NovinkyU-12

Kategorie U12 a U11 se střetla s o rok starším Žižkovem

U12 a U11 sehrála utkání s Žižkovem

V dalším kole České ligy žáků zavítal do Tréninkového centra na Strahově pražský soupeř ze Žižkova. Obě naše kategorie hrály se staršími kluky. Mladší žáci U12 dvoubrankové vedení ztratili a nakonec prohráli. Kategorie U11 svůj zápas zvládla na výbornou a Žižkovu nadělila 14 branek.
AC Sparta Praha U12 - Viktoria Žižkov U13 3 :8 (2:2, 1:4, 0:2)
Branky: 2x Hrodek, Hybler.
Utkání zhodnotil hlavní trenér Matyáš Kudela: „Zápas s o rok staršími hráči Žižkova jsme rozehráli moc dobře a už v 17. min. jsme po gólech Hyblera a Hrodka vedli 2:0. Hned z rozehrávky po druhém vstřeleném gólu jsme však po podklouznutí brankáře Dyntara inkasovali. Po obdržené brance začali být naši hráči velmi pasivní a bojácní, za což byli těsně před koncem první třetiny soupeřem podruhé v zápase potrestáni. Žižkovu tento gól velmi pomohl, naše hráče ještě více ukolébal a v rychlém sledu v rozmezí patnácti minut jsme obdrželi další čtyři branky. V závěru druhé třetiny jen lehce korigoval skóre na 3:6 Hrodek. Nic však tato branka nezměnila na našem velmi špatném výkonu v prostřední třetině zápasu. Ve třetí třetině, paradoxně i přesto, že jsme obdrželi další dvě branky, se náš tým prezentoval aktivní hrou, rychlými a přesnými kombinacemi, na konci kterých jsme se dostávali do nadějných příležitostí ke vstřelení gólu. Nejblíže k němu byli Tichý, který nastřelil břevno a tyč žižkovské brány, a Hrdlička, který nastřelil tyč, a jeho několik dalších střeleckých pokusů skončilo těsně vedle branky soupeře.
Za náš dnešní mdlý výkon jsme si nezasloužili bojovného soupeře ze Žižkova porazit. Hlavně druhá třetina zápasu byla z naší strany velmi špatná. Kluky mohu pochválit jen za část poslední třetiny, ve které měli dobrý pohyb bez míče, soupeře začali přehrávat a dostávat se do gólových situací, při kterých se k nám však štěstí otáčelo zády. Já se mu nedivím, protože jsme mu dnes vůbec nešli naproti.“
AC Sparta: Dyntar – Holoubek, Kronberger, Kostečka, Havrlík – Hrodek, Müller, Tichý, Hybler, Hrdlička, Faltus – Schejbal, Šimeček
AC Sparta Praha U11 - Viktoria Žižkov U12 14 :1
Branky: 6x Hašler, 2x Sojka, 2x Kapustňák, Ježek, Vitarigov, Macků, Macháček.
Utkání zhodnotil asistent trenéra Marko Krigovský: „Od samého začátku utkání jsme byli ve všech herních aspektech lepší než náš soupeř a každou třetinu jsme si vytvořili mnoho střeleckých příležitostí, ze kterých jsme mohli vytěžit více. Soupeř hrál celý zápas velmi aktivně a my poztráceli mnoho míčů, protože nám chybělo rychlejší řešení. I tak jsme soupeře za celý zápas nepustili do větších šancí, a naopak jsme byli neustále nebezpeční. Což bylo cílem utkání.“
AC Sparta: Michal, Ježek, Matějka, Kapustňák, Sojka, Macků, Macháček, Malý, Kubín, Hašler, Vitarigov, Štanga, Dýcková.