ReportážeŽeny A

Na závěr ligy hattrick Kylie Strom

Sparťanky přezimují na prvním místě tabulky

V neděli 25. listopadu se na umělé trávě ve staroměstském Širůchu dohrávalo 6. kolo nejvyšší soutěže žen. V posledním utkání kalendářního roku 2018 byla nejvíce střelecky produktivní Američanka Kylie Strom. Sparťanky díky výhře 7:0 přezimují na prvním místě tabulky, s tříbodovým náskokem na druhou Slavii.

Skóre utkání otevřela Kateřina Bužková, která se uvolnila ve středu pole a na její krásnou ránu k tyči byla domácí brankářka krátká - 0:1. Ve 32. minutě Lucie Martínková poslala za obranu domácích Kylie Strom a ta přesnou střelou zvýšila na rozdíl dvou branek - 0:2. Za tohoto stavu skončil první poločas.

Třetí sparťanský gól dala v 52. minutě Christina Burkenroad - 0:3. Po hodině hry byla po souboji Stařinské a Strom byla nařízena penalta. Exekuce se ujala sama faulovaná Kylie Strom a proměnila - 0:4. Za další tři minuty přidala další branku ktajní obránkyně Schuyler DeBree - 0:5.

Devět minut před koncem se kopala další penalta.
Tentokrát nedovoleně ve vápně faulovala Krejčířová Bužkovou. Penaltu s jistotou proměnila Stašková - 0:6. Dalším gólem dovršila svůj hattrick Kylie Strom. Její zakončení z pravé strany zapadlo přesně k zadní tyči - 0:7.

1. liga žen, 6. kolo
1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 0:7 (0:2)

Branky: 13. Bužková, 32., 60. z pen., 85. Strom, 52. Burkenroad, 63. Debre, 82. Stašková z pen.
ŽK: 81. Krejčířová - 73. Bužková
Diváci: 95

Slovácko: Bátkyová - Stařinská, Krejčířová, Janků, Waltrová (81. Skaláková) - Malatová (63. Molková) , Valášková, Šenkeříková, Příkaská (66. Illéšová) , Sedlačíková - Strožová (74. Pěčková)

Sparta: Pižlová (46. Vaníčková) - DeBree, Odehnalová, Dlasková - Nepokojová (61. Moťovská) , Bužková, Bertholdová (71. Křivská) , Strom - Stašková - Burkenroad (71. Sonntagová) , L. Martínková (54. Mikolajová)