NovinkyWU-13

Mladší žákyně zvítězily na hřišti Slavie 5:4

1. liga WU13: Slavia - Sparta 4:5

Po utkání starších žákyň odehrály v sobotu své utkání i jejich mladší kolegyně.
Sparťanky do utkání nevstoupily nejlépe. Byla na nich znát nervozita, kazily přihrávky a vázla přesná kombinace. Slávistky vstřelily dvě branky a v 11. minutě byl stav 2:0 pro soupeře. Děvčata Sparty se zklidnila a ve 13. minutě snížila Adéla Trachtová. Vyrovnání přinesla 18. minuta, kdy výborným důrazem brankářku Slavie prostřelila kapitánka Eliška Truksová. V této fázi utkání byla Sparta lepším týmem. Do poločasu přidala ještě dvě branky Adélou Ondračkovou a svou druhou branku vstřelila Adéla Trachtová.
Ve druhém poločase se odehrávalo správné derby. Šance byly na obou stranách, k vidění byla velká bojovnost od všech děvčat. Tak, jak má vypadat správné derby. Na 4:3 pro Spartu snížila Kroupová. Sparťanky opět v 50. minutě odskočily na rozdíl dvou branek gólem Rottové. V 67. minutě prošla obranou Sparty opět Koupová a snížila na rozdíl jedné branky. V poslední minutě měla Slavie dokonce možnost na vyrovnání. Pokutový kop však slávistka zakončila mimo branku Sparty. Po bojovném a dobrém utkání v této kategorii si Sparta odvezla cenné 3 body.
Komentář trenérů: “Na začátku byla děvčata nervózní a soupeř zaslouženě vstřelil 2 branky. Poté jsme se zlepšili a dokonce do poločasu otočili skóre na 4:2. Slavie se ale nevzdala a potrestala naše chyby. V poslední minutě dokonce soupeř měl šanci na vyrovnání odpískáním penalty. Vítězství si ceníme, viděli jsme chyby, ale i pozitiva. Radost máme z přístupu a konečné radosti všech našich děvčat. Soupeře musíme pochválit. Slávistky odehrály dobré a slušné utkání. I atmosféra ze strany trenérů i fanoušků byla příkladná.“
SK Slavia Praha – AC Sparta Praha  4:5 /2:4/
Střelkyně: Trachtová 13´, 32´,  Truksová 18´,  Ondračková 23´, Rottová 50´
Sestava: Chumanová, Ondračková, Černá, Jeriová, Lesáková, Jankovská, Němečková, Březinová, Slaninová, Rottová, Truksová, Blechová, Trachtová, Kvízová