NovinkyWU-15

V Plzni výhra na penalty

1. liga WU15: Viktoria Plzeň - Sparta Praha 1:2 p.

Starší žákyně zavítaly k ligovému utkání do Plzně.
Hráčky Sparty se od úvodu snažily získat rychle vedení. To se jim ve druhé minutě podařilo, ale domácí pomezní odmával nesmyslný offside a tak se pokračovalo dále za stavu 0:0. Sparťanky nadále byly aktivnější a snažily se kombinační hrou přehrát domácí. Plzeň se unáhlovala jen k nákopům s čím si spartánská obrana velmi dobře poradila. Bohužel se sparťankám dařilo v mezihře, ale už ne v zakončení a ve finální přihrávce. V závěru poločasu zahrály sparťanky několik nebezpečných rohů, ale ani z těch se nepodařilo vstřelit úvodní branku.
V druhém poločasu pokračovala převaha sparty, která se až v závěru díky Ostré na zadní tyči ujala zaslouženě vedení. Bohužel se, ale nepodařilo vstřelit další branku a tak domácí hráčky před koncem vyrovnaly. Gólu předcházel faul na odehrávající sparťanskou hráčku, ale rozhodčí opět rozhodl v neprospěch sparťanek a tak o vítězi v utkání musely rozhodnout pokutové kopy. Ty se lépe podařily sparťankách a ty zaslouženě vyhrály alespoň po penaltách.
Hodnocení  trenérů:  „ Chtěli jsme rychle vstřelit branku, která by nás uklidnila. Sice se nám povedlo dát ihned branku, bohužel domácí pomezní odmával offside, který viděl jen on sám…  V dalším průběhu jsme Plzeň přehrávaly a ta se zmohla jen k nakopávaným míčům. Ze hry si vytvořila ze celý zápas jen dvě šance. Bohužel se nám nedařilo jak v zakončení tak si hlavně připravit dobrou příležitost ke vstřelení gólu. V obraně jsme zaváhali jen jednou, ale to bohužel dnes Plzni stačilo k tomu aby nás obrala alespoň o bod.“
Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 1:2 p. (0:0) Ostrá, rozhodující pen. Marinská
Sestava: Bryscejnová - Šťastná, Kratzmannová, Ostrá, Hamplová, Matušková, Bárková, Masaříková, Kožuriková, Machotová, Šmídová, Jakubů, Nováková, Marinská, Dvořáková