Remíza na závěr

Sparta remizovala v posledním zápase s Plzní 1:1

O vítězi ligy už bylo před posledním kolem rozhodnuto. Zbývalo jen odehrát poslední ligový zápas sezony proti Viktorii Plzeň. V prvním poločase měli sparťané mnoho šancí, proměnili však pouze jednu. Po rohovém kopu ze 45. minuty se prosadil Zelený. Ve druhém poločase za Viktorii vyrovnal střídající Chorý. Sparta v závěru sezony remizovala s Plzní 1:1.
Sparťané byli od prvních minut aktivnějším týmem. Aut ve středu pole Preciado chytře rozehrál na nabíhajícího Birmančeviće, který posunul míč na Haraslína. Jeho zpětnou přihrávku ale Hejda zachytil před Kuchtou. Sparťanský útočník si před zápasem myslel na korunu pro nejlepšího střelce. Po Preciadově přihrávce se ocitl v další šanci, pád ve vápně však sudí nechal bez povšimnutí.
Vindahl si svůj první zákrok připsal v sedmé minutě. S Červovou střelou z delší vzdálenosti neměl problém. Dánský gólman navíc rychle rozehrál na Haraslína, který ještě vysunul Ryneše. Na jeho centr si naběhl Kuchta, z bezprostřední blízkosti ho ale dokázal vychytat Jedlička. Hosté poprvé zahrozili ve třinácté minutě, kdy Mosquerovu přihrávku napálil Vydra směrem na sparťanskou bránu. Vindahl však zůstával ve střehu.
V 17. minutě Červ fauloval v plzeňském vápně Preciada a sparťané měli možnost pokutového kopu. Balon si postavil Kuchta, ostrá rána však orazítkovala břevno. Po penaltě se hra uklidnila. Až ve 28. minutě si sparťané vytvořili další stoprocentní šanci. Spolupráce Kuchty s Haraslínem vyústila ve střelu druhého jmenovaného, proti úvodní brance zápasu se však postavil Jedlička.
Po třetině hry Metsoko uháněl sám na Vindahla. Skvělým obranným zákrokem ho však v šestnáctce odzbrojil Krejčí! Poté se na Letné zhoršili povětrnostní podmínky. V prudkém dešti zkusili své štěstí Červ s Vydrou, ani jeden z pokusů si ale cestu za Vindahlova záda nenašel. V závěru poločasu vypálil z delší vzdálenosti Krejčí, tečovaná střela skončila za autovou čárou. Po rohovém kopu se k balonu dostal Zelený, který otevřel skóre zápasu – 1:0!
Druhé dějství otevřeli několika šancemi hosté. Červova střela se mezi tři tyče nevešla. A ani Chorý v 52. minutě nezamířil přesně, přestože jeho rána měla o poznání lepší parametry. Záhy utekl sparťanské defenzivě Jirka. Rychlejší byl ale dobíhající Ryneš, který obral o balon slovenského forvarda. Na druhé straně trefil Sadílek po Preciadově centru břevno, osmadvacetiletý záložník se však nacházel v ofsajdovém postavení.
Po dvou třetinách hry znovu převzali iniciativu sparťané. Nejprve Haraslín těsně minul Jedličkovu branku. Poté se k centru propracoval Sadílek, těsně před Birmančevićem však odhlavičkoval balon Hejda. V 67. minutě se přes Krejčího probojoval k zakončení Vydra, do střely mu ale obětavě skočil Zelený. Jenže poté už se Viktoriáni mohli radovat. Na centr z pravé strany hřiště si naskočil Chorý, který přesnou hlavičkou k tyči vyrovnal skóre.
Vrátit Spartě vedení mohl po Birmančevićově centru od rohového praporku Sadílek. Hlavička z bližší tyče Jedličku překvapila, ale plzeňský brankář si s obtížemi poradil. Šanci měla také Plzeň. Dlouhý aut Dweha se snažil zasáhnout Hejda, Vindahl byl u své levé tyče včas. Oba hráči si vzápětí role prohodili. Centr plzeňského kapitána však Dweh umístil jen nad Vindahlovu bránu.
V poslední desetiminutovce se snažil překvapit Jedličku Pešek, střelu zpoza šestnáctky si gólman Viktorky pohlídal. Poté následovaly dvě šance v rychlém sledu, ani jedna však neskončila gólem. Klimentovu hlavičku vyrazil Vindahl jen do Hranáče, od kterého se balon odrazil těsně vedle tyče. Na druhé straně osamocený Olatunji jen těsně netrefil Peškův centr. Sparta remizovala v posledním zápase sezony s Plzní 1:1. Nic to však nezměnilo na tom, že získala svůj 38. ligový titul v historii!
1 / 123
AC Sparta Praha   – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)
Branky: 45+1. Zelený – 70. Chorý. ŽK: 81. Preciado – 51. Hejda. Rozhodčí: J. Všetečka – L. Machač, Z. Dobrovolný (V. Opočenský) | VAR: M. Kvítek | AVAR: J. Kříž. Návštěva: 17 138.
Sestava Sparty: VIndahl – Krejčí (78. Panák), Zelený, Vitík – Ryneš (78. Pešek), Sadílek (78. Vydra), Solbakken, Preciado – Haraslín (60. Karabec), Kuchta (71. Olatunji), Birmančević.
Sestava Plzně: Jedlička – Mosquera (46. Hranáč), Havel, Dweh, Hejda, Cadu – Jirka (62. Kliment), Kalvach, Červ – Vydra, Metsoko (46. Chorý).