NovinkyU-16

Čtyři sparťané v reprezentacích U16

Sraz absolvovaly výběry Česka a Slovenska

Reprezentace Česka a Slovenska do 16 let mají za sebou první srazy v letošním roce. Zúčastnili se jich čtyři sparťani. Leonard Jakisch zaznamenal ve slovenské bráně čisté konto, a navíc chytil penaltu.
Česko U16
Česko se zúčastnilo Aegean Cupu v tureckém Kusadasi, na kterém je prověřily Řecko, Irsko a domácí reprezentace. Na sraz cestovali tři sparťané: Lukáš Franc, Sebastian Pech, Hugo Sochůrek. V původní nominaci figuroval také Jan Dýcka, ale z účasti na turnaji ho vyřadila nemoc.
Do prvního duelu nastoupil v základu Franc, který odchytal první poločas. Po změně stran se do zápasového dění dostali i Pech a Sochůrek.
Česko – Řecko 0:1 (0:1)
Gól: 36. Kapellas.
Česko: Franc (46. Paar) – Syrovátka, Kovář (46. Hruška), Bartošic, Capka (46. Pech) – Vaněk, Palaščák (60. Škubala) – Zajac (46. Tušek), Riedl (60. Sochůrek), Potměšil (75. Kodera) - Křiklava (60. Novák).
Do souboje s Irskem zasáhli od úvodu Sochůrek a Pech, kteří na hrací ploše setrvali do 61., resp. 73. minuty.
Česko – Irsko 1:2 (0:0)
Góly: 51. Zajac – 60. Pech (vl.), 68. M. Noonan (pen.).
Česko: Paar – Ferlay (81. Syrovátka), Hruška, Tupec, Pech (73. Vaněk) – Škubala, Zajac (73. Palaščák) – Kodera (61. Capka), Sochůrek (61. Riedl), Tušek (61. Potměšil) – Novák (73. Křiklava).
Proti domácímu celku dostal přednost v bráně Franc a absolvoval kompletních 90 minut. Pech odehrál hodinu a Sochůrek vyběhl na trávník ve druhém poločase.
Turecko – Česko 2:0 (1:0)
Góly: 42., 72. Furkan.
Česko:  Franc – Syrovátka, Kovář, Bartošic (46. Tupec), Pech (60. Ferlay) – Vaněk (60. Škubala), Zajac (72. Palaščák) – Novák (46. Kodera), Riedl (46. Sochůrek), Capka (46. Tušek) – Potměšil (67. Křiklava).
Slovensko U16
Leonard Jakisch se zúčastnil kontrolního srazu slovenské U16, který se uskutečnil v Šamoríně. Cyklus pěti tréninků vyvrcholil přípravným zápasem s o rok starším výběrem Puskás Akadémia FC. Slováci v něm zvítězili 6:0. Jakisch odchytal celý druhý poločas, ve kterém padlo všech šest branek, a za stavu 4:0 chytil pokutový kop.