NovinkyŽeny A

Sparťanky už mají v nohách tři přípravná utkání

Fotbalistky Sparty se vrátily ze soustředění v Hradci Králové do domácích podmínek na pražském Strahově, kde během čtyř dnů odehrály tři zápasy.
První přípravné utkání letní přípravy sehrály úřadující mistryně ligy proti žákům U15 Bohemians Praha 1905 ve středu 25. července. Poprvé se v rudém dresu představily posily Mikolajová, DeBree a Miller. Do obou poločasů nastoupily dvě různé jedenáctky. Duel skončil remízou 2:2.
AC Sparta Praha ženy - Bohemians Praha 1905 U15 2:2
Branky Sparty: Křivská, Strom
1. poločas: Pižlová - Dlasková, Odehnalová, DeBree, Vyštejnová, Sonntagová, Miller, Nepokojová, Pochmanová, L. Martínková, Křivská
2. poločas: Sloupová - Kotrčová, Kavalová, Dudová, Strom, I. Martínková, Mikolajová, Stárová, Pochmanová, Burkenroad, Matoušková
V sobotu 28. července pak sparťanky na Strahově sehrály hned dva zápasy. Nejprve podhlehly staré gardě Jistebníku 1:3. Jediný gól domácích zaznamenala Kavalová z penalty.

Následovalo utkání proti ženám Minsku. Běloruský tým je mistr tamní ligy a účastník Ligy mistryň, který do Česka pravidelně přijíždí na soustředění. K vidění bylo velmi náročné a tvrdé, ale fér utkání s kvalitním soupeřem. Bělorusky o své výhře rozhodly během prvního poločasu dvěma góly ze standardních situací.
AC Sparta Praha ženy - Jistebník stará garda 1:3
Branky Sparty: Kavalová z pen.
Sestava: Sloupová - Kotrčová, Moťovská, Kavalová, Dlasková, Bužková, Sonntagová, Dvořáková, Khýrová, Křivská, Pochmanová
Střídání: Stašková
AC Sparta Praha ženy - Minsk ženy 0:2
Sestava: Pižlová - Vyštejnová, Odehnalová, DeBree, Mikolajová, Miller, I. Martínková, L. Martínková, Nepokojová, Křivská, Burkenroad
Střídání: Vaníčková, Stašková, Matoušková, Sonntagová, Dlasková