Stále stoprocentní

Sedmnáctka porazila Hradec Králové 4:1

Po středeční výhře nad Duklou Praha (4:0) přivítala sedmnáctka na Strahově FC Hradec Králové. Sparťané o výsledku rozhodli ve druhém poločase, kdy vstřelili tři branky. Sparta porazila Hradec Králové 4:1.
První velkou příležitost v zápase měli hosté. Do vedení mohli jít již v první minutě, kdy si jeden z obránců Sparty srazil míč na tyč. Hradec Králové hrozil hlavně střelami ze střední vzdálenosti, které končily jen o kousek vedle Tůmovy branky.
Utkání mělo vysoké tempo a z obou stran bylo velmi aktivní. Svěřencům trenéra Petra Janouška se úspěšně eliminovat nátlakovou hru hradeckých a pohlídali si i rychlé protiútoky. Sparťanům dobře fungovala spolupráce po pravé straně, kdy Šilhart pravidelně zásoboval hráče v šestnáctce. Žádný z pokusů, ale neskončil za zády Krále.
Vedení se domácí dočkali až ve 45. minutě. Nikým nehlídaný stoper Dolejš si naskočil na roh a tvrdou hlavičkou k tyči poslal Spartu do vedení – 1:0.
Ve druhé půli si dorostenci vytvořili převahu, kterou v 56. minutě využil Sejk. Po třech minutách na hrací ploše si naběhl na centr z pravé strany a uklidil míč přesně k tyči – 2:0.
Sparťanská pozornost se v tu chvíli upínala hlavně k ofenzivě a navýšení náskoku. „Votrokům“ se však podařilo snížit zásluhou Hájka, který ranou z hranice šestnáctky přidal kontaktní branku – 2:1.
O čtyři minuty později se ke slovu dostal opět Sejk. Podobně jako u předchozí gólové situace využil centru z pravé strany – 3:1.
V závěru utkání se sedmnáctce dařilo držet míč a dobře kombinovat. V 86. minutě se ještě trefil Vacek a upravil na konečných 4:1. „Věřím, že hráči mají dobrý pocit z předvedeného výkonu i přístupu,“ okomentoval zápas trenér Petr Janoušek.
V příštím kole čeká sparťany Příbram. S šestým týmem tabulky se střetnou v sobotu 8. září od 13:15 na jeho hřišti.
1 / 17
AC Sparta Praha U17 – FC Hradec Králové U17 4:1 (1:0)
Branky: 45. Dolejš, 56. a 70. Sejk, 86. Vacek – 66. Hájek. ŽK: Rydval, Dolejš. Rozhodčí: Gunitš – Myška, Švorc. Počet diváků: 50 diváků.
Sparta: Tůma – Rydval, Vitík, Lukavský (66. Freisinger), Suchomel, Karabec (81. Sinu), Žížala (71. Vacek), Holoubek, Dolejš, Šilhart (87. Novák), Schánělec (52. Sejk).
Hradec Králové: Král – Kadrmas (78. Kozel), Kalina, Hak, Janečka (65. Novotný), Jonáš (78. Baloun), Hájek, Zawada, Hlaváč, Malý (55. Březák), Kedroň (55. Jelínek).