Výhra na úvod jara

Béčko porazilo Prostějov 4:0

Jarní část druhé nejvyšší soutěže otevřela sparťanská rezerva utkáním s posledním Prostějovem. V úvodu zápasu se dvakrát prosadil Michal Ševčík, na obě branky mu asistoval Radek Šiler. Ve druhém poločase sparťané trpělivě kontrolovali hru. Několik minut před koncem zvýšil vedení béčka Daniel Michl, a poté upravil na konečných 4:0 Lukáš Penxa.
Po odchodu Daniela Kaštánka a Tomáše Schánělce vedl béčko s kapitánskou páskou Adam Ševínský. Poprvé se v zápase druhé ligy představili Jakub Uhrinčať s Radkem Šilerem, kteří Spartu posílili v zimní přestávce. Trenér Luboš Loučka se mohl spolehnout také na posilu z áčka v podobě Michala Ševčíka.
Od začátku utkání měli převahu sparťané. První střelu si připsal po Šilerově sklepnutí Rus, Vejmola vytáhl jistý zákrok. Hned druhý sparťanský pokus už ale musel prostějovský brankář lovit z branky! Šiler vybojoval míč na vlastní půlce, prošel polovinou hřiště a před vápnem Prostějova přihrál Ševčíkovi. Ten se zbavil svého protihráče a ostrou přízemní ranou poslal béčko do vedení!
Spolupráce těchto dvou hráčů vedla po čtvrthodině hry k další sparťanské brance! Tentokrát si Ševčík navedl balon k hranici vápna, kde si narazil se Šilerem, a poté znovu úspěšně zakončil! Béčko se opíralo také o kvalitní presink. Po jednom takovém Šiler hledal centrem nabíhajícího Penxu, před kterým odhlavičkoval balon hostující obránce.
Prostějov se k prvnímu tlaku dostal po faulu Okekeho. Po standardce Bartolomeua musel střelu jednoho z hostujících hráčů na poslední chvíli zblokovat Ševínský. Na následný centr Látala si naskočil nejlepší střelec Hanáků Malec, Surovčík však proti jeho hlavičce vytáhl skvělý zákrok. Látal se ve 32. minutě propracoval k další přihrávce z pravé strany. Tu Surovčík vyrazil sice jen ke Slaměnovi, ale i s jeho střelou si dokázal poradit.
Na druhé straně pálil z hranice vápna znovu Ševčík, technickou ránu si Vejmola pohlídal. Hosté měli v této části hry balon více na svých kopačkách, příležitosti si ale nevypracovali. Naopak, před koncem poločasu mohlo béčko vést už o tři branky. Rusovu ránu zpoza vápna vyrazil Vejmola jen na nabíhajícího Šilera, ten ale v nadějné příležitosti přestřelil.
Druhé dějství otevřel včasným náběhem Šiler, který  poslal balon do vápna Penxovi. Ten si ho ale bohužel předkopl příliš před sebe. Poté pálil z přímáku Rus, Vejmola si pokus ze střední vzdálenosti pohlídal. Další příležitost viděli diváci až v 59. minutě. Váňův průnik do vápna překazil blokem jeden z prostějovských beků. Na druhé straně napálil odražený míč na bránu Látal, jenže přestřelil.
Béčko se v průběhu druhého poločasu nehnalo zbytečně dopředu, trpělivě kontrolovalo hru a nepouštělo Prostějov na svou polovinu. V 72. minutě zahrávali sparťané rohový kop, Večerkova hlavička skončila nad brankou Vejmoly. O čtyři minuty později Matocha centroval na zadní tyč, ale sparťané si s nabídkou bez problému poradili. V zápětí béčko předvedlo perfektní kombinaci od Surovčíka až k Hranošovi, střela sparťanského forvarda byla zblokována na roh.
Poslední desetiminutovka přinesla další dva góly v prostějovské síti. Nejprve Hranoš napřáhl zpoza vápna a jeho rána orazítkovala břevno. Míč se od země odrazil příhodně k Michlovi, který ho z bezprostřední blízkosti dorazil do branky! V 87. minutě se pak odvrácený centr dostal k Penxovi, který ho z delší vzdálenosti vrátil na Vejmolovu svatyni. Ostrá přízemní rána zapadla přesně k tyči – 4:0!
Béčko úspěšně vstoupilo do jarní části sezony. Poslední Prostějov porazilo rozdílem čtyř branek. Další zápas čeká rezervu v sobotu 9. března, kdy představí na hřišti Chrudimi. Výkop je naplánován na 10:30.
Vyjádření trenéra Luboše Loučky:
Kluci do zápasu vstoupili výborně. Rychle jsme vstřelili dva hezké góly, uklidnili jsme se. Zejména první poločas byl velmi dobrý. Našlo by se samozřejmě spoustu věcí, na  kterých musíme dále pracovat. Ale  ten odrazový můstek je teď o  něco lepší. Výhra na  začátek byla pro  nás moc důležitá.
Pro Radka Šilera šlo o  první zápas v e   druhé lize. Byl jsem zvědavý, jak si s  tím poradí. Ale  přesně dokázal, proč  je tu s  námi. Byl silný v  soubojích, velmi dobře si  poradil v  těžkých situacích s  míčem a  pomáhal ve  výstavbě hry. Jeho  hodnocení může být jenom pozitivní.
AC Sparta Praha B – 1. SK Prostějov 4:0 (2:0)
Branky: 7. a 15. Ševčík, 85. Michl, 87. Penxa. ŽK: 25. Okeke, 45+2. Šiler, 61. Uhrinčať, 81. Ševínský, 82. Ševčík – 39. Bartolomeu, 81. Malec. Rozhodčí: S. Volek – P. Líkař, M. Malimánek. Návštěva:  531.
Sestava Sparty: Surovčík – Uhrinčať (88. Jedlička), Ševínský (83. Stárek), Večerka – Penxa, Horák, Okeke (88. Jonáš), Váňa – Ševčík, Šiler (83. Michl), Rus (70. Hranoš).
Sestava Prostějova: Vejmola – Rudzan, Harušťák, Bednár, Látal (85. Jamiu) – Habusta, Šimek (66. Matocha) –Slaměna (66. Koudelka), Bartolomeu (77. Zapletal), Jaroň (77. Matoušek) – Malec.