NovinkyWU-15

V derby starších žákyň prohra o gól

Slavia - Sparta 3:2

V sobotu na starší a mladší žákyně čekalo derby se Slavii. To má vždy ve všech kategoriích svůj náboj.
První dobrou šanci měla již v prvním útoku  Radka Hlouchová. Poslední dlouhý kontakt ale skončil v autu. Ve 4. minutě po zbytečném faulu zahrávala Slavia nacvičenou standardní situaci, zaskočila hráčky Sparty a dostala se do vedení. Sparťanky se ale nevzdávaly a hlavně v prvním poločase šly několikrát samy na brankářku, ale ta Slavii zachránila včasným vyběhnutím. Ve 32. minutě po sólovém úniku vyrovnala Simona Přílepková.  Do kabin se šlo za stavu 1:1.
Ve 41. minutě měla velkou šanci opět Sparta, vyražený míč pohotově vrátila do slávistické brány Míša Hamplová – 1:2. Vedení sparťankám dodalo sebevědomí a v této části zápasu byly lepším týmem.  V 53. minutě kopala Slavia rohový kop a nehlídaná hráčka hlavou vyrovnala na 2:2.  Děvčata Sparty začala kupit chyby, přestala hrát kolektivně a trestem byly chyby v obraně, které Slavia využila v 61. minutě vstřelením třetího a rozhodujícího gólu.
SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 3:2 (1:1)
Komentář trenérů: “Derby jsme bohužel nezvládli v hlavě. Góly jsme obdrželi po situacích, na které jsme hráčky speciálně upozorňovali. V utkání jsme si vypracovali dostatečný počet šancí, které však naše hráčky neproměnily. Soupeř byl šťastnější, vstřelil tři pěkné branky, my bohužel pouze dvě. V této kategorii, pokud si to hráčky dobře v hlavě srovnají, půjde o dobrou zkušenost.“
Střelkyně: 32´Přílepková, 41´Hamplová
Sestava: Trikalová, Švíbková, Koptová, Mašínová, Němcová, Trachtová, Skuhravá, Kratzmannová, Přílepková, Dvořáková, Ostrá, Machálková, Šťastná, Vandasová, Hamplová, Loudová, Hlouchová, Kožuriková