ReportážeU-19

Kousek od výhry

Devatenáctka remizovala s Viktorií Plzeň

Čtyři minuty. Sparťané měli v Plzni na dosah zisk všech tří bodů, ale nakonec si do Prahy odváží pouze jediný bod za remízu 2:2. I nadále mají sparťané naději na první místo v Celostátní lize. Dvě kola před koncem ztrácí na městského rivala dva body.
Na trávníku v Luční ulici začali lépe domácí, kteří již v deváté minutě překonali brankáře Nalezinka, konkrétně se prosadil Jedlička – 1:0.
Již v desáté minutě byl nucen poprvé v zápase střídat trenér Kopáňko. Ze hry odstoupil zraněný Boček a jeho místa zaujal Vitarigov. Diváci v tréninkovém centru Plzně sledovali vyrovnanou bitvu, kdy prim hrály obrany, které pracovaly na obou stranách velmi dobře. Změna stavu přišla až dvacet minut před koncem a sparťanská lavička byla na nohou, protože vyrovnal Matyáš Jedlička – 1:1.
To však nebylo od Sparty vše, protože v 83. minutě propálil Daňka Lehocký a sparťané poprvé v zápase vedli – 1:2.
Náskok si však hráči Sparty užili jen pouhé tři minuty, protože za viktoriány se trefil Krůta a bylo opět vyrovnáno – 2:2.
V závěru se již skóre neměnilo a Sparta remizovala s Viktorií Plzeň 2:2. V příštím kole se devatenáctka naposledy představí doma – v sobotu 21. května vyzve na Strahově Baník Ostrava, a to od 12:45.
FC Viktoria Plzeň U19 – AC Sparta Praha U19 2:2 (1:0)
Branky: 9. Jedlička T., 86. Krůta – 70. Jedlička M., 83. Lehocký. ŽK: Rožánek (SPA). Rozhodčí: Šimáček – Coufal, Kříž. Počet diváků: 80 diváků.
Viktoria: Daněk – Rádl, Gaszczyk, Falout (79. Janča), Krůta, Jedlička T. (70. Hašek), Oravec, Vacek, Sojka, Aubrecht, Paluska.
Sparta: Nalezinek – Hodouš, Horák, Jedlička M., Váňa, Osmani, Lehocký, Ševínský, Slanina (46. Rožánek), Boček (10. Vitarigov), Michl (46. Feit).