ACS: Stoulil - Kotíšek M., Provazník (25. Jeřábek), Pech © – Dýcka (25. Ondroušek), Sochůrek, Střeska (25. Křemen), Spizzirri (25. Amler) – Kořínek, Lášek (25. Holinka), Raban (25. Topič).
AC Sparta Praha – Česko U16 2:3 (2:0)
Branky: 7. Dýcka, 9. Ondroušek – 32., 39. a 43. Soupeř
ACS: Jakisch - Jeřábek ©, Provazník (35. Pech), Kotíšek M. – Ondorušek, Střeska (35. Sochůrek), Křemen, Dýcka (25. Spizzirri) – Amler (25. Raban), Lášek (25. Kotíšek), Holinka (35. Topič).
AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava 0:0 (0:0)
ACS: Stoulil - Jeřábek, Provazník, Pech – Topič (25. Kořínek), Střeska ©, Sochůrek, Spizzirri (39. Ondroušek) – Amler (39. Raban), Lášek, Holinka (25. Dýcka).
Sparťané ve skupině jednou zvítězili, jednou remizovali a jednou prohráli. Jediná prohra ve skupině obzvlášť mrzí, protože v poločase proti české šestnáctce vyhrávali 2:0 a nakonec podlehli 2:3. V poslední den turnaje tedy, stejně jako vloni, sparťanská U17 hrála o pátou příčku.
Zápas o 5. místo:
AC Sparta Praha - FC Zbrojovka Brno 0:1 (0:1)
Branka: 16. Soupeř
ACS: Jakisch- Jeřábek (25. Kotíšek), Provazník, Pech – Ondroušek (25. Kořínek), Křemen (25. Střeska), Sochůrek ©, Spizzirri (25. Holinka) – Dýcka (25. Topič), Raban (25. Lášek), Amler.
V závěrečném souboji o páté místo rozhodla jediná branka, po prohře s Brnem tedy Sparta brala konečnou šestou pozici.
Trenér Jakub Hovorka hodnotí Memoriál Františka Harašty: „Tradiční turnaj na Moravě nás nezastihl v ideálním rozpoložení. Ve většině utkání jsme propadli v předfinální a finální fází hry. Tam určitě spokojení být nemůžeme. Naše výkony byly takové syrové, upracované.
I přes celkový neúspěch našeho týmu na turnaji, vidím v hráčích zajímavý a velký potenciál do budoucna. Teď je potřeba zregenerovat a odpočinout, poté se vrhneme do další společné práce."
Jako již tradičně se turnaje zúčastnila také české reprezentace do 16 let. Do ní byli povolaní sparťané Lewis Azaka a Viktor Švec. Češi působili ve stejné skupině, jako sparťanská U17.
V prvním utkání na turnaji Češi nestačili na Baník Ostrava. Ve všech zápasech na turnaji reprezentační trenér Tomáš Kulvajt po poločase střídal všechny hráče v poli. Do úvodního střetnutí oba sparťané nastoupili do druhé půle.
Česko U16 – FC Baník Ostrava U17 0:1 (0:0)
Branka: Zajac.
Česko 16 (1. poločas): Suchý – Pancíř, Kuneš, Barčot, Kulas – Vybíral, Cahlík – Leibl, Srd, Pospíšil – Cháb.
Česko 16 (2. poločas): Suchý – Šafařík, Konvalinka, Hnízdil, Wenke – Veselý, Mašek – Azaka, Volf, Švec – Vuković.
Do duelu proti Spartě U17 nastoupili Azaka i Švec na první poločas.
Česko U16 – AC Sparta Praha U17 3:2 (0:2)
Branky: Leibl 2, Barčot – Dýcka, Ondroušek.
Česko 16 (1. poločas): Skokan – Šafařík, Konvalinka, Hnízdil, Wenke – Mašek, Volf – Azaka, Veselý, Švec – Vuković.
Česko 16 (2. poločas): Skokan – Pancíř, Kuneš, Barčot, Pospíšil – Vybíral, Cahlík – Srb, Leibl, Kulas – Cháb.
I do třetího zápasu ve skupině nastoupili oba hráči ACS na úvodních 25 minut.
Česko U16 – FK Pardubice U17 1:0 (0:0)
Branka: Barčot.
Česko 16 (1. poločas): Staněk – Šafařík, Konvalinka, Hnízdil, Wenke – Mašek, Volf – Azaka, Veselý, Švec – Vuković.
Česko 16 (2. poločas): Staněk – Pancíř, Kuneš, Barčot, Pospíšil – Vybíral, Cahlík – Srb, Leibl, Kulas – Cháb.
Po dvou výhrách ve skupině se česká reprezentace utkala se Slavií o konečnou třetí příčku. Prohrála ovšem po penaltách, na Memoriálu Františka Harašty tak obsadila konečné čtvrté místo. Lewis Azaka proti Slavii nastoupil na posledních dvacet minut, Viktor Švec se na hřiště nedostal.
Česko U16 – SK Slavia Praha U17 0:0 4:5 po pen.