NovinkyWU-11

Kategorie U11 zvítězila proti o rok staršímu Petřínu Plzeň

Sparťané z ročníku 2008 se představili v rámci zápasu České ligy žáků U12 na hřišti Petřínu Plzeň

K těžkému zápasu proti o rok staršímu soupeři zajížděli mladíci ze sparťanské kategorie U11 do Plzně, konkrétně na zdejší SK Petřín. Vyrovnaný zápas sparťané rozhodli v poslední třetině a do Prahy si tak odvezli všechny body!
Sparťané vstoupili do vyrovnaného zápasu dobře, nicméně byl to právě soupeř, který se ve 14. minutě ujal po střele Dobrého vedení. V první třetině zápasu bohužel další branka nepadla, a tak ji naši mladí zástupci prohráli 0:1.
Ve druhé třetině se sparťané začali prosazovat i brankově. Nejprve se ve 34. minutě trefil Topič, který vyrovnal skóre na 1:1. Hned o minutu později si ale Petřín vzal své jednobrankové vedení zpět a to po gólu Pavlise. To se ale hráčům trenéra Oldřicha Šmerdy ani trochu nezamlouvalo a tak zápas otočili brankami Topiče a Jandovského ze 37. a 38. minuty zápasu! I na dvoubrankový náskok hráčů Sparty ale dokázal náš soupeř adekvátně zareagovat, konkrétně brankami Dobrého a Linharta ze 47. respektivě z 54. minuty zápasu. Druhá třetina zápasu tak skončila za průběžného výsledku 4:3 pro domácí Petřín.
Poslední třetina zápasu však po gólové stránce patřila jen našim mladým nadějím. Sparťané v poslední třetině nejprve vstřeli branku v 70. minutě, kdy se podruhé v zápase prosadil Jandovský. Následně se ujali celkového vedení, když v 87. minutě zkompletoval svůj hattrick Topič! Definitivní tečku za zápasem udělal v 89. minutě opět Topič a to svým čtvrtým gólem v zápase! Naši mladící tak zvítězili na hřiši Petřínu Plzeň 4:6!
SK Petřín Plzeň - AC Sparta Praha 4:6 (1:0, 3:3, 0:3)
Branky: 14. Dobrý, 35. Pavlis, 47. Dobrý, 54. Linhart - 34. Topič, 37. Topič, 38. Jandovský, 70. Jandovský, 87. Topič, 89. Topič
Sestava SK Petřín Plzeň: Slaník, Tyml, Vovesný, Svoboda, Vaniš, Horník, Tomášek, Racek, Štěpánek, Holý, Kadlec, Linhart, Sidorenko, Dobrý, Pavlis, Marek
Sestava AC Sparta Praha: Jakisch, Jeřábek, Reha, Neufus, Spizzirri, Čáp, Střeska, Kotíšek V. Kotíšek M., Dýcka, Folprecht, Petrák, Topič, Jandovský