ReportsWomen A

Z Říma s prázdnou

Sparťanky v odvetném utkání nestačily na římské AS

Share

Před temperamentní italskou kulisou nastoupily sparťanky na římském stadionu Tre Fontane k odvetnému utkání předkola Ligy mistryň, ve kterém se střetly s tamním ženským týmem. Přestože jsme po gólu Bertholdové rychle vedli, domácí hráčky zvládly utkání otočit ke konečnému výsledku 1:4.
Čtvrteční odpoledne v italském hlavním městě bylo nejen větrné, ale především fotbalové, jelikož hráčky našeho ženského A-týmu hrající ve venkovní bílé sadě se na stadionu u Tří fontán utkaly s domácími fotbalistkami s ikonickou vlčicí na hrudi. Trenér vybral stejnou jedenáctku jako před týdnem na Letné, a na trávník tak sparťanky vyběhly v tomto složení: Chládeková – Dědinová, Bertholdová, Stárová, Dlasková – Cvrčková, Sonntagová, Polcarová – Tripp, Martínková, Chang.
Hned z první akce rozvlnily domácí hráčky síť, srbské rozhodčí ovšem neunikla nepovolená hra rukou římské útočnice, a branku tak správně neuznala. Dále útočilo hlavně AS, jeho nebezpečné brejkové situace čím dál více zatápěly naší obraně. V 18. minutě se po dlouhém nákopu prosmýkla do vápna Haavi, její tvrdou střelu z nebezpečné pozice Patrícia Chládeková pohotově vyrazila.
Po pětadvaceti minutách se poprvé ke slovu dostaly sparťanky a využily toho na maximum. Chang svým přesným centrem od rohového praporku našla kapitánku Bertholdovou, jejíž pohotový volej poprvé napnul domácí síť – 1:0. Na druhé straně mohly na chlup stejně odpovědět soupeřky, Giacinti svou prudkou hlavičkou orazítkovala břevno. Deset minut před koncem poločasu to bohužel Římankám již vyšlo. Opět po rohu hlavičkovala obránkyně Wenninger a její pokus již do plachtil do sparťanské brány. Chang mohla vzápětí vrátit svému týmu vedení, její tečovaná střela bohužel skončila na břevně. Závěr první pětačtyřiceti minutovky přinesl intenzivní podívanou, která nabídla celou řadu šancí. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a vše probíhalo ve vysokém tempu.
Do druhé půle vyběhly svěřenkyně trenéra Masaryka s jednou změnou v sestavě, Anetu Dědinovou nahradila její jmenovkyně Aneta Pochmanová. Po sedmi minutách hry pořádně protáhla Amber Tripp svým dalekonosným pokusem Camelii Ceasar, na druhé straně se dalším výborným zákrokem blýskla Chládeková. V 55. minutě se ve skrumáži na malém vápně nejlépe zorientovala Alves a s velkou dávkou štěstí poslala Římanky do vedení.
Po hodině hry dostaly domácí příležitost k navýšení skóre v podobě pokutového kopu, Paloma Lázaro ale napálila pouze tyč. Z následné dorážky sice naší gólmanku překonala, učinila tak ovšem z ofsajdového postavení. Dvacet minut před koncem sáhl realizační tým k dalšímu střídání, které bylo rovnou dvojité. Amber Tripp s Klárou Cvrčkovou šly ze hry a na hrací plochu se dostala Anna Šubrtová s Radkou Paulenovou. Vzápětí vytvořili domácí další závar v pokutovém území, který přetavily ve třetí zásah, jenž zapsala Moeka Minami.
Necelých deset minut před závěrečným hvizdem propálila Haavi tvrdou ranou z hranice vápna vše, co jí stálo v cestě a znovu navýšila skóre. Na poslední okamžiky do hry nakoukly Klára Ducháčková s Radkou Hlouchovou, výsledek už ale nikterak neovlivnily, a cesta našeho týmu Ligou mistryň tak skončila před branami skupinové fáze.
AS Řím – AC Sparta Praha: 4:1 (1:1)
Branky: 25. Bertholdová – 35. Wenninger, 55. Alves, 70. Minami, 81. Haavi. ŽK: 28. Dědinová, 44. Bertholdová 73. Sonntágová Rozhodčí: Medjedović – Jovanović, Scepanović – Milovanović (SRB).
Sparta: Chládeková – Dědinová (45. Pochmanová), Bertholdová, Stárová 86. Ducháčková), Dlasková – Cvrčková (70. Paulenová), Sonntagová, Polcarová (90. Hlouchová) – Tripp (70. Šubrtová), Martínková, Chang.
Řím: Ceasar – Bartoli, Wenninger, Minami – Sertiruni, Alves (75. Cinnoti), Giugliano (85. Kramžar), Greggi, Haavi (82. Landström) – Lázaro (75. Gillona), Giacinti (82. Haug).