Pět gólů a druhé vítězství

Sparta porazila Jihlavu 5:0

Sparta vyhrála nad Jihlavou 5:0 a také podruhé si v přípravě připsala vítězství i čisté konto. Ve druhém poločase se hattrickem zaskvěl Benjamin Tetteh.
V prvním zápase proti Českým Budějovicím využil trenér Václav Jílek dvě kompletní jedenáctky. Tentokrát protočil hráčů 20. Od úvodních minut nastoupili Milan Heča, Costa, Martin Frýdek, Michal Trávník, Libor Kozák nebo Jan Fortelný. Ten v souboji s klubem, kde hostoval v podzimní části sezony, podal s kapitánskou povedený výkon a odehrál duel celý.
První branku vstřelil už ve čtvrté minutě Libor Kozák po skvělé přihrávce z pravého křídla právě v podání Jana Forteného.
Druhou trefu přidala Sparta v 8. minutě. Martin Frýdek poslal do vápna centr z rohového kopu. Jihlavská obrana si dávala pozor především na střelce první branky Libora Kozáka. Toho využil Georges Mandjeck a poslal balon podruhé do sítě.
V 21. minutě vyslal z křídla další skvělou přihrávku Jan Fortelný. Adresátem byl znovu Kozák. Tentokrát se ale k ohrožení branky nedostal. Po půlhodině hry měli první příležitosti hosté. Koubek nevyzrál na Milana Heču a neujala se ani rána ze střední vzdálenosti o chvíli později.
Deset minut před pauzou měl dvě šance Libor Kozák. Střelu z hranice šestnáctky i hlavičku ale pokryl Luděk Vejmola. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0.
Do druhého poločasu nastoupilo devět jiných hráčů. Na trávníku zůstali jen Fortelný a Štetina. Poprvé za A-tým nastoupil obránce U19 Michal Szewieczek. Podobně jako v prvním poločase i tentokrát byl k vidění rychlý gól. Benjamin Tetteh byl faulován ve vápně, sám si vzal míč a proměnil penaltu.
Po hodině hry se dvakrát zaskvěl Florin Nita. Nejprve skvěle zasáhl proti Jakubu Rezkovi, následně vytáhl zakončení Stanislava Klobásy s pomocí tyče na roh.
V závěru utkání pak přišly velké chvíle Benjamina Tetteha. Sparťanský útočník nejprve zužitkoval v 74. minutě ve čtvrtý gól skvělý pas Martina Haška. Sedm minut před koncem si pak vzal na levé straně míč, přešel přes několik obránců, ve vápně si narazil s Janem Fortelným a střelou ke vzdálenější tyči zkompletoval hattrick.
Sparta porazila Jihlavu 5:0 a ani ve druhém utkání zimní přípravy neinkasovala.
1 / 83
AC Sparta Praha – FC Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)
Branky: 4. Kozák, 8. Mandjeck, 50.(pen), 78. a 83. Tetteh.
Sparta v prvním poločase: Heča – Vindheim, Štetina, Costa, Frýdek – Fortelný, Mandjeck, Kanga, Trávník, Plavšić – Kozák.
Sparta v druhém poločase: Nita – Szewieczek, Kaya, Štetina, Hanousek – Graiciar, Fortelný, Krejčí, Sáček, Hašek – Tetteh.
Jihlava v prvním poločase: Vejmola – Šimko, Tijani, Pojezný, Pavlík, Vaculík, Smejkal, Novotný, Chok, Koubek, Křivánek
Jihlava v druhém poločase: Vejmola – Křišťál, Tlustý, Vedral, Javůrek, Lacko, Ritter, Mikuš, Klobása, Rezek, Vasilj.